CO PANKÁČ,TO SORTA...

 

CRO - MAGS

cro-magsSvůj život do té doby žil jen v ulicích New Yorku a jeho okolí. Potuloval po různých squatech a jiných místech, kde se sdružovali punkeři. Jeho život byl drsný a dá se říct, že na mladého kluka až příliš drsný. Za těchto okolností chtěl vytvořit novou formaci která by hrála rychleji, agresivněji a více energicky. To se mu povedlo neboť kapela po hudební stránce ovlivnila mnoho kapel od HC až po metal. Mluví se o tom, že Harley a John Joseph koketují s krišňáctvím (ovšem to jen tak pro zajímavost) Další věcí je, že se v kapele vystřídalo mnoho hudebníků, což mělo důvod v tom, že hráli ve více kapelách (mnohý jev v NYC) anebo v tom, že v kapele odjakživa vládlo nezdravé ovzduší (píše se o tom hodně). Hovořilo se o nenávisti mezi jednotlivými členy, krádežích v kapele apod. každopádně to byla hudba co kapelu drželo celá léta nějak pohromadě.   

 

                                             Něco z historie Cro-Mags

Do první sestavy přijal Davea Steina coby kytaristu, Davea Hahna na bicí a postavu která je  spjatá s celým trváním kapely a to Johna Josepha na zpěv. Než o sobě stačila kapela v roce 1982 dát vědět širší veřejnosti tak byla sestava jiná. Dalo by se říct pro nás nepodstatná, kromě zpěváka Johna Josepha, který nakrátko odchází ale opět se navrací v roce 1985. V roce 1985 kapela nahrává ve složení: John Joseph – zpěv, Harley Flanagan – bassa, Kevin "Parris" Mayhew – Kytara, Mackie Jayson (Frontline) – bicí svoje první oficiální Demo nahrávku s názvem – Age Of Quarrel Demo. Ta je povznese opět o kousek výš. V roce 1986 přichází totální průlom kapely a to v podání jejich debutového avšak stejnojmenného alba The Age Of Quarrel. Teprve s vydáním tohoto alba se kapela stává uznávanou. Na albu se vyskytli dnes již notoricky známé songy jako Hard Times, Street Justice, Malfunction a další. V tomto roce do kapely přichází další kytarista Doug Holland. Během roku 1987 odchází bubeník Mackie Jayson a jeho místo zabírá posila z kapely Murphy´s Law - Pete Hines. V roce 1988 z kapely opět odchází zpěvák John Joseph za mikrofonem ho nikdo nenahrazuje, nebo Halley bere vše do svých rukou. V roce 1989 vychází album Best Wishes na kterém zpívá sám Halley (dost změna ale mě se to album líbí), vlastně sám zpěv vedrat do roku 1991. V tomto roce se hlavně střídají muzikanti na postech kytaristů zásadní je pro kapelu odchod Parrise Mayhewa nakonec se usadí v kapele tito kytaristé Dough Holland a Gabby Abularach. Dále přichází nový bubeník Dave DiCenso a navrací se John Joseph Tato sestava se ustálí až do roku 1993.

 cro-mags

V roce 1992 John Joseph opět svým  pronikavým druhem zpěvu burcuje do lidí z alba Sloha-Omega. V roce 1993 vychází album Near Death Experience a odchází kytarista Dough Holland toho nahrazuje Rob Buckley. Zásadní věcí tohoto roku je dočasný odchod Halley Flanangana (údajně z důvodů věčných rozporů v kapele). V roce 1994 kapela nahrává live dvoj CD s názvem Hard Times in an Age of Quarrel. V roce 1999 se celá sestava kapely mění. Do kapely se vrací Harley Flanagan, ten nastupuje na bassovou kytaru a na zpěv, protože pro změnu odchází již po několikáté John Joseph. Zároveň s Harleym se do kapely vrací jeho starý kamarád Parris Mayhew. Jako další kytarista nastupuje Rocky George (ex Suicidal Tendencies) a za bicí soupravu si sedá Ryan Krieger. Roku 2000 kapela nahrává povedený album Revenge, kde zpěv Harley Flanagan. V ten samý rok vychází remasterovaná edice prvního a pro HC scénu podstatného Dema pod názvem Before the Quarrel. V roce 2006 ještě kapela vydává výběr nejlepších songů s názvem Twenty Years of Quarrel and Greatest Hits. Do dnešní doby se kapela pořád drží když se tam pořád mění sestavy. cro-mags

Pokud máte aspoň trochu zájem o legendy z HC scény tak máte možnost zajít na kapelu Cro-Mags 2. března 2009 na Chmelnici v Praze. Vstupenky 350 v předprodeji/380 na místě. Zatím je s nimi psaná kapela Strenght Approach. Sice se mi nepodařilo sehnat současnou sestavu ale jedno sem zjistil a to, že na aktuální turné kapela razí v čele s původním frontmanem Johnem Josephem.

 

Diskografie:

1985 Age of Quarrel Demo

1986 The Age of Quarrel

1989 Best Wishes

1992 Alpha - Omega

1993 Near Death Experience

1994 Hard Times in an Age of Quarrel

2000 Revenge

2000 Before the Quarrel

2006 Twenty Years of Quarrel and Greatest Hits

 

Oficiální web kapely:

http://www.cromags.com/

Cro-Mags na Myspace:

http://www.myspace.com/cromagstheband

Klip We Gotta know:

http://www.youtube.com/watch?v=DcRbgkCRo-c

Skunx


25.2.2009   Rubrika: Články   |   Komentářů: 6   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení
1.     2.     3.     4.     5.    
(1 = absolutní punk, 5 = hnusnej popík):
hodnoceni - 1,6
jde to 1,6
 

Diskuse ke článku - CRO - MAGS

Do diskuse smí přispívat jen registrovaní a přihlášení punkeři.
Skunx
Skunx - 26.2.2009 17:57

smajlik - 1

 
Martin Suicide
Martin Suicide - 26.2.2009 17:53

Oh.. pardoon, možná je tam i Mackie, bubeník :)

 
Martin Suicide
Martin Suicide - 26.2.2009 17:45

Hmm... Cro-Mags, kde je z Cro-Mags jedinej člen kterej navíc ani není na všech deskách, může to bejt docela dobrý a nebo taky vůbec hahahahaha
http://rocknrollsuicide.blog.cz/

 
Skunx
Skunx - 25.2.2009 14:30

joHyk: Neni zač to byl důvod proč sem o nich spíchnul aspoň to málo :-))

 
Radovan
Radovan - 25.2.2009 12:43

prokurveně mastný soundík! měl sem kdysi od nich Alfa-omega ale kam to je už kdo vísmajlik - 2

 
joHyk
joHyk - 25.2.2009 8:39

jojo, Cro-mags. Zásadní kapela, na kterou by byla opravdu škoda nezajít. Dík za článek, o těhlech kapelách se píše vcelku málo!