CO PANKÁČ,TO SORTA...

 

Bella fica - Nešahej mi na štěstí

Bella fica - Nešahej mi na štěstí  Hudba je skvělá, líbí se mi zapojení saxofonu, díky kterému zní celé album hodně melodicky a vesele. Kytara v songu Ptáci zní naprosto geniálně, ale největší kámen úrazu u této kapely je jednoznačně zpěv. Aby někdo netvrdil, že poučuju a vím o tom prd, tak po 6 letech ve sboru musím říct, že tak falešnej zpěv by se na cédéčku vůbec neměl objevit. Neříkám, že je to katastrofa pořád, zpěvačka místy zesílí hlas a trošku přitvrdí a pak je všechno ok, ale melodický zpěv zrovna není to, čím by oslňovala.

Protože i texty jsou jejich slabá stránka, tak se divím, že kapela s vydáním alba nepočkala, udělala by líp. Místy si kapela plete punk rock s poezií a texty nejsou přímočaré a ostré jak jsme u punk rocku zvykem. To vem čert, ale text „Zahulíme, zahulíme brka. Ucítíme, kdo nám to tam strká! No kdo to je? Snad to není Hrdka? No to snad ne, to bych se lekla.“ To si z nás kapela buď dělá srandu nebo je jejich vkus tak otřesný.

Já osobně bych se styděla vydat podobný text, být členkou kapely.

Co ale naprosto chválím je obal alba, vyvedený do tmavě modré, černé a bílé barvy. Obal a hudba je to nejlepší co může Bella fica nabídnout. Přesto pevně doufám, že si kapela najde hodně fanoušků a až vydá další album, tak to bude mnohem větší pecka, než co předvedli teď.

Více info najdete na www.bellafica.cz

 

autorka: Barushka

 

 


6.3.2008   Rubrika: Recenze na CD   |   Komentářů: 91   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení
1.     2.     3.     4.     5.    
(1 = absolutní punk, 5 = hnusnej popík):
hodnoceni - 1,9
jde to 1,9
 

Diskuse ke článku - Bella fica - Nešahej mi na štěstí

Do diskuse smí přispívat jen registrovaní a přihlášení punkeři.
Zvolte stranu: 1-20 | 21-40 | 41-60 | 61-80 | 81-91
maja3
maja3 - 15.2.2009 15:14

perfektní cédo jen tak dál;) je mi jedno jesi mi někdo řekne že tomu rozumim nebo ne. mně se líbí

 
Lord.Alex
Lord.Alex - 24.3.2008 17:40

johny.mistr:no text a hudba spolu souvisej. Mě osobně nebaví poslouchat nějakýho pitomečka jak zpívá o tom jak je strašný to bejt na světě a fuck off to a to, nezajímavé z mého pohledu, ty kapely co právě umí, umí psát i texty a tim pádem se většinou od těhle patosů zdržej, nebo to zazpívaj ne tak prvoplánově a pak to zní pěkně. Jiná věc je ta, pokud někdo ulítá jen na tom punku, nebo je to jen jedna část z hudby co má rád, což je u mě.

 
johny.mistr
johny.mistr - 24.3.2008 13:42

Lord.Alex: No za tu dobu co jezdím po koncertech jsem viděl spoustu českejch kapel a řekl bych, že je jich víc než deset, co umí hrát...spíš je to o tom, že v češtině se moc dobrá píseň udělat nedá, nebo to ty kapely neumí, to je ale jiná věc, jinak hrát umí v Čechách minimálně 1/3 kapel co tu působí...Mě osobně se český kapely líbí, protože přesně vím, co chtěli textem říct...

 
Lord.Alex
Lord.Alex - 23.3.2008 14:48

MarkyBF:fráze fráze a urážky. Takhle se bavěj ve školce...DISKUSI a ARGUMENTY mě shod a ukaž, jak jsem mimo...ale to nepůjde co....
BARUSHKA:JA NIKOHO NEURAZIM jak Medvěd, já se snažim vést diskusi, jenže tady jsou lidé, co prostě neunesou kritiku a argumenty a nechtěj nic vysvětlovat, protože radši řeknou, že dotyčnej je idiot, to pokládám za moc jednoduchý a docela primitivní...
Povídat si s kapelou může snad každej, nemyslim, že je problém odpovědět třeba třem lidem an tři jiné věci, nebo myslíš, že ano?

