CO PANKÁČ,TO SORTA...

 

RECENZE: Bokom Okolky - Prelomový Album

RECENZE: Bokom Okolky - Prelomový AlbumPo šestnácti letech existence na punkovém světě vydává kvartet Bokom Okolky ze slovenské Bytče své první dlouhohrající album. A to ne jen tak ledajaké, ale, minimálně podle názvu, rovnou album přelomové. To vyšlo v počtu 400ks u Jakuba Cecka Taubera letos v únoru.

Dle svých slov ujíždí pánové na hudbě losangelských skate punkáčů NOFX a tato záliba se má na hudbě Bokom Okolky podepsat. Hned na začátek ale musím říct, že tato snaha nevychází úplně na sto procent.

Na Prelomovém Albumu sice nechybí výrazné melodie, které skvěle sednou k rychlému tempu, ale to vše tu naráží na plošší zvuk a ne úplně zvládnuté vokály. Své hlasivky sice skladbám víceméně rovnoměrně propůjčuje polovina kapely, ale zpěvy jsou často dost citelně mimo.

Pochvalu si ale zaslouží občasné žánrové odbočky do SKA a jiných stylů, které činí album barevnější. Nejvíce bych v tomto ohledu vypíchl poslední skladbu Daj si! Ta v sobě kombinuje poloh hned několik, má jasný smysl a hlavně nemá v našem punkovém prostředí obdoby. Její délka je totiž neuvěřitelných 9 minut a 19 vteřin.

S texty obecně jsem většinou neměl problém. Asi až na čestnou výjimku ve formě kraviny Pankáč nosí bradu se většinou jedná o solidní a smysluplný materiál, který by se sice do básnické sbírky nedostal, ale tady funguje.

Mám dojem, že pokud se člověk dokáže přehoupnout přes zmiňované vokály, dá se poslech Prelomového Albumu přežít ve zdraví. I ti NOFX se tam nakonec dají najít (i když já z desky mnohem častěji cítil Davovou Psychózu) a spolu s nimi také kopec chytlavé a přitom také notně špinavé hudby. Přelomová deska to ale úplně není...

https://www.facebook.com/bokomokolky

http://www.cecek.com

 

Petr Šrajer


16.9.2014   Rubrika: Recenze na CD   |   Komentářů: 0   |   Vytisknout

Hodnocení
1.     2.     3.     4.     5.    
(1 = absolutní punk, 5 = hnusnej popík):
hodnoceni - 2,1
jde to 2,1
 

Diskuse ke článku - RECENZE: Bokom Okolky - Prelomový Album

Do diskuse smí přispívat jen registrovaní a přihlášení punkeři.