CO PANKÁČ,TO SORTA...

 

AESTHETIC MEAT FRONT

AESTHETIC MEAT FRONT

Hudba má jednu ohromnou vlastnost. Dokáže frontálně útočit na vaše pudy a zároveň okamžitě vyvolat nejrůznější reakce z kompletní nabídky jdoucí od všeobjímající pravdy-lásky, až po nenávist a totální depresi. Je celkem jasné, že žádné jiné umění v sobě nemá tak mocnou sílu. Ještě jsem neviděl týpka v kvádru, který by najednou začal vyrážet chaotické shluky slov typu FUCK THE SYSTEM a zuřivě mlátil hlavou do zdi při pohledu na nějaký obraz, nebo zběsile skákal pogo během četby sbírky moderní poezie

Hudba spojená s tancem v sobě má něco mystického a v určitých okamžicích může přerůst do stavu, jenž připomíná pohanský rituál. Jako, doufám, že víte, o čem mluvím, - - - ne? Určitě jste si už při pogu minimálně jednou rozbili rypák, pokud ta divoká sebedestrukce spojená s externí kanalizací přebytečné energie neskončila ještě hůře. Hudba v sobě může nést jak pozitivní, tak negativní poselství. Dnes se vám pokusím přiblížit její temnou stránku balancující na těžko postižitelné hranici mezi biblickým peklem a rájem. Ale dost už bylo keců, článek se bude zabývat industriální partou Aesthetic Meat Front. Není to sice žádný punk, to je pravda, ale zato docela hustý underground.

aesthetic meat frontNo a tak zatímco nekorunovaný král českého pornofolku Záviš zpívá o lidech, co žerou psy, tato banda z Kalifornie zvířata zařezává na pódiu, přičemž se všichni v kapele pomažou krví a chrastí na různé předměty, no a zpěvák se při tom houpe do rytmu pověšený na stropě na lanech se železnými háky, které má zapíchlé v zádech. Nejedná se však o žádný brutální bezmyšlenkový masakr, rituální oběť a hudebně vizuální zážitek z koncertu pomáhá jak muzikantům, tak jejim fans v trnité cestě za duchovním poznáním sebe sama, nebo co. Asi jako pyromanům z hnutí za práva zvířat, kteří patrně zakoušejí standardním Pepou Novákem (jako jsem i já) nepoznané slasti při pohledu na řeznictví v plamenech.

Tvorba AMF vychází z temného experimentálního industriálu, i když třeba oproti takovým Neoterrik Research, MZ 412, či posledním opusům z dílny Raison d'Etre a jiných podobných seskupení ještě používá klasické postupy. Jednotlivé songy jsou totiž postaveny i na zpěvu, dá-li se tak nazvat projev zakladatele projektu Luise Fleischauera, chlápka, který se narodil v bývalé NDR a teď prožívá americký zlý sen, jak se můžete dočíst na jejich stránkách. Nemá cenu, abych tady něco dál rozebíral o tom, jaké pocity ve mně jejich tvorba vyvolává, mrkněte se na jejich profil na MySpace.com a uvidíte, o co vlastně jde.

aesthetic meat frontLuis Fleischauer je opravdovým renezančním člověkem a jeho umělecké kreace se neomezují pouze na hudbu a body art, dělá také sochy a věnuje se módnímu návrhářství. Je to jasné. Vzhledem k tomu, že nežije na evropském kontinentě, kde se o každého občana postará všeobjímající sociální stát, ale v drsné výspě liberalismu a globalizace, tedy v USA, nezbývá mu, než se něčím živit. Nemám o něj strach, určitě nezemře hlady a zimou pod mostem choulící se v kartounové krabici. Jestli nevěříte, tak se podívejte na jeho kolekce nejrůznějších korzetů a jiných módních doplňků pro nekonvenční dámy a pány z alternativní scény. Nebo ještě lépe, hned si něco kupte a podpořte rozvoj undergroundu.

Pak už vám nezbyde nic jiného, než se nasoukat se do černého AMF korzetu, černého koženého AMF kiltu a odletět prvním letadlem na pravou punkovou NO FUTURE pláž s černým AMF pískem sopečného původu (nejbližší se nachází na ostrově Tenerif), popíjet hořké černé pivo typu Guiness a čekat na ten osvobozující okamžik, kdy konečně vybuchne monumentální sopka Teide. Čímž se jednou provždy přeruší vzájemná kopulace všudypřítomných ještěrek a skončí vaše tísnivá nechuť k životu na tomto nespravedlivém světě, neboť celý ostrov bude během několika málo sekund rozmetán na miliardy mikroskopických částic. - - - - - - - - DESTROY!

