CO PANKÁČ,TO SORTA...

 

NA ANTIFEST? BOJÍM, BOJÍM.....

NA ANTIFEST? BOJÍM, BOJÍM.....

A máme to tu opět a zase! Blíží se největší punkový svátek v republice, který nese název Antifest, a už zase začínají ve velké míře kolovat  léty zajeté obavy z toho,  jak to tam bude zase probíhat. Prostě léta hrající písnička, které není né a né konce. A přitom je to tak jednoduchý,  jak ií dozpívat k vítěznému konci!!!

V té písničce se nejrůznějšími způsoby pořád a dokola omílá téma, které se jmenuje "polští náckové na festu". Mně osobně už to docela příjde dosti únavné, vždyt' je to pořád a pořád dokola a vidina konce je v nedohlednu. Přitom by stačilo jen jedno a to soudržnost, která se už nějakej ten pátek z punkové a jí podobné subkultury, o které mimochodem tento vynikající a alespoň pro mě jedinečnej fest vždycky ještě do nedávna byl a snad po tomhle ročníku zase bude, vytrácí :-( Kde jsou ty vzpomínky na ty časy, ve kterých neměli tyhle zmrdi na té to akci a i na mnoha další prakticky žádnou šanci k pořádání trestných výprav po tom, co se setmí, které,  jak oni vždy říkali, byly vedené proti "sockám" z této kultury. Nebo to jejich klasické napadání návštěvníků ve stanovém městečku, které bylo už tradičně prováděné klasicky v několikanásobné přesile a podobně. Tyhle kurvárny do jistých dob neměly v naší scéně místo a jen po sebemenším pokusu následovala tvrdá odezva!!! Jenže to už dávno odnesl čas... Nemůžu si pomoci, ale fakt jsem na cca posledních pěti, nebo šesti posledních ročnících, které jsem osobně navštívil a stály snad krom toho posledního vždycky za to, začal pozorovat, jak se ta zdravá soudržnost mezi punk's and skin's začíná vytrácet a je jim kolikrát úplně jedno, že tam tyhle mamrdi řežou někoho z naší komunity. Tak se i docela ptám, jak to bude asi za dalších pár let vypadat! Dle mě je tohle velice špatný a mělo by se to začít radikálně řešit.To, že se vytrácí na akcích tohodle typu ta mnou již několikrát proklamovaná soudržnost, má za následek, že na tyhle festy a jmenovitě právě Antifest přestávají návštěvníci jezdit, páč krom z mnoha ještě dnes převažujících pozitívních věcí se tam také, a je to pravidlem, setkávají i s věcmi negativními, které se rok od roku těm pozitivním vyrovnávají. Což je výsledek právě takového toho nezájmu něco s tímhle problémem v podobě polskejch fašos začít dělat. Vím, ono se mi to lehce tady na internetu píše, ale tohle se tam dříve nedělo!!! Na tenhle fest jezdím už nějakej ten pátek a klidně říkám, že já tam od nich dostal na tlamu taky. No a co??? To, že mě tam taky naložili asi před sedmi lety, mě jen ještě více motivuje, abych vždy, když se tam k něčemu podobnému schyluje, přiložil ruku k dílu a s ostatními, co jim to není stejně tak jedno jako mně, se i za té situace, že si taky nějakej ten šrám odnesu, to šel s nima SPOLEČNĚ řešit!!! Copak Vám by bylo snad jedno, kdyby jste viděli, jak vám tam tyhle individua "upravujou" kamaráda a nebo kamarádku? Ano zažil jsem tam i to, že kluk tam mydlil i holku!!!  Myslím že né!!!

