CO PANKÁČ,TO SORTA...

 

Against Me! (USA) 3.6.2014 – 20.00 Lucerna Music Bar - Praha

Against Me! (USA) 3.6.2014 – 20.00 Lucerna Music Bar - PrahaZe zpěváka Against Me! se stala zpěvačka, do Prahy přijedou s albem Transgender Dysphoria Blues

Abychom použili název jedné jejich starší písničky - Against Me! je kapela, která se chechtá nebezpečí a překračuje všechna pravidla. 

Za mikrofonem stojí Laura Jane Grace a jejich nejnovější album Transgender Dysphoria Blues vyšlo v lednu 2014. Název jejich šesté desky vám nabízí rozhodné přikývnutí zprávě, která šokovala všechny fanoušky a otřásla rockovým světem - Grace je transgenderovou bytostí. Z muže se stala žena.

Původním jménem Tom Gabel - Laura se představila jako žena v květnu roku 2012.

Na albu Transgender Dysphoria Blues je Grace poprvé v historii kapely ženou,ale výrazné změny v tradičním soundu kapely nečekejte.

Historie Against Me! začala anarchistickým sólovým vystoupením v Gainesville na Floridě v roce 1997. Časem se stali čtyřčlennou kapelou a později přibrali ještě kytaristu Jamese Bowmana a stali se významnou kapelou na punkové scéně.

V jejich energické hudbě lze zaslechnout folk a dokonce i dřevní country a jejich první tři indie alba - první z roku 2002 Against Me! is Reinventing Axl Rose, druhé z roku 2003 As The Eternal Cowboy a třetí z roku 2005 Searching For A Former Clarity kapele získala zástupy oddaných fanoušků.

V roce 2007 vydávají u velkého labelu desku New Wave, kterou produkoval Butch Vig (Nirvana, Garbage, Green Day). Časopis SPIN ji nazval “Album of the Year” a kapela předskakovala o rok později Foo Fighters.

Po vydání dalšího alba White Crosses se kapela rozchází s labelem Sire. V té době se Grace rozhoduje uskutečnit a oznámit svůj přerod v ženu. 

Na Transgender Dysphoria Blues je deset písniček - jsou o strachu a úzkosti, ale i o bitvě a vzdoru. Našlapané album si vysloužilo nadšené recenze. 

 

 

S Grace a Bowmanem se na albu objevili zcela noví hudebníci. Na basovou kytaru si zahrál Fat Mike z NOFX (je i majitelem Motor Studios)ve skladbách “FUCKMYLIFE666” a “Unconditional Love,” zatímco Laura Jane hrála v osmi zbývajících skladbách.

Stálým basákem kapely se později stal Inge Johannson (původně ze švédských International Noise Conspiracy).

Na bicí hraje Atom Willard, který kdysi hrál s Rocket From the Crypt a později si zabubnoval s Offspring, Angels & Airwaves a Social Distortion. 

Against Me! se do Prahy vrací již po několikáté. Letos vstoupí na podium Lucerna Music Baru v úterý 3.června. Vstupenky budou k zakoupení od 7.března 2014 za 330,- Kč + poplatky v sítích Eventim, Ticketpro, Ticketportal, Ticketstream nebo na webu www.musicbar.cz. V pokladně LMB bez poplatku. V den koncertu na místě pak za 450,- Kč.

 

against me

 

Více info na:

www.againstme.net

www.facebook.com/againstme

www.musicbar.cz

www.facebook.com/lucernamusicbar

www.dsmacku.com

www.facebook.com/dsmackupromotion

 


8.5.2014   Rubrika: Články   |   Komentářů: 0   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení
1.     2.     3.     4.     5.    
(1 = absolutní punk, 5 = hnusnej popík):
hodnoceni - 0
- 0
 

Diskuse ke článku - Against Me! (USA) 3.6.2014 – 20.00 Lucerna Music Bar - Praha

Do diskuse smí přispívat jen registrovaní a přihlášení punkeři.