CO PANKÁČ,TO SORTA...

 

RECENZE: Assort Plastic-Akta X

RECENZE: Assort Plastic-Akta XJihočeští Assort Plastic mydlí od roku 2007 svůj punk/rock, který od stovek dalších kapel odlišuje především akordeon, který hraje v hudbě kapely poměrně silnou roli. Zvukově se tím tedy řadí ke kapelám jako Tři Sestry nebo Peshata. Ostatně ani v jiných ohledech nemají tyto kapely k Assort Plastic moc daleko.

Také pro Assort Plastic je vlastní humor, alkohol a (stejně jako pro táborskou Peshatu) zvířátka. Jedná se tedy vlastně o veselý pub/punk, který u nás má posluchačů víc než dost.

A jak už bylo zmíněno výše, Assort Plastic mají posluchačstvu co nabídnout. Písně vysílají do světa pozitivní náladu a díky jednoduchým melodiím si je budete s kapelou zpívat již při druhém poslechu desky. Témata nepřekypují přílišnou originalitou, takže vás čeká devět skladeb o ženských, hudbě a alkoholu.

Zaujala mně zejména Válka, která jako jediná rozeznívá také vážnější strunu. Kapele nemálo pomáhají také vokální příspěvky instrumentalistů, kteří pomáhají zpěváku Petrovi zdůraznit melodie refrénů a dodávají skladbám potřebnou energii.

Alkoholiky potěší také silná Vochlastu, k jejímuž námětu asi není třeba nic moc dodávat.

Pokud holdujete interpretům, které jsem zmínil v úvodu, nejspíš vás zaujmou také Assort Plastic. Jejich veselý hospodský punk/rock sice občas jistou “amatérskost,” ale přesto nepůsobí trapně a půlhodinku, kterou vám poslech alba zabere, rozhodně zabaví.

http://bandzone.cz/assortplastic

http://www.cecek.com

 

Petr Šrajer


2.1.2014   Rubrika: Články   |   Komentářů: 0   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení
1.     2.     3.     4.     5.    
(1 = absolutní punk, 5 = hnusnej popík):
hodnoceni - 1,7
jde to 1,7
 

Diskuse ke článku - RECENZE: Assort Plastic-Akta X

Do diskuse smí přispívat jen registrovaní a přihlášení punkeři.