Johny Mistr:První odstavec máš samozřejmě pravdu a přijd emi to stejně směšné, rpto třeba já nechodim na koncerty českých průměrných kapel moc, protože nemám chut bejt celej večer mezi vypatalnejma lidma co se přetvařujou - a taky se mi jaksi líbí už jiná music. To ale neni ani tak závist, jako spíš hloupost lidí...ikdžy závist je v něm možná taky drobet zakořeněná...
Druhý odstavec pravda, ale myslim, že je to z části i o tom vkusu...punx nemaj chut poznat nic novýho a lepšího třeba, jedou si ty svoje blitky o kterejch mluvíš a uznávaj pozery ale Exploited a Casualties místo třeba Adicts a Ramones - ti jsou totiž měkký:-) LOL
CD sem neslyšel, jen to co maj volně na stránkách a to mě nebavilo. Ale já čeksej punk všeobecně moc neposlouchám, tak 10 kapel max.neumí dle mě hrát.

 
johny.mistr
johny.mistr - 23.3.2008 12:12

Barushka: Ha, než sem to stačil dopsat, už si tu napsala ty...smajlik - 1

 
johny.mistr
johny.mistr - 23.3.2008 12:10

Lord.Alex: Ale vždyť je to o závisti, nebo o čem to je? Spousta lidí poslouchala Houbu, nebo se jim líbila, ale jakmile začala být úspěšná, už je komerční a vyměklá, přitom poslední album je to nejtvrdší co vydali, NVÚ, slyšel sem nejmíň 10 lidí říkat, jak sou komerční a jak na ně nikd ynepujdou a přitom měli před nedávnem jejich nášivku, mikinu či triko, a takhle bych mohl pokračovat. Jakmile je kapela jen trochu dobrá a vyčnívá, hnedle je vyměklá, komerční a nikomu z těch "pravejch" pankáčů se nelíbí.
Nejlepší je aby hrála kapela pokud možno tři akordy furt do kola, zpívala o zasranejch policajtech, USA a podobnejch tématech, omletejch už stokrát dokola, brala si maximálně stovku za koncert a všichni byli totální odpad, pak možná uspěje u "pravejch" pankáčů. Ale nedej bože, aby se projevil nějakej vývoj a třeba se líbila více jak sto lidem, pak je to hnedle komerce a vyměklá sračka. Takhle to totiž v Čechách chodí. Neni to o vkusu ale o tom, co si omě bude myslet někdo jinej. Podle mě z toho kouká tak trochu závist. Tím neřikám, že kapely co hrajou tři akordy dokola a zpívaj o těch tématech jsou špatný, je to o vkusu....
Ale jinak CD se mi líbí. Co tobě?

 
Barushka
Barushka - 23.3.2008 12:06

Koukám že úplně stejný lidi a úplně stejnej problém jako na druhé diskuzi u rozhovoru...:o)

Lord.Alex: Medvěd: Jsou věci, ve kterých máte oba pravdu...ale měli byste se zamyslet nad tím, že to jak svůj argument podáte vám zajistí buď převahu nebo totální propadák. A vy jste tím svým chováním propadli až úplně na dno.
Běžte se hádat někam jinam a s někým jiným, jsou tady lidi kteří si chtějí povídat o albu kapely a ne motat se tady ve vašich příspěvkách, který neustále jenom opakují stejnou věc.

Čekám kdo z vás dvou se na mě osočí, ale zamyslete se nad sebou. Vaše chování je víc než zarážející

 
MarkyBF
MarkyBF - 23.3.2008 11:26

...je tu s váma švandááááásmajlik - 19

 
MarkyBF
MarkyBF - 23.3.2008 11:25

Lord.Alex+Medvěd: chudáčcíííí malincííííísmajlik - 16smajlik - 21smajlik - 10

 
Lord.Alex
Lord.Alex - 23.3.2008 0:43

Mikesh, bla bla, napiš něco konkrétního v čem píšu píčovinu, taky jsem tě vyzval xkrát a nic, takže se ti prostě jen nelíbí co píšu, ale argument neni.
Johny.Mistr:a jak bys do toho zamotal tu závist??? To mi hlavě nedošlo, tys to napsal dost pochopitelně, ale ale ona vůbec nemluví o tom, jak český punkeři nadávaj an komerci a pak choděj na hvězdy, ona mluví o nějaký prapodivný závisti a to fakt nepobírám...a mj.nechápu, proč bych měl chodit na kapely co mě nebaví, že jsou český a "nekomerční" tak jsou lepší než cizí hvězdy?