 

anf

Předejdu tomu, co by mohlo nastat v diskuzi, a rovnou napíšu, že ty nepříjemnosti nemají na svědomí jen Poláci. Hodně se k nim přidávají i "naši hrdí Češi", kteří jsou podobného, zvráceného smýšlení a společně ještě s kamaráden zo Slovenska či Mad'arska nenechávají polské ultrapravičáky "ve štychu" :-) Jinak. Další, na co jsem docela zvědavej, je to, jak právě tenhle14.ročník festu bude probíhat po tom, co byly zveřejněny fotky Wattieho z kapely The Exploited, kterej tam má tu svojí pravou ruku trošku víc nahoře, než by bývalo bylo zdrávo :-) Zkrátka, jak se k tomu fanoušci kapely postaví a co bude hlavně následovat, až tihle veteráni z řad anglických punkáčů vylezou na pódium. To bude si myslím taky docela "zážitek" :-))) Tohle, co tak vím a čtu všude možně, ještě dost lidí ze scény nestrávilo a strávit ani nechce ! Tak uvidíme :-) Do toho by mohli dorazit "podpořit" The Exploited taky již zmiňovaní hákoši a bude asi zase v úvozovkách o zábavu postaráno :-))))

Chtěl bych tak nějak dospět k zářnému konci a dát tady tomu, co tu škrábu, nějakej závěr. Fakt by nebylo od věci co se týče nezvaných návštěv z řad neonacistů a jim podobný havěti na akcích, které jsou třeba pro nás vyvrcholením každoroční sezóny, tomu udělat přítrž!!! Vždyť přece nějací mamrdi nás nesmí odradit od toho, aby jsme jezdili na akce tohoto typu z obavy o svoje zdraví. Nebojme se a dejme jim najevo, třeba i za použití násilí, že na tyhle koncerty prostě nepatří a nemají zde co dělat!!! At' si šířej násilí a ty zvrácené ideologie někde na svých akcích (a vůbec by bylo dobrý, kdyby je nemohli šířit už nikdy a nikde!!!), a neserou se na NAŠE akce!!! Nám jde především o to se bavit u poslechu téhle parádní muziky, popít, potkat třeba kamarády a známé, které třeba celý rok nevidíme, pokecat s nimi a plno dalších mraky věcí, kvůli kterým se každý rok setkáváme právě třeba na Antifestu, či úplně někde jinde. Nedejme jim sebemenší šanci, aby se nám srali do scény a hnutí jako takového!!! Postavme se jim a ukažme jim SPOLEČNĚ, že ta soudržnost mezi námi pořád je!!!

PUNK'S NOT DEAD!!! A PUNK'S AND SKIN'S UNITED !!!!! NAZI RAUS !!!!!! MEDVĚD


6.5.2009   Rubrika: Články   |   Komentářů: 45   |   Vytisknout

Hodnocení
1.     2.     3.     4.     5.    
(1 = absolutní punk, 5 = hnusnej popík):
hodnoceni - 1,5
jde to 1,5
 

Diskuse ke článku - NA ANTIFEST? BOJÍM, BOJÍM.....

Do diskuse smí přispívat jen registrovaní a přihlášení punkeři.
Zvolte stranu: 1-20 | 21-40 | 41-45
Medvěd
Medvěd - 16.6.2009 15:38

Purge: Přesně tak !!! Já jsem pevně odhodlanej tam jet a užít si to !!!!! V podstatě jako vždycky :-)

 
Purge
Purge - 13.6.2009 20:32

Na Antifestu už se toho přihodilo hodně, ale myslím, že si podporu zaslouží. Škoda, že Red Punks CZ nedorazíte. Možná právě vy s takovým přístupem tam budete chybět, abyste kámošům, kdyby něco, pomohli. Ale věřím, že letos to bude úplně v jiným duchu bez agresorů z Polska a jim podobných. Ani si nemyslím, že výběr kapel je nic neříkající. Jsou tam skvělý party, který jen tak neuvidíš The Boys, Guitar Gangsters, FPB, Appendix, The Carburetors apod.

