CO PANKÁČ,TO SORTA...

 

RECENZE: Odpad-Viva la punk musica

RECENZE: Odpad-Viva la punk musicaŘíká se “Nesuď knihu podle obalu” a musím říct, že v případě nového alba slovenských pankáčů Odpad to platí dvojnásob. Obal totiž vypadá tak, že bych se albu vyhýbal, jak bych jen mohl. Když už vám ale přijde do schránky, nemůžete než si desku pustit.

A ejhle. Po instrumentálním intru nastane bordel, tvořený dvěma kytarami, basou, bicími a čtyřmi vokály. Kapela mírně koketuje s metalem, ale základem pořád zůstává zběsilý punk-rock. Obě kytary navíc hrají o sto šest a pouští se do jednoho sóla za druhým.

V několika skladbách ukazuje kapela i svou mírnější, akustičtější tvář a nutno uznat, že ani ta není k zahození (obzvlášť se mi líbí začátek skladby Žiješ iba raz). Chlapi mají tolik energie, až to vůbec nevypadá, že by byly ve studiu naposledy před osmi lety.

Ne všechno ale můžu hodnotit takto kladně. Některé skladby na desce mi přijdou vyloženě slabé. Například nechápu, proč kapela zařadila na desku skladbu Kanál párty o stejnojmenné akci, kterou kapela pořádá.

Výběr témat písní také není zrovna novátorský, ale s tím má potíže většina punkové scény. Je ale vidět, že kapela si se všemi skladbami opravdu vyhrála. Každý její člen je zručný hudebník a spolu s několika hosty tvoří celkem pestrý hudební zážitek.

Místy se mi ale zdá, že se kapela rozhodne, že si každý bude sólovat ve stejný čas na svém nástroji a to pak přijde na řadu opravdový zmatek. Svým skladbám ale umí Odpad dodat tu správnou atmosféru, což nejvíce ukazují asi skladby Boj a Pocit slobody.

Líbí se mi i poměrně syrový a nadupaný zvuk. Ukazuje se zde také síla tolika zpívajících členů kapely. Nakonec se jedná o povedenou desku, kterou jistě ocení nejen vyznavači tvrdšího punku. A informace pro mě: Odpad odpad opravdu nehrajou.

http://bandzone.cz/odpad

 

Šrája


31.1.2013   Rubrika: Recenze na CD   |   Komentářů: 0   |   Vytisknout

Hodnocení
1.     2.     3.     4.     5.    
(1 = absolutní punk, 5 = hnusnej popík):
hodnoceni - 1,2
PUNK 1,2
 

Diskuse ke článku - RECENZE: Odpad-Viva la punk musica

Do diskuse smí přispívat jen registrovaní a přihlášení punkeři.