CO PANKÁČ,TO SORTA...

 

RECENZE: TMZTM - Prober se

RECENZE: TMZTM - Prober seČelákovičtí punkáči TMZTM (v překladu To mě z toho mrdá) vydali minulý rok po dvou EPčkách svou první dlouhohrající desku. Ta vyšla pod hlavičkou Cecek records a bohužel musím hned v úvodu zmínit, že se se mnou album docela minulo.

Možná jsem od kapely, hrající již šestým rokem, čekal vyspělejší a vyhranější věc. Nevím. Špatný pocit jsem měl ale už z úvodní skladby TmZtM, jejíž refrén “Máme skvělou kapelu, TmZtM se jmenuje/a komu se to nelíbí, ať nás klidně fuckuje...” na mě prostě jiný dojem ani udělat nemohl.

Právě texty a jejich náměty patří k hlavním slabinám desky. Většinou se totiž jedná o díla banální nebo rovnou naprosto nesmyslná. Jako příklad stojí zato uvést píseň Barbie je lesba, jejíž obsah asi není třeba více přibližovat, nebo Historie živlů, ve které se kapela vysmívá přírodním silám a pěje do toho cosi o Kim Čong Ilovi a Neilu Armstrongovi.

Mezi plusy se nedá řadit ani zpěvákův projev. Ten totiž občas nestíhá a jeho zpěv se pohybuje na hraně srozumitelnosti, kterou nejednou překročí. O zpěváckých kvalitách obecně ani není třeba mluvit.

Sakra, já fakt nerad hejtuju mladý kapelky, ale deska Prober se patří do tý hromady českých punk/rockových desek, které jsou rády, že dosahují průměrných kvalit. Těšil jsem se na slibovaný humor a nadhled, ale ten se mi dostal pouze v hodně odfláknuté podobě.

Škoda.

Cecek Records - www.cecek.com

http://bandzone.cz/tmztm

 

Petr Šrajer


22.11.2013   Rubrika: Články   |   Komentářů: 0   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení
1.     2.     3.     4.     5.    
(1 = absolutní punk, 5 = hnusnej popík):
hodnoceni - 3,5
nic moc 3,5
 

Diskuse ke článku - RECENZE: TMZTM - Prober se

Do diskuse smí přispívat jen registrovaní a přihlášení punkeři.