V diskuzích po Internetu se objevuje řada pochybností a skoro hororových skazek, které dělají z Antifestu strašáka co se týká polských a agresivních fans. Možná přišel právě ten správný čas ukázat, že mezi lidmi na scéně ještě existuje soudržnost, po které se v posledních letech volá a řada lidí ji postrádá, a že zde je zdravé jádro, které chce pohodovej a kamáradskej fest a kde jinde to dokázat než na Antifestu, který vše začal a ukázat všem kdo by chtěl pohodovou a přátelskou atmosféru narušovat, že to na Antifest nepatří a nebude to tolerováno. I proto možná s sebou letos Antifest nese heslo „punk proti nasílí“

Je na všech, aby si to přebrali a buď dorazili tuto myšlenku podpořit nebo zůstali někde u pivka doma. Co myslíte?

 
RedPunks CZ
RedPunks CZ - 13.6.2009 3:22

Z osobní účasti v r.2003 můžem určité obavy potvrdit,to když se na na nás hned po vstupu sesypaly polský skinheadi a začaly křičet,že máme hnusné košulky (polsky triko) s Che Guevarou a dalšímy podobnými levicovými motivy... Narozdíl (bohuželsmajlik - 2) od většiny punks,který se profitujou jako spíš alkopunks je většina členů RedPunks CZ uvědomělá a žijí podle svého gusta a názorů,někdo by to označil jako Straigt Edge,my tenhle název ale nepoužíváme a spíš na něj serem,prostě jen k zábavě nemusíme fetovat a chlastat+nenecháme se mlátit,takže si občas pohrajem s činkama,takže za pár chvil to poláci vzdaly,protože by při dalších našich kamarádech,kteří se pomalu dostavovaly "odzbrojeni" od vstupu asi těžko ubránily... Druhý den ráno jsme potkaly hlavního provokatéra s pěknými moncly-ovšem naše práce to nebyla,spíš se přikláníme k názoru,že tam prostě přijely vyloženě prudit a káply na někoho,kdo je překvapil víc než čekaly...
Jako recept na řešení bychom nabízely jednoduchou věc-nepouštět do Areálu podezřelý plešky,nácek jde vždy krásně poznat,nicméně toto se asi nestane a jelikož (nevíme proč) na letáku se objevil i škrtlý srp s kladivem (přestože našim nejznámějším členům na email pozvánky dorazily) -ikdyž z naší strany se na koncertě žádné výtržnosti neděly,letos tento fesťák nenavštívíme,ale to i z důvodů takřka nic neříkajících kapel,co budou hrát... Přesto pokud dojde na rvačky,apeluji na kolikrát již níže zmíněný názor/y i samotného autora,jít pomoct kamarádovy a né jen tupě stát a zírat,ono je to pak přestane bavit,když budou těmi obětmy samy... Několikrát jsme takto vyběhly a při pohledu na menší skupinku očividně zapálenejch čír jít do akce jim jaksi dochází síly a chtěj se kamarádit.
Malý detail na konec,ve Svojšicích se již nekoná,ale v Josefově,stejně jako Brutal Assault

 
Rattus
Rattus - 15.5.2009 18:00

Tyjo, Appendix ?! :)

 
chrpa
chrpa - 14.5.2009 17:55

Namyšlenej: tak,tak...

 
Namyšlenej
Namyšlenej - 13.5.2009 17:24

Hmmmm nevynecham smajlik - 3 Problémů sme zažily hodně, ale zase si myslim že kdo vyloženě nechtěl tak se do ničeho nenamočil, ne víc než šance že vás přepadnou na ulici až pujdete do hospody. Jde vo to si tam ject v klidu užít a nikoho zbytečně neprovokovat. Když už se něco semele tak stát při sobě - jako na ulici.
Osobně věřím že Makeba a spol se poučily a bez pořádného rozmyslu o organizaci by znova festival nepořádali, tak uvidíme. Každopádně jel bych i kdyby to skončilo jako naposled.

