CO PANKÁČ,TO SORTA...

 

Barvy léta 16.-17.5.2008

Barvy léta 16.-17. května

Tak jak bych začal. Byl pátek odpoledne a nejvyšší čas se sbalit z Kozího Vršku a jít na autobus směr Mladá Boleslav. Autobus dovalil a mohlo se vyrazit! Hned v Mladé Boleslavi mě nasral vlakvedoucí, že proč jsem si na nástupišti Mladá Boleslav - město na ty čtyři kilometry nekoupil jízdenku, tak jsem mu říkal, že jako kde? A on mě na oplátku napařil na tu pětiminutovou jízdu vlakem lidovou cenu 39 korun, no byla s ním zkrátka legrace, ale serem na něj a jdem dál.

V Boleslavi jsem přestoupil na vlak směr Kropáčova Vrutice-Všetaty-Neratovice-Praha hl.n...Už od začátku začala být cesta velice pestrá. Asi po pěti minutách si ke mě sedl nějakej týpek a začal si mluvit sám pro sebe, no tak co, nechal jsem ho u toho, však mě to nevadilo. Jenže ten kluk pak začal mluvit i se mnou a pokládal mi otázky typu: «Proč Američani bombardujou Irák? Proč už není náš president Václav Havel?» a podobně. No a mezitím se nezapoměl zmínit, že ho cca před třema hodinama pustili z Kosmonos (blázinec kousek od Boleslavi), hned jak nastoupil jsem si říkal, že mně neseděj takový klasický modrý tepláky, který sem tam vídávám tady u nás na jednou týpkovi, kterej taky absolvoval cestu Kosmodromem :-))) Ale byla s ním sranda, docela jsme si ve vlaku pokecali. Ale upřímně, byl jsem rád, že ve Všetatech vystoupil. Říkám si: « Tak dobrý, bude klid.» Jo, hovno!! Potom, co ten kluk vystoupil, se asi od dvě místa ve předu vzbudil nějakej nalitej Slovák a já měl přednášku o tom, že už dvacet let nebyl v Praze a na hlavním nádraží :-))) No byla to cesta jak noha!

Pak jsem vystoupil na hlavním nádraží a zamířil jsem na metro směr stanice Dejvická. Tam jsem měl přestoupit na tramvaj, která jede až na zastávku Nad Džbánem. Už v metru jsem potkal bandu punkerů, kteří si to na festival razili až z dalekého Hodonína,tak jsem se dali do řeči a že na Džbán povalíme spolu. Oni tam ještě nikdy nebyli, tak jsem měl tu výhodu, že jsem věděl, kde to je. No, vystoupili jsme z tramvaje a šli už konečně do areálu. Ještě jsme tam ani nedošli a já už jsem byl pěkně nasranej, páč nad areálem jsem slyšel, že do toho mydlí má oblíbená kapela Šanov 1, na kterou jsem tam především taky jel. No co, slyšel jsem od nich akorát jednu skladbu a to skladbu «Moskva slzám nevěří». Pak si to sbalili a šli pryč! Povídal jsem si pro sebe: «Tak jsem si ten Šanov užil,» :-)))) ale nedalo se svítit ;-) Po kapele Šanov nastoupila další legenda a tou byla kapela N.V.Ú, staří prověření a životem otřískaní bardi. Po pár zkouškách se do toho dali a hned byl pod podiem kotel jako kráva!! Štěpán Málek předváděl na podiu neskutečný věci a Jyřýček za bicími taktéž, skupina zahrála všechny největší fláky jako například «Jsme sami», «Já vím», «Mysli na mě až budeš pod ním», «Hnusná hra» a podobně. Zkrátka jsem si na ně taky pěkně zapařil.

visací zámek v akci


Předtím, než začli hrát N.V.Ú, jsem si pěkně pokecal se zpěvákem kapely SPS Zdendou Růžičkou a krom toho, že mě říkal, že vůbec neslyší, jsem se snad nic nedozvěděl :-))) No nic, právě Ružičkova banda se chystala po bardech z N.V.Ú na svůj set, takže bylo na čase se přesunou co nejblíž k podiu. SPS naladili a šlo se na to, vypisovat tu skladby asi nemá cenu, páč asi všichni víte, co hráli. Ty starý notoricky známé pecky prokládali novými z alba Století Chaosu, takže zazněla minimálně Amerika, dál si nevzpomínám. Jen toho Chuligána si mi Zdendo nezahrál!! No, bylo to velice vydařené vystoupení a po odchodu SPS se na podium lifrovala další legenda a to Slovenská Zona A, na kterou jsem se taky hodně těšil. Už jen z toho důvodu, že jsem na nich minule nalitej v Boleslavi usnul,ale to sem nepatří. No, co vám budu povídat, chalani podali úžasnej výkon, punkeři pogovali jak zběsilí a to bláto pod podiem taky začlo dělat svoje. Za chvilku jsme se nebyli schopný rozeznat, byli jsme všichni černý od hlavy až k patě! Zona hrála jeden hit za druhým: «PUF a MUF», «Červená armáda», «Pivo», «Nezmením sa», «Kde je Josef Mengele?», «Je to zlé» a další. Velice jsem si jejich vystoupení užil!!! Výkon Konýka snad nemusím komentovat, ten na každém vystoupení jede až na pokraj svých sil..

