CO PANKÁČ,TO SORTA...

 

Iggy and the Stooges ve Frýdku-Místku! (22.6.2013)

Iggy and the Stooges ve Frýdku-Místku!Živoucí rocková ikona! Iggy Pop, zpěvák skupiny Stooges, kmotr punku, jak se mu často přezdívá, se v červnu přiřítí do Frýdku-Místku!

Bylo to v roce 1967, kdy James Newell Osterberg (Iggy Pop) založil spolu se svými detroitskými kamarády kapelu The Stooges, která přepsala hudební dějiny. Jeho osoba už navždy zůstane legendou zejména kvůli svému netradičnímu chování na pódiu. Na přelomu 60. a 70. let, se při koncertech zraňoval, válel ve střepech, provokoval a obscénně gestikuloval. Vystupoval jak v těch nejbláznivějších kostýmech tak úplně nahý, byl schopen pomazat se burákovým máslem a jako první rocker skákal do hlediště. V 80. letech se hudebně hledal, pokoušel se prosadit komerční hudbou, snažil se zalíbit publiku přejímáním populárních stylů a vydal šest nových alb. V 90. letech se vrátil k hudebním kořenům, z nichž vycházel v období se Stooges. Od té doby společně opět pravidelně koncertují a v roce 2007 vydali Stooges po 34 letech CD The Weirdness.

Letos, 46 let od svého založení vydávají Iggy and The Stooges nové album, které se bude jmenovat Ready to Die. Na podporu nové desky pojedou celosvětové turné, kde jednou ze zastávek a jedinou v České republice bude právě frýdecko-místecký areál TJ Slezan. Skvělá open air show v čele s nestárnoucím rebelem, za účasti těch nejznámějších loutek - The Stooges, bude stát rozhodně za to!

Iggy koncertoval v České republice již několikrát. V roce 2008 navštívil Prahu, 2010 stál na pódiu ostravských Colours a naposledy jste ho mohli vidět před dvěma lety jako hlavní hvězdu trutnovského festivalu. Jaké to bude nyní?

Živočišný a nespoutaný, parťák Davida Bowieho, příležitostný herec, spolutvůrce hudby k filmu Trainspotting, Iggy Pop, má ve svém jméně pop, popem se jeho styl hudby ale rozhodně nazvat nedá.

Vstupenky na open air koncert budou k dispozici v síti Ticketart, Eventim a Národním domě Frýdek-Místek. Vstupné 850/1190 Kč. Předprodej vstupenek začal  29.3.2013!

 


30.3.2013   Rubrika: Články   |   Komentářů: 0   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení
1.     2.     3.     4.     5.    
(1 = absolutní punk, 5 = hnusnej popík):
hodnoceni - 2
jde to 2
 

Diskuse ke článku - Iggy and the Stooges ve Frýdku-Místku! (22.6.2013)

Do diskuse smí přispívat jen registrovaní a přihlášení punkeři.