mrtvola


1.4.2008   Rubrika: Články   |   Komentářů: 92   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení
1.     2.     3.     4.     5.    
(1 = absolutní punk, 5 = hnusnej popík):
hodnoceni - 4,1
nic moc 4,1

Související odkazy:

 

Diskuse ke článku - AESTHETIC MEAT FRONT

Do diskuse smí přispívat jen registrovaní a přihlášení punkeři.
Zvolte stranu: 1-20 | 21-40 | 41-60 | 61-80 | 81-92
Dariusss
Dariusss - 16.6.2008 20:27

Je to hnus....smajlik - 11

 
svikruhinska
svikruhinska - 5.5.2008 23:04

to je dobry psychosmajlik - 17

 
HippieHunter
HippieHunter - 17.4.2008 11:27

RundR: jak si prisel na to, ze jsou homosexualne orientovani?

 
BigMuff
BigMuff - 16.4.2008 9:57

TO SOU BUZERANTI.

 
pesek
pesek - 16.4.2008 0:50

no nevim lidi,me tyhle dekadentni sracky neberou.Nejsem sice nejaky pruderni ochrance zvirat,ale na svou show bych proste tvory,ktere o to nestoji netahal.To treba jiz Nervakem zminovany GG Allin byl jina klasa.Ublizoval sobe a lidem co si zaplatili aby se mohli mrknout na jeho gig.A myslim si,ze dojem z jeho show byl 1000krat silnejsi.Tahle kapela sou pateticti ubozaci,nic zajimaveho a nic noveho.Fuck 'em cunts! Darby Crash rides ;)

 
Lord.Alex
Lord.Alex - 8.4.2008 16:17

HippieHunter: ale no tak..:-))

 
HippieHunter
HippieHunter - 8.4.2008 9:25

Lord.Alex: kdybych to vzal podle Tvych slov, ze umeni je neco umet, tak i ten reznik, kominik, pekar, bo najemny vrah jsou take umelci, pokud jsou ve svem oboru dobri a umi ;o)

 
Medvěd
Medvěd - 6.4.2008 23:05

Kurva Mrtvolo,ty si je všechny uzemnil.Já se těšil na nějakou debatu a ono velkou píču! :-))))

 
Lord.Alex
Lord.Alex - 6.4.2008 3:05

Mrtvola:NE NEJSEM vegan, ani vegetarian. A ted mis amozřejmě řeknš, že ked žeru maso a zvířata co kvuli mě zabíjej, tak mi to nevadí že? ANo nevadí, ale nejsem magor abych se na to chodil koukat!!!!!!!!!!!!
Nebo pokud ses ptal skrz něco jinýho....

A propo..pokud nějaký retardi daj na plakát nápis SMRT KAPITALISMU...tak si pomyslim svoje...antifa hahaha

 
mrtvola ©
mrtvola © - 5.4.2008 23:38

fujaraman:

tak kde je ten verbální souboj, kámo? Ti nějak došly argumenty, nebo co, - - - - - -- zdá se a tak . Nebo Vám tam na Slovensku vyrušili internet?

 
mrtvola ©
mrtvola © - 4.4.2008 23:30

Medvěde, to, že se mezi sebou už sto let mlátí nějaké bizarní levicové frakce bojující proti kapitalismu a pluralitní demokracii, mě je celkem jedno. Je to jejich boj. Já osobně proti parlamentní demokracii a tržnímu hospodářství nic nemám, naopak to považuji za nejlépe fungující systém.

Teda bude mi to jedno až do momentu, kdy to přestane být nějaká menšinová záležitost na okraji společenského dění, jak je tomu naštěstí dnes.

 
Medvěd
Medvěd - 4.4.2008 23:01

mrtvola: Mě se ted' třeba líbil pořad co dávali dnes na Čt 2 - Ladí neladí. Byla tam Slovenská úderka Rozpor.a líbilo se mě že se veřejně hlasí k antifašistům a HLAVNĚ si ty své postoje dokážou obhájit!!! Což třeba minimálně polovina lidí co se k Antifákům přidává , hlásí a chodí na jejich demonstrace neumí.Viz tady "kolega" fujaranam.

Co se mě týče,tak já osobně půjdu radši s Antifou než s NO.Též třeba nemám rád násilí(málo kdy jsem se za ty roky na jejich demoškách něčeho zůčastnil),ale ještě víc mě sere,když se tu fašistická lůza jen tak prochází,mlátí bezdůvodně lidi který ani kolikrát nevědí o co těm kreténům vlastně jde(což jsem třeba za tu dobu u antitašistů neviděl) a navíc tyhle xindly podporujou naši kluci z organizace "Pomáhat a chránit",tak tohle mě sere!

 
mrtvola ©
mrtvola © - 4.4.2008 20:34

Jo, fujaramane,

ještě jedna věc. Jak už jsem podotkl, za nejvyšší hodnotu považuji individuální svobodu a je mi blízký klasický liberalismus. To, že nějaký týpek zařízne na pódiu ovci a zavěsí se ke stropu háky, co má zapíchlé v zádech, mou osobní svobodu nijak neomezuje. Jsem velmi tolerantní člověk. Ať si každý dělá, co chce, pokud mě to nebude otravovat a zůstane to v mezích zákona.

