CO PANKÁČ,TO SORTA...

 

MAĎARŠTÍ THE TROUSERS NOMINOVANÍ NA ROCKOVOU DESKU ROKU SE CHYSTAJÍ NA SVÉ ČESKÉ MINITURNÉ

MAĎARŠTÍ THE TROUSERSMaďarská banda hrající kytarovými sóly nabitý garage rock, jejichž druhé album Soul Machine bylo nominováno na nejlepší rockovou desku v Maďarsku, se po půl roce vrací do ČR se svým  třízastávkovým minitour. Pokud vás rozproudí rocknrollové skluzy prsty po strunách ve stylu severských The Hellacopters, pak je tohle vaše nové víno – což by potvrdil i sám Nicke Andersson, frontman Hellacopters, který hostuje na jejich třetí desce.

Kapelu The Trousers doprovodí na svém CZ tour ostravská punk’n’rollová stálice Degradace, která tento měsíc mimochodem slaví úctyhodných 15 let své existence. Ostravské zastávky The Trousers se zúčastní pouze v roli pořadatelů, protože právě své patnácté narozeniny – na které vás tímto samozřejmě také zvou – oslaví spolu za rachotu veteránů české punkové scény Plexis a N.V.Ú. a pražskou vintage garážovkou The Maggie’s Marshmallows v klubu Barrák v sobotu 22.11.

Pražský koncert The Trousers tak doplní pohrobci olomouckých The Barockers – kapela Lowland Cowboys čerpající také z kytarovek vzoru Gluecifer v kombinaci s dalšími vlivy, ať už je to punk staré školy, blues či dub music.

27.11. OSTRAVA – PLAN B THE TROUSERS /w LOWLAND COWBOYS
28.11. OLOMOUC – 15 minut THE TROUSERS/w DEGRADACE
29.11. PRAHA – Klub Buben THE TROUSERS/w LOWLAND COWBOYS, DEGRADACE

Zpěvák Zoli nám k této příležitosti poskytl rozhovor, o nominaci na nejlepší desku roku, maďarské scéně a spolupráci s Nicke Anderssonem.

Ahoj Zoli, potkali jsme se na minimálně dvou koncertech tady v České Republice. Kolikrát celkem jste tu vůbec hráli a které akce jste si užili nejvíc?

Tuším, že od roku 2010 navštěvujeme Českou Republiku pravidelně dvakrát ročně. Ohromně jsme si užili koncert v Olomouci pár let zpátky, který organizoval Jirka z Dead Pope’s Company a Praha byla taky fantastická. Tohle bude náš pátý koncert v Praze a každý z nich byl v jiném klubu – Chapeau Rogue, Club XTC, Cross Club – všechny byly úžasné. Na cestách po ČR jsme taky potkali pár super kapel jako Bitch n Chips, The Barockers a Tasted. Některé z nich pak přijeli hrát do Budapeště. Těšíme se na nadcházející tour s Degradací a Lowland Cowboys, bude to pořádná rock n roll show!

Na Wikipedii se člověk ve vašem popisku může dočíst, že jste byli nominováni na nejlepší desku v žánru hard rock se svým albem z roku 2011 Soul Machine. Přepokládám, že máte v Maďarsku pěknou fanouškovskou základnu. Co můžeš říct ohledně tamější scény a fanoušků?

Ano, a naše poslední album – FREAKBEAT – bylo letos taky nominováno na nejlepší hardrockovou desku roku. Doufám, že tentokrát vyhrajeme. The Trousers jsou v Maďarsku hodně známí a myslím, že lidi naši hudbu milují, ale i tak to je – a taky zůstane – stále underground. Je těžký nás zaškatulkovat a hodně lidí sjíždí hudbu striktně podle žánrů. Je tu hodně fanoušků metalu a stoner rocku, indie je stále populární a skutečným hype je „neo-psychedelický“ rock jako Tame Impala nebo Temples a mladí je žerou. Já nejsem zrovna fanda tohoto žánru, protože většinou mi chybí opravdovost a syrovost, kterou mám rád na rockovém žánru. Tenhle styl je příliš sofistikovaný.


