CO PANKÁČ,TO SORTA...

 

RECENZE: Boy - Darkest Visions

Boy-Darkest VisionsNení úplně častým jevem, aby tuzemská kapela natáčela rok po svém prvním koncertu desku pod dohledem člena norských Turbonegro, na ní pozvala několik velkých jmen a desku následně vydávala v americko-české spolupráci jako vinyl a u německého vydavatelství jako klasické CD.

Přestože to častým jevem není, brněnským Boy se toto všechno podařilo. Jejich deska Darkest Visions je v oběhu již od letošního března resp. dubna a nutno dodat, že nejen díky výše zmíněnému způsobila poměrně velký rozruch.

Pro Boy jsou znatelně jedním z hlavních inspiračních zdrojů, například vedle Mechanického pomeranče, norští Turbonegro. A po vyhledání obalu poslední desky Turbonegra Sexual Harassment zjistíte, že rozhodně nejen hudebním. Jejich nový bubeník Tommy Manboy byl tedy jasnou producentskou volbou.

Darkest Visions budou ale nejspíše, nejen díky tomuto kroku, bráni pouze jako tuzemská kopie svých norských vzorů. Úplný revival to rozhodně není. Boy vyznávají také Lemmyho Motorhead a spousty punkových kapel.

A přesně jako mix toho všeho na mně deska působí. Půlhodinka je plná nadupané muziky, kytarových riffů a také překvapivě hitových melodií. Tomu všemu vládne zpěvák Martino, jehož nakřáplý hlas není nepodobný...no jo, Turbonegru.

Textově se jedná o klasická punková klišé, která ale nepůsobí trapně jako u jiných kapel. Ono po těch letech vybrat originální téma také není úplně jednoduché, takže se dovíme, že si máme jít za svým, srát na názory ostatní a tak dále a tak dále.

Pokud není z předchozích řádků můj názor na desku dostatečně jasný, musím říct, že za mně se jedná o poslechuhodnou desku, kterých u nás v tomto žánru zas tak moc nevychází. Navíc některé skladby jako Never Break Us Down, Stay Free nebo závěrečná Just Number jsou navzdory přímočarým aranžím hitovkami na první poslech.

 Chyby jako zmiňovaná nepůvodnost nebo Martinova přiznaně nedokonalá angličtina, se samozřejmě najdou také, ale přednosti tu nad nimi dle mého převažují. Tím spíše, že se vlastně jedná o desku debutovou.

http://www.boy-punk.com/

 

Petr Šrajer


17.6.2014   Rubrika: Recenze na CD   |   Komentářů: 5   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení
1.     2.     3.     4.     5.    
(1 = absolutní punk, 5 = hnusnej popík):
hodnoceni - 3,7
nic moc 3,7
 

Diskuse ke článku - RECENZE: Boy - Darkest Visions

Do diskuse smí přispívat jen registrovaní a přihlášení punkeři.
Medvěd!
Medvěd! - 26.6.2014 7:50

P.S:Že by to dělal pan redaktor ?smajlik - 1

 
Medvěd!
Medvěd! - 26.6.2014 7:49

Tohle není recenze, ale zkurvená reklama.
smajlik - 5

 
Bukva
Bukva - 24.6.2014 12:20

tohle neni recenze.

 
Kilčo
Kilčo - 19.6.2014 16:07

chucho:
táhni do řiti chytráku

 
chucho
chucho - 18.6.2014 10:22

Tohle není recenze, ale zkurvená reklama.