CO PANKÁČ,TO SORTA...

 

Obituary, M-Pire Of Evil, Dust Bolt, ROTTING REPUGNANCY

Obituary, M-Pire Of Evil, Dust Bolt, ROTTING REPUGNANCY

Obituary
M-PIRE of EVIL (kapela Mantase a Demolition Mana z Venom!)
DUST BOLT
ROTTING REPUGNANCY

Klub Futurum (Zborovská 7)
start: 19:00

http://obscure.cz/

https://shop.ticketpro.cz/cs/Event/Detail/647223/obituary-m-pire-of-evil-dustbolt-

18.1.2015, Praha – Futurum

Úspěšná hudební kariéra jedněch z floridských death metalových velikánů OBITUARY se započala někdy po změně jména z Xecutioner na OBITUARY, kdy se z kapely, která se chtěla podobat Celtic Frost, přeorientovali na inovativní přístup k věci a začali hrát v té době naprosto originální a autentický death metal. V sestavě s Johnem Tardym na vokálech, jeho bratrem Donaldem za bicími, Trevorem Peresem a Allenem Westem u kytar a Danielem Tuckerem u basy, získala kapela kontrat s Roadracer Records, dnes nefunkční odnoží mamutího labelu Roadrunner. To jim umožnilo nahrát debutní – nesmírně a nepoměřitelně těžce znějící – album “Slowly We Rot”. Psal se rok 1989 a o zvuk se postaral Scott Burns v jeho legendárních Morrisound Studios, které se v devadesátých letech stalo jakousi Mekkou rodící se death metalové scény. Narozdíl od jiných death metalových alb, které Slowly We Rot předcházely, album mělo neuvěřitelně bahenní feel a byly v něm intergrovány devastující pomalé pasáže, které dosáhly bodů desktrukce pro metal tehdejší doby ve zcela neprobádaných hloubkách. OBITUARY byli něčím, co předtím nikdy nikdo neslyšel. Již na svém druhém albu "Cause of Death" pak definitivně stvrdili svůj kultovní status, který si udrželi až do současnosti. Po pauze mezi lety 1997 a 2003 a opakovaném uvěznění Allena Westa se v roce 2012 ujal povinností kytaristy Kenny Andrews a na basu v současnosti hraje Terry Butler (Death, Massacre, Six Feet Under, Denial Fiend, Obliterhate), jinak se sestava OBITUARY nezměnila. Jejich současné album Inked in Blood zastihlo starou floridskou partu v perfektní kondici, o čemž se můžete sami přesvědčit.

Není pochyb o tom, že za klasickou sestavu kultovních Venom je třeba považovat powertrio Cronos – Mantas – Abbadon, které nahrálo první tři alby Venom, které se staly jakousi biblí black metalového žánru. Jedinou deskou, která později zaznamenala podobný úspěch, byla Prime Evil, na které Abaddon, Mantas a Demolition Man. Právě poslední dva jmenovaní se rozhodli po svém odchodu z Venom pokračovat dál v duchu zmíněného alba Prime Evil, ovšem okořeným našlapaným thrash metalem. S touto svojí inkranací pod názvem M-PIRE OF EVIL se představí jako hlavní support před OBITUARY.

Dalším thrash metalem, který se v den koncertu představí budou němečtí DUST BOLT a večer zahájí norský black metal od POSTHUM. 

Akce se koná ve smíchovském Futuru v neděli 18. ledna 2015 a start je naplánován na 19.00. Pro detaily sledujte obscure.cz

https://www.facebook.com/events/844852052200424/

 

 

 


10.1.2015   Rubrika: Články   |   Komentářů: 0   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení
1.     2.     3.     4.     5.    
(1 = absolutní punk, 5 = hnusnej popík):
hodnoceni - 1
PUNK 1
 

Diskuse ke článku - Obituary, M-Pire Of Evil, Dust Bolt, ROTTING REPUGNANCY

Do diskuse smí přispívat jen registrovaní a přihlášení punkeři.