Ohledně maďarské scény, se kterými kaelami hráváte nejvíce a máte pevné vazby? Doporučil bys nějakou fajn muziku pro zdejší fanoušky rocku a punkrocku?

Co se týče naší generace, tak určitě southern rockery Ozone Mama, se kterými jsme hráli v Brně a Praze dva roky zpátky, taky Psycho Mutants, Turbo, a skvělou psychedelicko-progresivní hardrockovou nebo novou punk garage formaci, která se jmenuje Dope Calypso. Jsou tu také dobré maďarské indie kapely jako Hangmás či Amber Smith, ve které jsem roky hrál. Naštěstí se tu za pár posledních let objevilo spoustu nových mladých rock‘n’rollových band jako Ivan and The Parazol, Middlemist Red, Run Over Dogs či Baby on The Woods. Neznám je všechny osobně, ale hudba, kterou hrají, je OK.

 Nicke Andersson z The Hellacopters vám hostuje na vašem singlu Real Deep Groove. Vaše hudba zní, že je hodně ovlivněná právě hudbou Hellacopters. Jak jste se dostali k této spolupráci? Jaké jsou vaše další hudební vlivy?

Ano, The Hellacopters jsou jednou z nejzásadnějších kapel, co se týče vlivu na naší hudbu. Neznamená to, že hrajeme stejný styl nebo že je kopírujeme, ale jejich přístup k rock n rollu je velmi působivý a Nicke je jedním z nejlepších písničkářů, kterého jsem kdy slyšel. Jejich album z roku 2002 By the Grace of God je úžasný je úžasným a nepřekonatelným kouskem – syrový, energický a autentický, ale zároveň velmi melodický a chytlavý. V roce 2010 jsem v Budapešti potkal chlápka, jmenoval se Lars Erik Tindre, který pracoval na švédské ambasádě. Je velkým rockovým fanouškem a pozval Backyard Babies na ambasádu, když hráli na festivalu Sziget. Já byl taky přítomen. Jak jsme se s Larsem zapovídali, tak jsme zjistili, že jsme oba skalní fandové Hellacopters. Když se pak vrátil zpátky do Stockholmu, začal pracovat na tomto projektu, aby zařídil kytarové hostování na albu Freakbeat. Tak jsme se zkontaktovali a on nahrál tohle fantastické sólo pro Real Deep Groove. Spolupráci je otevřená i se svou novou kapelou Imperial State Electric, ale tohle musíme dát ještě do kupy. V kapele jinak máme spoustu různých vlivů, od Beatles po Queens of the Stone Age, od Motown po Mötorhead, ale styl hudby The Trousers je velmi unifikovaný – je to energický garage rock se silnými písněmi a retro feelingem.

A poslední – co se vám nejvíc líbí na hraní tady v České Repu
blice?

Českou Republiku máme velmi rádi – kulturu, přírodu, města, kluby a samozřejmě české pivo. Lidi tu opravdu jedou v rockové hudbě, nemýlím se snad? Je opravdu skvělé, že máte stále radiostanice, kde se hraje domácí rock – v Maďarsku něco nepředstavitelného… 

by Džindra


18.11.2014   Rubrika: Články   |   Komentářů: 0   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení
1.     2.     3.     4.     5.    
(1 = absolutní punk, 5 = hnusnej popík):
hodnoceni - 1
PUNK 1
 

Diskuse ke článku - MAĎARŠTÍ THE TROUSERS NOMINOVANÍ NA ROCKOVOU DESKU ROKU SE CHYSTAJÍ NA SVÉ ČESKÉ MINITURNÉ

Do diskuse smí přispívat jen registrovaní a přihlášení punkeři.