CO PANKÁČ,TO SORTA...

 

RECENZE: Kohout plaší smrt-Vykřičený muž

RECENZE: Kohout plaší smrt-Vykřičený mužLiberecká punk/rocková kapela Kohout plaší smrt přicházejí po dvou letech s nástupcem povedené Hužvy. Novinka nese název Vykřičený muž a od svého předka se vlastně ani moc neliší.

Kapela sice změnila malíře, ale i nový digipack je prostě nepřehlédnutelný a od poslechu rozhodně neodrazuje. No a co se skrývá pod obalem? Pokud očekáváte klasický kohoutí veselý punk/rock, máte pravdu.

I Vykřičený muž v sobě skrývá zpěvné skladby, které přímo srší vtipem a pozitivní energií. Občas sice sklouzne k básnickému průjmu, ale 99 procent textů je dobře odvedená práce. Nečekejte nadávání na komerci,... Kapela řeší jiné problémy, jako npř. Jizerská padesátka, výběr budoucího povolání a nebo hledání inspirace na sepsání nové Bible.

...Rotten ideály mění jak sandály... (Prezenčka)

Hudebně se pohybujeme v punk/rockových vodách, ale úvodní Konec hlášení nabídne také dechové nástroje, v Pohodě zpomalí na opravdu pohodové tempo a skladba Hej se zase blíží až k HCčku.

Pořád je ale kladen důraz na melodické refrény, které si lehce zapamatujete a jen tak na ně nezapomenete. Kdybych měl ale vybrat takovou hitovku, jakou byl na minulé desce Pedro, asi bych se na žádné neshodl.

To ale není jediná věc, nad kterou se při poslechu desky vznáší otazník. Co má sakra znamenat Vykřičený muž? A má něco společného s Hužvou? Pokud myslíte, že tuto otázku dokážete rozřešit, můžete si album zdarma stáhnout ze stránek kapely. Nebo si ho tam můžete rovnou objednat. Vyjde vám to na krásných 150,- a věřte mi, že je to víc než dobrá investice.

http://www.kohoutplasismrt.cz/

 

Petr Šrajer


22.4.2013   Rubrika: Články   |   Komentářů: 1   |   Vytisknout

Hodnocení
1.     2.     3.     4.     5.    
(1 = absolutní punk, 5 = hnusnej popík):
hodnoceni - 2,1
jde to 2,1
 

Diskuse ke článku - RECENZE: Kohout plaší smrt-Vykřičený muž

Do diskuse smí přispívat jen registrovaní a přihlášení punkeři.
kopkin
kopkin - 21.5.2013 9:13

Jsem zvědaví,kohouty mám moc rád.Ae abych pravdu řek hužva se mi moc nelíbila :/ nejradši mám staré dobre kohouty.už mi to přijde dost vyměklé.Ae snad mě potěšijou smajlik - 3