CO PANKÁČ,TO SORTA...

 

Promile - "Trash ponk punk"

Promile - Trash ponk punk

U většiny těch méně známějších kapel, jejichž cédečka se mi dostanou k zrecenzování, bejvám obvykle spíš zklamanej než nadšenej, protože málo která z těch kapel dokáže nahrát fakt kvalitní a originální desku. O kapele Promile sem popravdě v životě neslyšel, i když působí na scéně už sedmym rokem, a tak sem k ní přistupoval poměrně skepticky. Ovšem po prvním poslechu sem tenhle svůj pohled musel radikálně přehodnotit, protože to album neni kurva vůbec špatný!

 

Stylově bych ho zařadil někam mezi kapely typu Harlej, podle jejichž vzoru kapela hraje a Hradecký Nvúčka. Cedo je oproti předchozímu počinu nahrávaný ve studiu Martina Gregora MUSIC & STORY, ve Vysokym mýtu a musim říct, že studium odvedlo na můj vkus solidní prácičku a zaslouží pochvalu. Z písní čiší takovej zajímávej mix nasranosti a energie, kterou nedokáže do hudby dát jen tak někdo. Po textový stránce nečekejte žádnej zázrak, i když některý písně mně celkem dost zaujali, např. hned ta prví, protože zpívat o relapsu nebejvá moc častý, jenže za takhle originální písničkou, je další, která už bohužel omejvá ohraný téma, takže jak řikám sou i lepší, ale i mnohem a mnohem horší. Zpěv neni žádnej vyměknutej plíživej šepot, ale zase ne ani řev, kterej ničí měřiče decibelů a trhá ušní bubínky. Je to takovej klasickej rockovej hlas. Zvukově to též není špatný, ale asi by se dalo něco vylepšit. Když to srovnám třeba s již zmíněnejma Nvúčkama, tak sou tady přece jenom nějaký nedostatky, ale to vůbec nevadí, protože i tak je to hodně dobrý.

Na albu je 11 songů a já vám je teď stručně přiblížim. První nese název Relaps. Hrdinou písně je člověk, jenž upadá opět do relapsu ( stav opětového upadnutí do nemoci ) a vypadá to snim hodně zle, nejspíš umře. Následuje píseň M. P. CH. Ta zkratka znamená My Sme Party Chuligánů, a tak taky začíná úvodní text. Stručně řečeno, ne každej musí umět hrát, aby mohl hrát dobře. Trojka je Reality show, která se mně osobně líbí asi nejvíc z celýho alba a naprosto souhlasim z textem, zasraný sračky jakejma se nás snaží televize upoutat mně solidně lezou na nervy. Jednou z nich je i reality show! O Samovi, je jedna z těch míň zajímavější. Nechám na Vás jak si jí vyložíte. Po čtyřce musí logický následovat pětka a tou je Buran city. Někdo si jí můžu vyložit vážně, někdo jako srandu, já sem z těch druhejch. Na většinu pravejch rockerů lidi nahlíží jako na alkoholiky co jenom chlastaj apod. Přesně pro takovýhle rockery je město Buran city. Ta písnička je opravdu dost originální, o čemž sem mluvil na začátku a je jenom škoda, že takhle perfektně nejsou napsaný všechny songy. Šestá písnička, no písnička, o tomhle se nedá mluvit jako o písničce, je jenom taková vsuvka, podle mně naprosto zbytečná, se menuje Automobil pana J.. Jinej život je už sedmá, po tý neslavný vsuvce, písnička. Kombinace hodnot svobody a pohrdáním komunistické ideologie je dobře zkombinovaná, a tak bych jí určitě řadil mezi ty lepší na albu. Dalším songem je Zelená love story. Typická píseň o životě. Nikdy nejde všechno tak jak by mělo, v tomhle případě je to klasickej problém mnoha pánů a to najít si holku, která by se nám vám líbila a byli by ste sní šťastný. Každej ten problém řeší jinak, ale nejlepší lék je zelená! Jedna z posledních se menuje Konec. Je to taková poetická písnička o tom, že nikdo neví co příde na konci světa, ale i když tam dojdem a bude to těžký, tak vždycky bude spolu a zvládnem to líp. Předposlední desátou je Těhotný chlapi. Celkem vtipně napsaná. Když už začnem vymírat, protože na to ženský kašlou na to mít děti, tak to musíme obstarat mi chlapy, jenže nám nebudou růst břicha tim jak nám poroste mimčo, ale po pívu. No a nakonec poslední jedenáctej song Tscheska (česká). Tady si kluci ostře a bez servítek berou na mušku tu nespravedlnost, která tady u nás vládne. Ten kdo má peníze, tak si za to koupí i právo a ty chudí maj hold smůlu a ač nechci, tak bohužel musim souhlasit.

Tak a to je vše. Závěrem to zhodnotim. Zvuk 2, občas není textu vůbec rozumět a to je dost kritickej nedostatek, ale na druhou stranu je to u jedný možná u dvou písniček, takže bych z toho žádnou vědu nedělal. No a textová stránka též za 2, protože jak se řikal na začátku, váhy originálnosti sou rozložený hodně nepoměrně, což je fakt velká škoda a tak doufám, že na tomhle menšim nedostatku kluci zapracujou a příště to vylepší. Cedečko vydal nezávislej čeček, takže cena je parádní a to 100 Kč. Čili příznivci stylu, kterej kluci reprezentujou, myslim si, že určitě neprohloubíte, když si ho koupíte, ba naopak, budete mít z něj radost!

 

OldHandFromHell


8.1.2008   Rubrika: Recenze na CD   |   Komentářů: 2   |   Vytisknout

Hodnocení
1.     2.     3.     4.     5.    
(1 = absolutní punk, 5 = hnusnej popík):
hodnoceni - 1,9
jde to 1,9
 

Diskuse ke článku - Promile - "Trash ponk punk"

Do diskuse smí přispívat jen registrovaní a přihlášení punkeři.
mončaa
mončaa - 9.1.2008 19:28

mrtěěěěěě.....to snad není stránky,kde bych promile nenašla....je to haluzzz goodec skupina:-)

 
špína
špína - 9.1.2008 17:00

je to bezvadná kapela, jenom mě trošku mrzí skladba Těhotný chlapi ve který zpívá MAKEBA z NVÚ... Ta skladba byla daleko lepší s původním zpěvem!