No, Zona A za velikých ovací opustila hřiště a v backstage byli už připravení šílenci z Visacího Zámku. Byl tak nějak čas, tak jsem to šel polejt a pokecat se známými, po pár pivech jsme se všichni společně přesunuli sledovat VZ v akci. At' koukám jak koukám, tam mě tam chybí kytarista VZ 4 a to Hroch alias Ivan Rut!!! «Kde je, kurva?» Ptal jsem se sám sebe a lidí okolo, nikdo mě to nedokázal povědět. Co chci dál vyzdvihnou, tak je to, že Mike Pixies ho bravůrně zastoupil!!!! Ve finále mě tam vůbec "nechyběl" :-)) Visáči s přehledem a pekelným nasazením odehráli víc jak hodinu + ještě přidali asi čtyří vály a neopoměli uctít památku tragicky zesnulého Františka Sahuly,což vlastně udělali všichni účinkující.

areál pražského koupaliště džbán


Závěrečnou kapelou byla grupa Horkýže Slíže, což osobně já tak nějak nemusím, prostě mě jejich hudba a vše co s ní souvisí nic neříká, tak jsem se začal věnovat alkoholu a kecání s kamarády,což jsem vydržel až do brzkého sobotního rána. Ještě bych se chtěl zmínit o počasí, které stálo chvílema ze velkou píču, ale v klidu se to dalo přežít. Jen to sobotní ráno, to jsem si myslel, že zmrznu. Bylo
skoro na nule a já tam chrápal s punkerama pod kobercem v jedný čajovně, někteří z nich si dokonce zahřejvali nohy v lavoru s teplou vodou :-)))

No a nastala sobota dopoledne,všichni, co spali na parkovišti v autech se pomalu probouzeli a šli na snídani bud'to na kousek vzdálenou benzínku, nebo do areálu ke stánkům.Taky jsem šel posnídat a vykousat první píva, někteří si dali nějakou klobásu, či co to tam měli. Já to nejedl, páč bych to do sebe nenatlačil ani já nevím čím,tak jsem razil přísloví: «Když má svíně chlast nepotřebuje žrát!!»
Sobota se uvedla perfektním slunečným počasím, což bylo dobře.Asi v jedenáct hodin dorazily do areálu i mé kamarádky, které se jako pár dalších jedinců přišly podívat na zahajovací kapelu sobotního programu La grupa. Holčina, co zpívala (mimochodem docela pěkná) zavelela a kapela to spustila. Ted' nevím, co to byl za styl, možná skáčko, nevím, ale šlo jim to velice dobře! Asi v půlce jejich produkce jsme se s kamarádkou sebrali a šli do kousek vzdálené hospody "na dvě"!! Kdybych tušil, že tímle výletem propásnu asi pět kapel, tak jsem snad ani nikam nešel :-) Takže popsat Vám vystoupení kapel jako MZH, De Bill Heads, Schodiště, Doctora P.P a Totálního Nasazení nemůžu, protože jsem tam jednoduše nebyl. Zato Vám můžu popsat nářez v podobě příbramské kapely E!E.

E!E byli perfekní, nastoupili v modrých parukách, což mě docela šokovalo a říkal jsem si, co že to zas vymýšlejí a koho že to z nich napadlo. Pravdy jsem se nedobral. Zřejmě díky Totálnímu Nasazení, které hrálo před nimi, byl na příbramáky obrovskej kotel a to až do bezmála půlky areálu. Takže dostat se až do té největší vřavy nebylo jednoduchý, ale povedlo se. Éčkaři roztočili neskutečnej kolotoč svých legendárních vypalovaček a skladby «Pepík», «Číro», «Práce», «Kufříček» a další a další, chrlili je jak na běžícím pásu, neskutečný maso to tam bylo. Jen mě docela srali ti, co tam furt házej ty kelímky s pívem do vzduchu. To než abych udělal, tak ho radši někomu dám, at' ho vypije. Nevím, co se to stalo za novou módu, toto dělat. Už jen proto, že ten jeden škopek stál 26 Kč, bych ho mezi lidi nemrsknul, no nic, jdem dál. E!E opět potvrdili, že se muzikou neustále baví a doufám, že ještě dlouho bavit budou.

