CO PANKÁČ,TO SORTA...

 

LETIŠTĚ MARCHANICE - PŘÍRODNÍ CHRÁNĚNÁ PAMÁTKA

SYSEL

LETIŠTĚ MARCHANICE - PŘÍRODNÍ CHRÁNĚNÁ PAMÁTKA:
Letošní ročník festivalu je v mnoha ohledech specifický. Samotný areál festivalu bude umístěn na části plochy přírodní chráněné památky Letiště Marchanice, kde je předmětem ochrany evropsky významný druh - sysel obecný (Spermophi/us citellus) a jeho biotop.

Souhlas s uspořádáním festivalu se proto neobešel bez nezbytných povolení a stanovených podmínek, které je třeba VŠEMI ÚČASTNÍKY FESTIVALU RESPEKTOVAT.

Sysel obecný dorůstá délky okolo 20 centimetrů a dosahuje váhy 200 až 400 gramů. Má hustý, hnědavý, přiléhavý kožich, velké oči, malé ušní boltce a krátký ocas. Je to denní zvíře, které si hloubí nory, ve kterých spí. Žije především v jihovýchodní Evropě a Malé Asii, ale místa jeho výskytu zasahují i do České republiky, kam se rozšířil s nástupem zemědělství. Dříve to byl hojný škůdce, dnes se ale v české přírodě stává vzácností. Z těchto důvodů je sysel kvalifikován jako kriticky ohrožený druh (C1) a podléhá ochraně z celoevropského hlediska (dle zákona č. 114/1992 Sb. a vyhlášky č. 395/1992 Sb.). Letiště MARCHANICE obývá jedna z nejpočetnějších kolonií na území ČR.

Tímto Vás chceme požádat , aby jste na sysla brali maximální ohled a respektovali jeho základní potřeby (strava). Jednou ze zásadních věcí je NESTAVĚT stan přímo nad vchodem do nory (vstupy budou viditelně označeny). Další přísný ZÁKAZ se bude týkat PSŮ a jejich pohybu byť jen ve stanovém městě. V tomto případě návštěvník za doprovodu psa nebude na letiště vpuštěn. Děkujeme za pochopení a váš RESPEKT.

Odkazy:

http://www.zachranneprogramy.cz/index.php?docId=6028&parentId=6023&spec=zivocichove
http://podparou.cz

 


29.6.2015   Rubrika: Letní festivaly   |   Komentářů: 0   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení
1.     2.     3.     4.     5.    
(1 = absolutní punk, 5 = hnusnej popík):
hodnoceni - 1
PUNK 1
 

Diskuse ke článku - LETIŠTĚ MARCHANICE - PŘÍRODNÍ CHRÁNĚNÁ PAMÁTKA

Do diskuse smí přispívat jen registrovaní a přihlášení punkeři.