CO PANKÁČ,TO SORTA...

 

INFECTIOUS GROOVES

INFECTIOUS GROOVES

No a teď něco pro přátele pořádného groove, rytmická smršť, totální symbióza škopků a basy. Tato kapela hraje hustý punk-metal-funk. O Infectious Grooves toho nikde na netu moc není, takže vám představím některé jejich desky, hlavně teda Groove Family Cyco. Jako, i jejich poslední opus Mass Borracho stojí za to, ale ta třetí deska mě fakt dostala. Ale nejdříve něco o bandu, který v roce 1990 společně založili Mike Muir a Robert Trujilo, zpěvák a basák ze Suicidal Tendecies. Infectious Grooves vydali čtyři desky, stačili se rozpadnout a splynout se Suicidal Tendencies, aby se v roce 2008 znovu dali dohromady a vyrazili na světové turné. Mám od nich jen tři cd a to The PlaqueThat Makes Your Booty Moove, Groove Family Cyco a Mass Borracho. Zastavím se u té z roku 1994, páč se jedná o totální dynamit. Si představ těžký a nadupaný rychlík řítící se krajinou, který, ty vole, ničí všechno, co se mu postaví do cesty. Parádní slap funky basa, do škopků hustě mlátí tehdy teprve šestnáctiletý klacek, výborné kytary styl drsná metalová palba skrze kterou probublává hravé funky a  všechno je to korunováno Mikem, jenž do toho trash metalově vyřvává nějaké cypoviny a tak.

Kritiky na Sarsippious Ark nebyly slavné, prý je až moc funky, příliš cool. Těžko říct, nakonec jsem si ji nekoupil, tak nevím. Jedno je však jasné, o rok později Infectious Grooves dohasili s Groove Family Cyco a všem kritikům zavřeli hubu. Už první kus, Violent & Funk naprosto nekompromisně nastavuje laťku a udává směr. Chlapi asi pochopili, že nebudou nikdy tak dobří jako Princ a tak se vrátili k tomu, co jim jde, to znamená k mocné energii punky -funky- metalu. Si poslechněte třeba Frustrated Again, jako by se jednalo o dělovou pecku z repertoáru Suicidal Tendecies, akorát je v tom o něco více funky, nebo co. Nebo třeba skvělý vál Groove Family Cyco postavený na hutném kytarovém riffu s wah wah v lehké synkopě, která to prosekne v půlce riffu, a to ani nemluvím o mistrovských kouscích na basu, prostě paráda. Všechny fláky na desce jsou super, řekl bych, že nemá chybu.

Co říct dál, když slova jsou tak bezobsažná... Jedná se o opravdový nášup dobré nálady, už od prvních not máte chuť skákat, blbnout a šklebit se jak idiot, hotová léčebná terapie, jako, její vlastnictví by mělo být povinné pod hrozbou trestu smrti, nebo co :-))))

 

Infectious Grooves na Myspace: http://www.myspace.com/infectiousgroovesofficial

 

infectious g.

 

 

 

 

 

 

 

mrtvola


7.5.2009   Rubrika: Recenze na CD   |   Komentářů: 5   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení
1.     2.     3.     4.     5.    
(1 = absolutní punk, 5 = hnusnej popík):
hodnoceni - 1,3
PUNK 1,3

Související odkazy:

 

Diskuse ke článku - INFECTIOUS GROOVES

Do diskuse smí přispívat jen registrovaní a přihlášení punkeři.
antilaw
antilaw - 11.6.2009 15:44

Jo tož tuhle bombu sem poslouchal na základce, ještě se k tomu velerád občas vrátim, super kapelasmajlik - 5

 
mrtvola ©
mrtvola © - 9.5.2009 19:37

joHyk: dobré stránky, klobouk dolů. Jako, mně osobně by nevadilo, kdybys nám tady občas něco hodil. O fotoreporty se ale stará Kilčo a ten už má i tak spoustu práce s webem, takže ho s tím nechci zbytečně otravovat.

 
joHyk
joHyk - 9.5.2009 15:39

mrtvola: No, hele, já ohledně toho psal Kilčovi, kterej nějak neodpověděl. Dělám teď svůj web - http://www.asshole.cz - a psal jsem, že klidne muzu svoje fotoreporty posílat i vám. Ale čas na to, abych je vkládal do redakce, to už bohužel nemám.

 
mrtvola ©
mrtvola © - 8.5.2009 12:55

joHyk: Objevil jsem je úplně náhodou, vlastně díky tomu, že jsem si kdysi kupoval nějakou desku od Suicidal na Amazone.

Jo, hele, už na nás kašleš, nebo zase něco napíšeš ;-)

 
joHyk
joHyk - 7.5.2009 10:17

Parádní kapela, kterou určitě málokdo zná. Proto je super, žes o nich napsal.smajlik - 23