To že někdo vožralej zahajluje neznamená že je nácek...

 
plusminus
plusminus - 13.5.2009 14:12

Liuk: me rekli ze su ciganskej fetak smajlik - 10

 
Jarovít
Jarovít - 12.5.2009 14:55

smajlik - 18

 
Liuk
Liuk - 10.5.2009 9:27

tak proto nám náckové říkají narkomani apod.:-))))))

 
Radovan
Radovan - 9.5.2009 12:48

a nebýt fetu nevznikne tolik kapel , alb, punk atd.:)

 
RumovaViila
RumovaViila - 8.5.2009 22:13

Liuk: je to to nejhorší co vymysleli, ale ze začátku sloužili uplně k čemu jinému... jinak pardon že odbočuju a že se do toho vkládám...

 
Liuk
Liuk - 8.5.2009 18:17

Bazarov: Jo to souhlasím no...smajlik - 13Ale tak oni oba fetují(fetoval) a to máš pak různé úlety, mám feťáka v rodině tak vím celkem o co jdesmajlik - 2Drogy sou to nejhorší co lidi vymysleli(teda ty tvrdé žesmajlik - 1smajlik - 14)

 
RumovaViila
RumovaViila - 8.5.2009 11:54

Štěpán: pod parou je 20.- 23.8.09
Lord.Alex: nemám to jen z tohohle článku, historek z antifestu sem slyšela hafec od jinejch lidí, nejen od medvěda...
Medvěd: tak doufám že se tam potkáme, a že se potkáme ještě dřiv než tam... co Džbán jedeš?

 
Radovan
Radovan - 8.5.2009 11:53

fesťáky tohodle typu jdou už mimo měsmajlik - 2 jezdím už na menší nebo spíš méně komerční party-je potřeba obevovat i jiné sady-než furt to samé dokola-pro mě už o ničem-(bez ironie a zlých slov:)

 
Medvěd
Medvěd - 8.5.2009 7:33

Lord.Alex: Strachu říkáš jo :-) Kde jsi na to přišel a kam na to chodíš ?

 
Bazarov
Bazarov - 7.5.2009 21:36

Liuk: však píšu, že ho za nágla nepokládám, jen mi to připadne jako dost priitivní způsob někoho provokovat. U Sida jakbysmet. Osobně na tom nic zajímavého nebo pozitivního nevidím, spíš naopak. smajlik - 11 Pokud to někoho baví veřejně vystavovat, tak musí taky počítat s tím, že ho třeba zatknou nebou dostane po štrycli. smajlik - 6

 
Štěpán
Štěpán - 7.5.2009 18:36

Letos se samozřejmě frčí na antifest a nevíte kdy přešně má bejt pod parou?

 
Liuk
Liuk - 7.5.2009 18:04

Bazarov: No vždyť co třeba Sid Vicious?Nosil na triku hákáč, znak sovětského svazu apod. sračky a taky nácek ani komunista nebylsmajlik - 13smajlik - 10

 
Lord.Alex
Lord.Alex - 7.5.2009 16:51

Medvěd:jááááááááásmajlik - 5
Jinak lidi z ANtifestu ti asi poděkují za šíření strachu mezi lidi:-) viz, Víla.-)

 
Medvěd
Medvěd - 7.5.2009 16:51

Linkos: Můj dlouholetej bejvalej kamarád Klokan (říkám bejvalej,páč to co provedl mně a mé kamarádce se opravdu nedělá) to dělal úplně normálně když byl nalitej.Nebyl pro něj problém hajlovat kdekoliv,kde se ožral.A když se vždy něco takového dělo,tak dostal bud'to od výčepáka a nebo od nás na rypák,jednoduchý... nevím kde je mu ted' konec.Snad na Smíchovském nádraží a nebo prej ůdajně na Národní třídě,kdo ví...

 

Zvolte stranu: 1-20 | 21-40 | 41-45