CO PANKÁČ,TO SORTA...

 

DEGRADACE oslaví 15 let výročním koncertem

DEGRADACE oslaví 15 let výročním koncertemDalo by se říct, že DEGRADACE dnes již patří ke stálicím CZ/SK undergroundové scény, „Když jsme v roce 1999 začínali, ostatní muzikanti se nám smáli, že máme radši ty kytary zlomit…když jsme ale o pár let později  jako první mladá kapela z Ostravy začali jezdit po CZ/SK, všem zklaplo!“ říká dnes s úsměvem kytarista Tommy Heroin. DEGRADACE přinesla do Ostravy myšlenku Punks&Skins United, což bylo v roce 2002 mnohými místními punkovými „konzervativci“ nepochopeno. Tommy Heroin: „Dnes už je tady naprosto běžné, že si lidi již mylně nespojují Skins s neonacismem a podobnýma sračkama…nikdo si ale neumí představit, co to bylo pro nás, tehdy sotva plnoleté mlaďochy, setkat se s tím naprosto poprvé na koncertě pro asi 200 holých hlav v Brně! Byl to šok, byli super!“  Krátce na to začala DEGRADACE pomalu utvářet svůj vlastní styl, kterého se drží dodnes, punk´n´roll. Stejně tak bylo nazváno i první řadové album kapely z roku 2002. „To jsme tehdy přišli s vlivy muziky 70´s kapel  jako The Stooges, N.Y. Dolls, Johnny Thunders, Ramones . . . a tohle nepobral už skoro nikdo. Často jsme tehdy slýchávali, že naši „noví“ hrdinové už dávno patří minulosti.“ vzpomíná Rudee.

Kapela odehrála dodnes cca 400 koncertů  a prošla mnoha etapami, i zásadními změnami, což jde znát na každé jejich desce. „Není přece třeba se škatulkovat a být zasekaný, muzika by měla být barvitá a využívat veškerých možných nápadů….je tedy pro Nás vždy naprosto zásadní přijít s něčím novým a NEnahrát stejnou desku, jako byla ta předešlá!“ popisuje Rudee tvorbu kapely.  V roce 2013 vydala DEGRADACE zatím své poslední, čtvrté řadové album (nepočítaje demo, singly na kompilacích a split CD). Deska dostala výstižný název HEROES ARE DEAD. Kluci mají jasno: „Rozhodně si nemyslíme, že PUNK je mrtvý, ani náhodou, právě naopak !!! Bohužel ale pomalu všichni naši hrdinové jsou dnes již v Rock and Rollovém nebi, nebo se tam postupně odebírají…je ale třeba ve stejném duchu pokračovat dál, opřít se do toho, poučit se z jejich chyb a neumřít s nimi!“

Přijďte tedy kouzelného večera, v sobotu 22/11/2014 oslavit společně s kapelou DEGRADACE jejich už 15. výročí od prvního koncertu. Vše se bude konat za spoluúčasti kolegů z PLEXIS, kteří letos pro změnu slaví 30 let, dále do Ostravy po roce zavítají stále živelní klasici N.V.Ú. Jako host se také na koncertě objeví skvělé pražské garážové trio The Maggie´s Marshmallows. Po minulých ročnících víte, že nebudete rozhodně litovat. Kapela Vám to následně vrátí v podobě nových nahrávek a nové inspirace!

Tradiční zahřívačka před oslavou proběhne v pátek 21.11. ve Frenštátě pod Radhoštěm, kde v klubu Lubina vystoupí DegradaceN.V.Ú. + hosté. Více info na oficiálním WEBU kapely www.DEGRADACE.cz (nebo na FB, samozřejmě)

VIDEO:

Cesta nikam:

Nejsem sám:

Horrorshow:

Nic netrvá věčně:

Time bomb (w/ Adam Bomb): 

Řekni ne:

 


22.10.2014   Rubrika: Články   |   Komentářů: 1   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení
1.     2.     3.     4.     5.    
(1 = absolutní punk, 5 = hnusnej popík):
hodnoceni - 2
jde to 2
 

Diskuse ke článku - DEGRADACE oslaví 15 let výročním koncertem

Do diskuse smí přispívat jen registrovaní a přihlášení punkeři.
P.B.V.
P.B.V. - 2.11.2014 0:31

Tak tenhle večírek by si žádný Ostravák neměl nechat ujít, což? smajlik - 14smajlik - 1