 
Medvěd
Medvěd - 23.3.2008 0:20

mikesh: Ale on má pravdu,tady madam Marky je opravdu blbá jak vagon prejtusmajlik - 1 Třicetiletá,smích vole :-) Názorama tak na patnáct.

 
johny.mistr
johny.mistr - 22.3.2008 19:19

Lord.Alex: Jak si to tak čtu, co si tu vytáhl, tak na tom nevidim nic nepochopitelnýho. Prostě a jednoduše, spousta lidí v Česku řve, jak tu máme spoustu komerčních kapel a má na sobě mikinu Exploited nebo Casualties. Nejsou ochotni zaplatit vstupa a snaží se jakkoliv zadara procpat na kapely co se snaží ze vstupu zaplatit "cesťák" a zvukaře a horentní sumy cpou do chřánu "legend", co tu vyjmenovala Marky ve tvém výstřižku, aby si ty mohli nacpat těřichy kaviárem a utírat si svoje, jistě punkový, prdele stodolarovkama....Asi takhle bych to pochopil.

 
mikesh
mikesh - 22.3.2008 18:17

Lord.Alex: ty jses psycho.. ty proste musis bejt ze vsech nejchytrejsi i v naprostejch picovinach, to je fakt nejaka obsese :)

 
Lord.Alex
Lord.Alex - 22.3.2008 18:07

A ještě něco, na to, že jsi o 4 roky starší tady krásně zas soudíš, již po druhé! co já dělám a co ne..:-) opět víš, že já asi nemakám, anrozdíl od tebe:-)))) přijde mi dost ubohé v tomhle věku házet takový kecy pubertáků...mluvim tu snad já o tobě? Ani ne vid, protože tě neznám:-) docela smutné...RADSI MI PROSIM PROSIM VYVETLI TEN SVUJ VYPLOD, kterej sem ti teda radši okopíroval, abys pochopila ten tvůj kontext:-))))

 
Lord.Alex
Lord.Alex - 22.3.2008 18:04

Marky TVOJE DOSLOVNA CITACE...já jen, že mi ukaž z jakýho kontextu jsem to vytrhnul:-)))))) prosím tedy odpověd, zvádim komu co, závist má co společnýho s nechozenim na český kapely..díky. a zde je ttvuj text.

Čím jsem starší, tak prostě poznávám, že plná huba keců svědčí lidem sedících u kompů, velmi znuděných, občas se objeví na akci, nikdy koncert neuspořádají (moc práce), ale za to plná huba závistivých keců...jsem fakt některými lidmi dost zhnusená...člověk se tady k sakru snaží hrát s radostí pro lidi a jaký má za to vděk? je to snad snaha zničit český kapely? máte plnou hubu keců zaplatit vstup na český kapely, ale na kapely typu U.K.Subs, Vice Squad, Skarface, Deadline apod. na ty jste ochotný dát prachy... a přitom je jasný, že tyhle "legendy" jedou turné pro prachy... tak o co tedy jde? o závist?! bohužel jediná nejhorší vlastnost Čecháčků je právě závist... závidíme si i nos mezi očima... o tom to celý je...a je to dost nechutný...místo podpory... závistivý kecy...běžte fakt někam...

 
MarkyBF
MarkyBF - 22.3.2008 15:39

...z příspěvku nemotorně vyznělo, že dotuju celou kapelu, tak aby se toho zas někdo nechytl, tak občas dotuju benzín, ale proč to tady vlastně rozebírám naše interní záležitostismajlik - 1

 
MarkyBF
MarkyBF - 22.3.2008 15:37

Lord.Alex: na stupidní otázku nemá smysl odepisovat, pokud si nepochopil souvislost, ale zaměřil ses pouze na vytržení z textu, který tady neustále omléváš dokola jak puberťák dotazující se své matky na jednu a tu samou otázku...nebuď jak malej prosim tě! Dík... Navíc musím narozdíl od tebe vydělat prachy, abychom si mohli odkoupit od vydavatele další trika a CD, takže tady denně nevysedávám... ale pokud si založíš kapelu, tak ti fandim, což ale neuděláš a budeš tady dál vylévat ty své hovnoviny:o)))))) smajlik - 15

 
Lord.Alex
Lord.Alex - 22.3.2008 0:26

Tomu se milá terko říká umět si stát za svim, ne něco napsat a pak psát o všem možném jiném, jen ne o daném tématu an které se tě tázaj...

 
Lord.Alex
Lord.Alex - 22.3.2008 0:25

Milá TereSKO:to je o tom, že když někdo něco napíše do diskuse - tak samotný pojem diskuse je o tom, diskutovat..nu a když někdo napíše něco konkrétně tobě jako Marky a já ji odpovim, měla by odepsat...ale ono je těžký si obhájit něco co je vlastně blbost...mě to zabere pár vteřin se sem podívat, ale uduvuje mě, že někdo neumí odpovědět, resp.obhájit svůj názor...docela smutný...hlavně, že neám dává kázání o punku, ale neumí odpovědět. Až odpoví, dám jí pokoj. Je to prosté.

 
Tereska
Tereska - 22.3.2008 0:05

Lord.Alex: ze te bavi zivot na diskuzich...to uz hranici s nemocismajlik - 4

 

Zvolte stranu: 1-20 | 21-40 | 41-60 | 61-80 | 81-91