To, že nějaký jiný popleta ve svém svatém nadšení v boji o práva zvířat zapálí, nebo zdemoluje řeznictví, kde nakupuji, mou individuální svobodu omezuje.

 
mrtvola ©
mrtvola © - 4.4.2008 18:28

Přemýšlej o těchto dvou plagátech, jeden je od Antify, dtuhý od NO....


obrázek - no_antifa.jpg

 
mrtvola ©
mrtvola © - 4.4.2008 18:21

fujarman napsal:

"no pis!!! cakam na verbalny suboj..."

Volačo som napísal, těšil som sa, že potárame. Hmmm, ako hlůpy somár som si myslel, že sa i niečo nového dozviem. Škoda, že tomu tak nie je :-/

Máš v tom všem obrovský zmatek, stejně jako ta španělská kapela, která bojuje proti kapitalismu a zároveň proti fašismu, nebo národnímu socialismu. Ostatně jako Slovák bys měl vědět, co to vlastně byl fašismus, neboť byl součástí vaší historie. No a také to, že jak fašismus, tak i národní socialismus měli dva úhlavní nepřátele, proti kterým bojovali: kapitalismus a marx-leninský socialismus (komunismus). Než se pustíš do hlubších diskuzí na danou tématiku, raději si o tom všem nejdříve něco nastuduj. Myslím tím něco seriózního, nejraději dobové prameny. To, co najdeš v masmédiích, nebo na stránkách Antify, má asi stejnou informační hodnotu, jako článek v Blesku.

Nick, který si každý z nás vybíráme, něco napovídá o naší povaze. Ty jsi podle nicku ten, kdo vyznává kopání do hlav nějakých lidí ležících na zemi, já jsem plešatá veselá kopa. No a začneš mi tu vykládat něco o nějaké morálce a tak. Kdyby sis pozorně přečetl celý článek, pochopil bys, že není oslavný. Stavím se v něm do role pozorovatele, který považuje za jak militantní bojovníky za práva zvířat, tak AMF za zhruba stejnou bandu extrémistů.

No a s nácky jsem se také setkal, dokonce i s těmi od vás. Jednou jsme totiž za komančů hráli někde u Brna se Zónou A, přijeli skíni z Blavy a zkopali před vchodem nějakého afrického studenta, který byl u nás na výletu z Rakouska. Říkal pak, že je to u nás horší, než v Jihoafrické republice. Dozvěděl jsem se to až později od manažera. Už v těch dobách měli punks problémy s nazi skins, ale je fakt, že to nebylo tak husté jako o pár let později. Jinak co se mne týče, snažím se vyhnout problémům. Kdyby mě někdo napadl, budu se určitě bránit, ale nevyhledávám násilí jako způsob dialogu. Verbálně bych jim možná nic nevysvětlil, ale rozhodně neklesnu na na jejich intelektuální úroveň.

 
Nervak
Nervak - 4.4.2008 18:08

umeni neumeni, tohle sou proste jenom nafetovany curaci ktery zijou mimo, a urizniout psovi hlavu a mavat s ni na koncrte je dost velkej hnus, sam bych to uedela tem debilum..zlatej GG Allin

 
Medvěd
Medvěd - 4.4.2008 16:34

fujaraman: když Mrtvola začal pankovat,tak ty si ještě běhal po Tatrách :-)))))

 
HippieHunter
HippieHunter - 4.4.2008 12:46

fujaraman: a kolkokrat teba? Za mnou jezdili celou stredni, cca kazdy mesic tak dvakrat, vetsinou sem jim zdrhnul, parkrat ne a co to s tim ma spolecnyho?

 
fujaraman
fujaraman - 4.4.2008 10:29

este jedna vec. http://www.antifa.cz/20-mkultura-rozhovor-s-non-servium.html
trochu od veci ale na ilustraciu mojich vztahov z demagogiamy

 
fujaraman
fujaraman - 4.4.2008 10:26

tato diskusia je pre mna u konca. pre ludi som tu radikal, fašista, komunista, anarchista, nasilnik a živel. a ešte pre mrtvolu... kolko krat kopal nacek do hlavy teba? mozno by si zistil ze tymto ludom iste veci proste nevysvetlis verbalne

 

Zvolte stranu: 1-20 | 21-40 | 41-60 | 61-80 | 81-92