CO PANKÁČ,TO SORTA...

 

Report: 28.02.2009 - BLACK FIRE, BLAQ MUMMY

Report: 28.02.2009 - BLACK FIRE, BLAQ MUMMY

Ačkoliv jsem ten večer původně žádný koncert neplánoval, nakonec jsme se se slečnou vypravili na koncert rodinné skupiny navajských indiánů, Black Fire. Časté koncerty v Rock Café a jejich  návštěvnost svědčí o velké popularitě tohoto punk-rockového tria . Role předkapely se zhostila artpunková kapela Blaq Mummy s démonickým zpěvákem Reverendem Feedbackem (USA), která je pro mě osobně velkým objevem na české klubové scéně. 

Do Rock Café jsme dorazili chvíli po půl osmé, a to zrovna na začátek produkce první kapely. Jejich podivuhodný art-punkový cirkus mě zaujal hned od počátku. Produkce doplněná o stylové dekorace a  vůně z vonných tyčinek spolu s lehce osvětleným pódiem vytvářela v prostorech music baru atmosféru starých sci-fi filmů.  Reverendův theremin svými zvuky podobnými naléhavému pláči jen dotvářel celkový horrorový dojem. Ačkoliv ke konci produkce jsem se začínal trochu nudit, přesto pro mě Blaq Mummy představují příjemné osvěžení tuzemské klubové scény. Bližší představu si můžete udělat po shlédnutí videa ke skladbě My Zombie Toolshed. 

Po krátké pauze a sklizení všemožných podivných rekvizit vystoupila na pódium sourozenecká trojice Black Fire. Hned na začátku musím přiznat, že pro mě jejich vystoupení bylo jedním velkým zklamáním. Možná je to tím, že jsem od jejich setu očekával mnohem více, ale nemohu si pomoci. Nemohl jsem v jejich hudbě najít nic víc, než punk-rockové politické protestsongy. Nebýt puncu “exotična” díky prokládání krátkými hudebními výstupy odkazujícími na tradiční indiánskou hudbu, nezaujalo by mě na jejich produkci zhola nic. Hudbě ani výkonu muzikantů se nedá nic vytknout - energicky zahraný set a hráčské výkony odpovídají žánru. Možná této kapele příliš křivdím a problém bych měl hledat u sebe, ale i jejich politicko-sociální apel v pauzách mezi jednotlivými skladbami na mě udělal spíše negativní dojem.  A prupovídky typu “Amerika je fašistický národ, protože zabraňuje Mexičanům stěhovat se za lepším životem” mi celý koncert už dočista otrávily. 

Určitě ale nechci od jejich hudby nikoho odrazovat, pokdu vás baví řízný punk-rock modernějšího střihu, nemáte rádi pogo a raději se jen do hudby pohupujete a baví vás projevy mezi skladbami, určitě na jejich koncert doražte. V Rock Café jsou jako doma, takže jejich vystoupení zde můžeme určitě očekávat v blízké době.

Blaq Mummy - www.blaqmummy.andmuchmore.com

Black Fire - http://www.blackfire.net/

Autor: joHyk

 


Fotky najdete ZDE

Jakub Johanides


3.3.2009   Rubrika: Články   |   Komentářů: 3   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení
1.     2.     3.     4.     5.    
(1 = absolutní punk, 5 = hnusnej popík):
hodnoceni - 1
PUNK 1
 

Diskuse ke článku - Report: 28.02.2009 - BLACK FIRE, BLAQ MUMMY

Do diskuse smí přispívat jen registrovaní a přihlášení punkeři.
joHyk
joHyk - 3.3.2009 17:56

komár: ale na druhou stranu jejich potřebu ventilovat svou nespokojenost ven naprosto chápu. Jen je to můj subjektivní názor, že :-)

 
joHyk
joHyk - 3.3.2009 17:50

komár: tak v tom s tebou souhlasím. ale ty jejich řeči mi přišli dost demagogický a pro český občany celkem těžko pochopitelný. A vadí mi, že se stává pravidlem, že když kapela zařve FUCK THE USA!, z publika se většinově ozve Jooooo!!.

 
komár
komár - 3.3.2009 16:00

johyk:zkus se vcejtit do kuze indiana zijiciho v americe a budes vo americe tvrdit taky ze je fasisticka.mozna bys ani nemusel bejt ten indiansmajlik - 1<smajlik23