CO PANKÁČ,TO SORTA...

 

RECENZE: The Barockers - Who Will Watch the Watchmen

RECENZE: The Barockers - Who Will Watch the WatchmenOlomoucké The Barockers jste mohli od roku 2007 vidět a slyšet mastit energický punk osmdesátých let. Od té doby byl ale Obama dvakrát zvolen prezidentem USA, Iveta Bartošová se několikrát ztratila, našla a opila a možná právě tyto okolnosti měli na kapelu takový vliv, že si to hudebně namířila spíše do rockabilly vod.

V těch se pohybuje i na svém debutovém albu Who Will Watch the Watchmen, které vyšlo již v první polovině letošního roku. Obsahuje devět skladeb, jejichž poslech vám zabere necelou půlhodinku.

Album vychází pouze v skromné verzi bez bookletu a jakýchkoliv informací kromě jména kapely, alba a názvů jednotlivých skladeb. Holt DIY.

To se bohužel týká i zvuku, jehož větší kvalitu bych rozhodně uvítal. I v těchto syrovějších verzích se ale ukazuje schopnost kapely, napsat svižnou a melodickou hitovku. Nejvíce se to týká titulní Who Will Watch the Watchmen a hlavně poslední Run Poor Lady. Na té vypomáhala i vokalistka a výsledkem je nejlepší skladba desky, která ale působí mezi ostatními možná až moc nepatřičně.

Ne celé album je ale na takové úrovni a proto by se mi možná více líbilo prostříhané EPčko s největšími peckami. Talent tu totiž rozhodně je a docela se těším na novinky kapely a na další desku, která už bude rozhodně lepší.

http://bandzone.cz/thebarockers

 


22.11.2013   Rubrika: Články   |   Komentářů: 0   |   Vytisknout

Hodnocení
1.     2.     3.     4.     5.    
(1 = absolutní punk, 5 = hnusnej popík):
hodnoceni - 1
PUNK 1
 

Diskuse ke článku - RECENZE: The Barockers - Who Will Watch the Watchmen

Do diskuse smí přispívat jen registrovaní a přihlášení punkeři.