Po vyčerpávajícím sjetí předchozí kapely, nastoupila kapela, na které jsem já osobně vyrostl a dostal se přes ní tak nějak k punk rocku. A ta kapela má jméno Alkehol. Já si myslím, že tak, jak jsem psal, že nemusím nic dodávat k punkerům z SPS, tak učiním i u této kapely. Jedním slovem to byl NÁŘEZ!! Jen mě trošku štvalo, že nemohli dostat víc prostoru, páč by si to rozhodně zasloužili. Ale čas neúnosně kvapil a každý už čekal na produkci Tří sester. Každopádně jsem byl osobně poděkovat Alkáčům za jejich set a dal si s nima i nějaký to orosený. Ale jelikož jsem byl už dost vožralej, tak jsem musel trochu ubrat, páč za pátek a sobotu jsem naspal cca 4 hodiny, žádnej láčos :-)) Tři setry jsem nemohl prochrápat, bych byl nasranej ještě jednou tolik, než jsem byl, za což mohl prosranej set Šanova :-)))

Na a blížíme se do závěrečného finále, na podium vstupují pivní Tři sestry!!!! A hned to začíná skladbou Ztráta imunity, na čež se strhává nehoráznej bordel a lidi jsou "jak zvířata"!!! V tu dobu se nachází v areálu,(odhaduji po vystřízlivění,odhadoval jsem to až v pondělí), tak asi pět, nebo šest tisíc lidí!! Fanánek s Magorem do nás prali jednu pecku za druhou a vše se samozřejmě neslo v duchu Franty Sahuly, neskutečnej zážitek!!!! A vůbec, asi nejdojemnější skladba byla «Modlitba pro partu», kterou Sestry protáhly na neskutečnejch cca deset minut. Jejich účinkování bylo prostě senzační, já už nevím, co víc k tomu mám dodat.

Ted' si nějak nemohu vzpomenout, jestli ten Jarda Uhlíř vystupoval před, nebo po Třech sestrách. Ale vím,že to taky stálo za to, už jen jak se na ty jeho skladby dokázali lidi semknou a sborově zpívat například skladbu «Není nutno, aby bylo přímo veselo», to bylo taky docela dojemný, alespoň na chvíli. Zítra si začnou říkat debile a kreténe a podobně :-)))))))))))

Co bych napsal na závěr?? Asi tohle:

Tato dvoudenní akce byla opravdu vynikající!!! Sešly se tu výborné kapely, úžasní lidé, nebyl sebemenší konflit, pivo bylo dobrý, ženský ještě lepší!! :-))))) Zkrátka pohoda jako kráva! Takhle by to asi mělo vypadat, o to nám přeci jde!!

P.S: Stejně jsem sem nenapsal úplně všechno, na hodně věcí si vzpomenu až dýl, navíc je to můj první report, tak asi tak :-))

Medvěd


2.6.2008   Rubrika: Letní festivaly   |   Komentářů: 31   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení
1.     2.     3.     4.     5.    
(1 = absolutní punk, 5 = hnusnej popík):
hodnoceni - 1,7
jde to 1,7
 

Diskuse ke článku - Barvy léta 16.-17.5.2008

Do diskuse smí přispívat jen registrovaní a přihlášení punkeři.
Zvolte stranu: 1-20 | 21-31
Dariusss
Dariusss - 24.6.2008 15:43

Medvěd: To by mě taky nasralo...

 
Medvěd
Medvěd - 20.6.2008 14:49

RumovaViila: Jinak mě na nějakouk zasranou hvězdnou noc nikdo nedostane!!!! Už jen kůly tý píče místostarostce Štajerový!! Loni jsem jí dával na poslech nahrávky kapel jako jsou SPS,VZ,Plexis atd a ona mě na to ta děvka řekla,že by na to přišli maximálně fet'áci jako jsem já! No nic,pozvala tu kundu Machálkovou,která je tak tupá,že nedokázala ani zazpívat,hlavně,že sebrala mega prachy a šla do hajzlu!! A ještě nějaký revivaly tu byly,vlastně jako vždy :-))) Na téhle akci kde se to hemží samou zasranou honorací jsem nikdy nebyl a nehodlám to měnit!! To si radši koupím basu lahváčů a vypiju jí se svím psem!! Než příhlížet sportovcům,radním a jiný lůze,jak se natřásá a sere se .-) Fuck off!!! smajlik - 9

 
Medvěd
Medvěd - 20.6.2008 14:40

RumovaViila: Nebudu!!!

