CO PANKÁČ,TO SORTA...

 

RECENZE: Insania-Zapal dům, poraž strom…

RECENZE: Insania-Zapal dům, poraž strom…Brněnská bestie Insania dští jed a síru již šestadvacátý rok a za tu dobu se stala naprostým fenoménem a hlavně profesionálním kacířsko-hudebním souborem na plný úvazek.

Již z názvu osmé řadovky, která spatřila světlo světa letos na podzim, a také z jejího přebalu je znát, že náboženství kapela jen tak na pokoji nenechá. Naopak je v tomto smyslu nejagresivnější v celé diskografii kapely.

Deska je samozřejmě po okraj plná nových nevergreenů s božími (nedalo mi to) texty zpěváka Polyho, které nezapřou jedovatost a řádnou dávku sarkasmu, které samozřejmě odpovídá i jeho jízlivý hlasový projev.

Opět se tedy setkáváme s novými jazykovými hrátkami, narážkami na Boha a chybět nesmí ani Joe, který se na novince představí v roli nespolehlivého managera (Ať shoří v pekle všechny kapely světa!). Nejlepším kouskem desky je ale Píšu ti švabachem, ve které kapela pracuje i s názvem desky.

Překvapí také možná až romantická Sfoukni ze mně svíci, jejíž obdobu bychom v songografii kapely hledali marně.

Je fakt, že Insanie zde jasně navazuje na předcházející desku Kult hyeny a například skladba Nejsvětější trojice zní, jako kdyby se na toto album prostě nevešlo. Hudebně se opět opírá o osobitý a hutný crossover, založený na mixu tvrdé hudby a elektroniky

Insania na své osmé desce nepředvádí nic moc nového. Rozvíjí ale svou mytologii tak dovedným způsobem, že se brzy stane naprostým kultem (pokud jím již dávno není). Nové fanoušky album asi ničím nenaláká, ale ty věrné si kapela hýčká, což kromě nových skladeb potvrzuje například také mobilní aplikace, která nechává ožít obal nového, ale také starších alb kapely.

http://bandzone.cz/insania

 

 

Petr Šrajer


18.12.2013   Rubrika: Články   |   Komentářů: 2   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení
1.     2.     3.     4.     5.    
(1 = absolutní punk, 5 = hnusnej popík):
hodnoceni - 1
PUNK 1
 

Diskuse ke článku - RECENZE: Insania-Zapal dům, poraž strom…

Do diskuse smí přispívat jen registrovaní a přihlášení punkeři.
djsc.snek
djsc.snek - 29.12.2013 16:39

Povedený album a jedna z mála kapel která se drží tam kde má smajlik - 5

 
Medvěd!
Medvěd! - 18.12.2013 16:54

Dobrá recenze.....