CO PANKÁČ,TO SORTA...

 

Uštkni vydávají vinylovou desku

Uštkni vydávají vinylovou desku

Zdar a sílu, tohle je kapela UŠTKNI z rožnovského Vraha. Uprostřed léta nám u PHR vychází LP deska, nebude tedy od věci trochu se těm, které to zajímá, představit.  Nejprve pár slov k historii.

Všechno to samozřejmě začalo daleko, daleko dřív, hmatatelné dějiny UŠTKNI nicméně startují v průběhu roku 2007. Kav (texty, v UŠTKNI zpěv) a Ctib (hudba, v UŠTKNI basa) mají už dlouho cukání obnovit společnou práci na muzice z kapel ŠŤASTNÍ A VESELÍ a především PSI, v nichž se spolu dříve sešli, ovšem teprve teď se do toho obouvají skutečně vážně a vznikají první písně – jádro původního repertoáru, zachyceného později na prvním albu. Dvojice hledá další kumpány, přichází saxofonista Johny (dříve se Ctibem zpíval a hrál ve VÝBORU VEŘEJNÉHO BLAHA) a bubenice Lenia (kdysi se krátce mihla ve ŠŤASTNÝCH A VESELÝCH, do UŠTKNI ale přišla z čerstvě se rozpadnuvších CAT HEAD). Nějakou dobu se nedaří najít kytaristu, po jistých peripetiích je ale osloven Zdena (dříve VEŘEJNÝ PODVOD, dnes krom UŠTKNI ještě DIVNÍ HOSTI). UŠTKNI jsou na světě a první zahřmění na sebe nenechává dlouho čekat, sálem Vraha se rozlehne na jaře 2008.

 O rok později kapela za zvukařské asistence Dona Mirvalda (ex-CAT HEAD, mimochodem také se mihnul v prenatální sestavě UŠTKNI coby kytarista) na palubě Vraha natáčí své už zmíněné první album. Cd Protijed je vydáno vlastním nákladem a na světě jej kapela přivítá v květnu 2010, jak jinak než koncertem na Vrahu.

Koncertní aktivita se vůbec slušně rozjíždí. A taky vznikají nové písně, a s nimi samozřejmě potřeba nahrát je. Ta je nasycena v létě 2011. Kapela hodlá vyzkoušet novou cestu, nová nahrávka proto vzniká v nových podmínkách. Nahrává se ve studiu (Unart, Slavičín), míchání se pak přesouvá do Rožnova, do rukou vrahžedného zvukového mistra André Bhópála (CO-CA, TELEFON, VÝBOR VEŘEJNÉHO BLAHA, PSI). Výsledkem je album Oči šelem. Od jeho nahrání k vydání však vede dlouhá cesta, neboť činnost kapely je prakticky na celý rok 2012 přerušena mateřskými povinnostmi bubenice Leni.

A teď je červenec 2013, UŠTKNI znovu zvolna začínají koncertovat. Ale především jsou ve finále práce na zmiňované desce. Nakonec je to deska v něčem zvláštní. Je to totiž dvojalbum, avšak ne na dvou, nýbrž na jedné placce asfaltu. Strana A přinese dosud nevydané Oči šelem, zatímco strana B připomene debut Protijed (který ovšem na vinylu také ještě nevyšel).

Ukázky z obou desek najdete zde HYPERLINK

"http://www.ustkni.bandcamp.com" http://ustkni.bandcamp.com/

nebo zde http://papagajuvhlasatelrecords.bandcamp.com/album/o-i-elem

 


29.7.2013   Rubrika: Články   |   Komentářů: 0   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení
1.     2.     3.     4.     5.    
(1 = absolutní punk, 5 = hnusnej popík):
hodnoceni - 1
PUNK 1
 

Diskuse ke článku - Uštkni vydávají vinylovou desku

Do diskuse smí přispívat jen registrovaní a přihlášení punkeři.