 
Dariusss
Dariusss - 20.6.2008 13:23

RumovaViila: smajlik - 16, tak aspoň, že jednousmajlik - 1

 
RumovaViila
RumovaViila - 20.6.2008 8:51

Medvěd: no jasně trhám, už du na něj :DDDDDD no v pátek jedu do picavy, ale v sobotu jedem chlastam do Libáňe na Starý kolena a přijedou asi i bousováci.... tak doufám že tam budeš...
Dariusss: no já sem na ségrách byla po třetí, ale viděla sem je dá se řct poprvý, ptž sem je zapala nebo sem si je nepamatovala :D smajlik - 14

 
Dariusss
Dariusss - 19.6.2008 16:21

Medvěd: V to doufám....Jo ty, že si nepil....hmm jasněsmajlik - 16To ani nejde na takovýhle akco, aby někdo nepil....smajlik - 1

 
Medvěd
Medvěd - 18.6.2008 15:20

RumovaViila: Domčo trhej!!! Říká mi Grizzlákusmajlik - 1
Dariusss: Jinak díky! Takovejch akcí ještě zajišeš,to se neboj,pak napíšeš nějakej zážitek ,prostě pohodasmajlik - 10

Dále,na té akci jsem vůbec nepil :-)))))))

 
Dariusss
Dariusss - 18.6.2008 15:12

*jakožto

 
Dariusss
Dariusss - 18.6.2008 15:12

Ale tak Grizlák toho za ty dva dny a ajkožto už dospělák vypil určitě víc...viď že jo..?smajlik - 1

 
Dariusss
Dariusss - 18.6.2008 15:11

RumovaViila: To já si taky skoro vždycky pamatuju většinu věcí, co se událi na koncertě....sice v tý chvíli je to takový podivný v tý hlavě, když v sobě máš třeba 7 pívek + nějakýho toho panákasmajlik - 1, ale potom se ty myšlenky srovnají..smajlik - 16

 
Dariusss
Dariusss - 18.6.2008 15:07

Medvěd: Dobře si t o Grizláku napsal..smajlik - 5smajlik - 1.Škoda no, že jsem tam nebyl, ale tak byl jsem taky na jednom koncíku, ale ten byl o dost menší, než tenhle....prostě takovej ten, co se hraje každých 14 dní u nás v okolí..:-)Taky bych chtěl jít někdy na Tři sestry....jsme na nicj eště nikdy nebyl, ale tak doufám, že to někdy napravím...:-)

 
Medvěd
Medvěd - 18.6.2008 14:25

RumovaViila: Já nevím kdo mě tam tak utahal :-)))))smajlik - 14Opáknem to neboj,co třeba v pátek? Nepůjdem na Jordán na pivo?

 
RumovaViila
RumovaViila - 18.6.2008 11:59

Jéé pěkný Méďo! no ty dvě pivka se protáhli asi na 6, proto sem neslišeli ty kapely smajlik - 1 jo a Uhlíř hrál před Třema sestrama, obdivuju tě že si tak všechno pamatuješ, když sem tě viděla vždycky něgde spát :-DDDDDDD ale bylo to luxusní, něgdy zopakujem smajlik - 5smajlik - 14

 
Medvěd
Medvěd - 9.6.2008 6:13

Rybko na Brněnci určitě!!! a to i s Klokanem a naší bandou, Do Řady!!!!smajlik - 10

 
Rybička
Rybička - 8.6.2008 20:35

Medvěd: jj, bezva report Méďo.tak na Brněnci, hm?..já nadělám fotečky a ty napíšeš report, ju?smajlik - 10

 
Medvěd
Medvěd - 8.6.2008 7:28

Anti.flag: Děkuji! a vůbec děkuji všem,přibydou reporty nebojte :-))))))))

 
Anti.flag
Anti.flag - 8.6.2008 7:09

Medvěd:smajlik - 5


Recykl fest sice není tak velkej, ale je na Moravě a je tam nejlepší atmosféra ze všech festů na Moravě.

 
chrpa
chrpa - 3.6.2008 20:41

OK.

 
mrtvola ©
mrtvola © - 3.6.2008 20:26

Abych byl upřímný, je to jediný fesťák v ČR, na který bych se opravdu rád podíval. Jenomže už nejsem sám a život s rodinou je plný kompromisů. Navíc jsem už letos jednou v Čechách byl.

Možná příští rok.....

 
chrpa
chrpa - 3.6.2008 20:10

já to myslel upřímě,mě se ta slohovka vod medvěda taky líbí.a se sedlákem se zasměju dycky rád,protože umí reagovat podle mýho gusta.už se těšim na tu flašku,nepřidáš se?mám tu možnost slevy...

 

Zvolte stranu: 1-20 | 21-31