CO PANKÁČ,TO SORTA...

 

RECENZE: The Fialky-No School

RECENZE: The Fialky-No SchoolPředstavovat na punk.cz kapelu The Fialky asi nemá valný smysl, ale přece. Fialky jsou nejvýraznější českou kapelou, čerpající ze svižného punku vzoru 77 a jeho hlavních představitelů jako The Vibrators nabo Ramones.

Nebude žádným překvapením, že ve stejných kolejích jede taky nový desetiminutový sedmipalec těchto chlapců z Počernic. Rudý vinyl je doplněn o textovou přílohu, kde najdete také překlady textů do AJ a dodatky popř. vysvětlivky k jednotlivým textům. V obalu se skrývá také stručná historie souboru, diskografie a nějaké info o samotném sedmipalci. Využit byl tedy každý volný kousek.

Podobné je to i s hudbou, která v tomto případě nedává vůbec žádnou možnost oddechu. Zvukově se jedná rozhodně o nejvydařenější desku kapely. Je tu správná koncentrace syrovosti, nasranosti a rychlosti, která nenechá člověka nečinně sedět.

Na desce je šest skladeb (3+3), které jsou postaveny na klasických fialkovských základech. Nechybí “filosofování” o punku v No School nebo This is England a i zde kapela cituje své oblíbené kapely nebo přátele. Všechny skladby mají klasicky krátkou stopáž, která stačí přesně na sloku, refrén, sloku a dva refrény, mezi které občas přijde krátké sólo nebo nějaký ten sborový ryk.

Největší úspěch na koncertech bude slavit jistě titulní No School o tom, že Fialky jsou moc mladé na Oldschool a moc steré na Newschool, a tak hrají No School. Se školou souvisí i další velká hitovka z desky. Jmenuje se sice Bankog, ale hudebně se jedná o cover ramonesovské Rock’n’roll High School.

Hodně dobrá koncertní skladba bude jistě také otevírák béčkové strany, skladba This is England. Ta je se svým časem 2:34 nejdelší skladbou desky a kluci tu sní o Anglické scéně roku 1983. V tento rok se totiž narodili tři čtvrtiny kapely The Fialky, kteří tedy tímto albem oslavují své třicáté narozeniny a třinácté narozeniny fungování své kapely.

No School je více než dobrým dárkem jak pro kapelu, tak i pro všechny punkuchtivé fanoušky.

 

Petr Šrajer


26.5.2013   Rubrika: Recenze na CD   |   Komentářů: 1   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení
1.     2.     3.     4.     5.    
(1 = absolutní punk, 5 = hnusnej popík):
hodnoceni - 2,1
jde to 2,1
 

Diskuse ke článku - RECENZE: The Fialky-No School

Do diskuse smí přispívat jen registrovaní a přihlášení punkeři.
Lord.Alex
Lord.Alex - 29.5.2013 16:56

Velmi dobré, jako vždysmajlik - 5