CO PANKÁČ,TO SORTA...

 

Pozvánka na festival: DIRTY FEST

DIRTY FEST

Dirty fest Dirty Fest je Mělnický punkový festival, který pořádá parta kamarádů, kteří si říkají Dirty Brothers. Tato banda pořádá menší koncerty, sportovní klání, grilovačky, výlety, ale jejich hlavní akcí jsou tzv. Dirty festy. První Dirty fest byl loni v létě. Vystoupili zde lokální kapely + CLOCKWORK REBELS a PHANTOMS ON FIRE. Akce to byla povedená, sice menší komplikace s tím, že na poslední kapelu zbylo jen asi 10min hracího času, s podiem které málem vlivem povětrnostních podmínek nejprve ulétlo při vystoupení kapely Rádobi a pak déšť při vystoupení Clockwork rebels. A následná komplikace, že ráno chyběl mikrofonový stojan a nějaké kabely (bohužel se nic nenašlo). Ale i tak akce skončila dobře. Lidí bylo něco okolo 80ti a organizátoři neslyšeli snad ani jednu zápornou reakci. V zimě byl Zimní Dirty fest a na něm kapely : SNAD, Experimentální Jatka, Falešný Obvinění, CirguZ a pak zase ty lokální kapelky. Zimní fest se konal v Mělnickém kulturním domě. Z této akce máme rozporuplné pocity, ale i tak to byla dobrá akce a v MKD byla stovka lidí, kteří se snad bavili. A teď jsme si vzali na hrb akci, která nás možná finančně zničí a nebo naopak nakopne k tomu dělat stále větší festival. Nemáme sponzory, jedem pouze ze vstupu, ale to vás jistě nezajímá. Na akci bude profesionální zvukař, který punk umí zvučit a má našláplí aparát, podium je betonové a dostatečně prostorné a hlavně zastřešené. Pro návštěvníky bude připraveno dostatek zastřešeného místa pro případ deště. Pivo i jídlo bude za lidovku, což znamená že ceny budou normální jako v hospodě (gambrinus 10 za 20Kč)

df

Jinak letošní fest jsme se rozhodli pojmout zcela jinak, než ten předchozí. Nešlo nám o to udělat akci, kde bude hromada lokálních skupin a s nimi nějaké eso. Ani nám nešlo o to pozvat kapely, které hrají všude a jsou to tzv. ostřílená esa českého punku hrající nejméně 20 let a tudíž sou to „nejlepší punkový kapely“. Jsou přeci léty prověřené a každý správný punker je zná.


Ano, já je znám taky a s chutí si na ně zajdu, ale jelikož se o českou punkovou hudbu zajímám do hloubky, tak vím, že jsou tu nové kvalitnější kapely, který nejsou ovlivněný českou klasikou, ale spíš se chtějí srovnávat se zahraničím, kde punk je trochu jinde.


Seznam kapel byl celkem obsáhlý (kolikrát se divím kolik je v ČR kapel, které za něco stojí a přitom nejsou širší punkové veřejnosti známi), ale jelikož jsme omezeni penězi, tak jsme si nemohli dovolit pozvat všechny, například Degradaci, která je dle mého soudu tím nejkvalitnějším, co dnes běhá po podiích punkových festivalů a přitom zpívá česky. Prostě některé kapely jsme si nemohly bohužel dovolit. A to jak z finančního hlediska tak i z časového.

Prostě jako hlavní kapely vystoupí převážně nový bandy, který podle nás nadprůměrně válej:

PROTI SMĚRU

QUEENS OF EVERYTHING

NEŽFALEŠ

PIPES AND PINTS

THUNDERBIRDS


A pak o něco méně vyzrálé kapely jako :  CIRGUZ, BRAIN DRAIN, BELLA FICA, SOUR BITCH


Tak že si to shrneme:

Kdy: 27.6.2009 od 14 hod.

Kde: restaurace U Jelínků (www.ujeli.cz), Mělník

Za kolik: 150,- předprodej/ 199,- na místě (!!pozor akce!!: za 9 zakoupených lístků dostanete 10. zdarma)

Tak jestli máš chuť na „trochu jiný punk“, než je ta česká klasika. Tak přijď, budeš vítán!


Více info: http://bandzone.cz/fan/dirtybrothers


Fritoll / DB Crew

Fritoll


23.6.2009   Rubrika: Letní festivaly   |   Komentářů: 7   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení
1.     2.     3.     4.     5.    
(1 = absolutní punk, 5 = hnusnej popík):
hodnoceni - 1,7
jde to 1,7
 

Diskuse ke článku - Pozvánka na festival: DIRTY FEST

Do diskuse smí přispívat jen registrovaní a přihlášení punkeři.
Majkl-Klose
Majkl-Klose - 23.6.2009 23:37

co dodat, těšim se :) ...ještě, že maj moji mělnický skorosousedi dobrej vkus :)

 
Medvěd
Medvěd - 1.3.2009 6:36

štelca: Jsem si myslel,že to bylo dýl...

 
chrpa
chrpa - 28.2.2009 23:03

tam možná zajdu...

 
mikesh
mikesh - 28.2.2009 20:40

sakra tohle je podle me kvalitni smer, jak udelat festak...krome ty nezfalse se mi to tez moc libi, co se tyce obsazeni smajlik - 5smajlik - 5

 
štelca
štelca - 28.2.2009 16:28

Medvěd: Šlo o rok 2007 (léto). Tenkrát jsme tam přijeli první den festu a chci věřit, že kvůli tomu 1. dni jsme nehráli, díky organizaci. Ale mejdan jsme si udělali slušnej. Podle milkovickýho hesla: "Jaký si to uděláš, takový to budeš mít."
joHyk: Díky, určitě se přijď podivat, jménem organizátorů.

 
joHyk
joHyk - 28.2.2009 12:16

já bych docela zašel na pipes, v pozměněný sestavě jsem je ještě neměl možnost vidět...brain drain a cirguz jsou nadějný mladý smečky 77 punkum jejich koncerty byly vždy dost v pohodě...Celkově nějak z toho bandlistu nemusím jen Nežfalešsmajlik - 1

 
Medvěd
Medvěd - 28.2.2009 11:59

Brain drain hrali u nás na mejdanu a šlapalo jim to dobře ! A i Cirguzáci tu byli,ale jak už to dopadlo to nevím,ale tuším,že tam tenkrát byla nějaká mizerná organizace z naší strany,takže jenom zachlastali a nic se jinak nedělo,myslím,že šlo orok 2003 - 4 ? Ted' bych lhal...