CO PANKÁČ,TO SORTA...

 

RECENZE: Aorta/Scalp split 2012

RECENZE: Aorta/Scalp split 2012Dvě severočeské hardcore/punkové kapely Aorta a Scalp vydaly na konci minulého roku společnou desku. Ta vyšla jako první nahrávka (zřejmě jen k účelu vydání tohoto alba stvořeného) labelu Brandeys City records a najdeme na ní devět songů.

Před hudbou bych se zastavil u grafiky. Digipack v sobě totiž kromě samotného CDčka ukrývá ještě vyvedené černobílé kresby, které jsou inspirovány názvy obou kapel. Na svědomí je má Grossik, zpěvák Scalpu.

Po úvodním filmovém intru nastupuje Aorta, která přispěla na desku třemi skladbami. Zvuk trošku pokulhává, zasloužil by si větší nadupanost. Za mikrofonem stojí Recyclator, jehož osoba spojuje obě kapely, protože ten samý Recyclator buší do škopků ve Scalpu.

Za kapelu mluví hlavně všeříkající české texty, které stojí za zamyšlení. Jinak ale kapela na naší scéně nijak zásadně nevyčnívá.

Dvojnásobný počet songů zabírá na desce produkce kapely Scalp. Ti se můžou pyšnit drsnějším zpěvem a hlavně pěkně riffující kytara, za kterou stojí Kavka (dříve Kohout plaší smrt).

Témata jsou zde jasná: kritika současného života, zákony, totalitní režimy,... Zajímavostí je, že k jednotlivým skladbám najdete v bookletu i poměrně rozsáhlé vysvětlení, které značí, že Scalp moc dobře ví, co říkají.

Deska je určená hlavně pro velké fanoušky obou kapel, o čemž svědčí i náklad. Vydáno bylo totiž pouze 300 kusů. Pokud si ale chcete užít půlhodinku mladého českého tvrdého punku, nebojte se některé z kapel ozvat. Určitě pro vás ještě budou nějakou tu placku mít.

 

Šrája


31.1.2013   Rubrika: Recenze na CD   |   Komentářů: 0   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení
1.     2.     3.     4.     5.    
(1 = absolutní punk, 5 = hnusnej popík):
hodnoceni - 1
PUNK 1
 

Diskuse ke článku - RECENZE: Aorta/Scalp split 2012

Do diskuse smí přispívat jen registrovaní a přihlášení punkeři.