CO PANKÁČ,TO SORTA...

 

Pozvánka na koncert: DIR EN GREY (jap) + support

DIR EN GREY (jap) 

DIR EN GREY (jap)

+ support

 

Úterý, 23. červen 2009

Palác AKROPOLIS, PRAHA (www.palacakropolis.cz)


Japonská senzace DIR EN GREY míří v rámci svého evropského turné do Prahy, kde se premiérově představí 23. června v Paláci Akropolis. DIR EN GREY patří mezi nejvýznamnější představitele japonské tvrdě-experimentální scény, která bývá často označována jako J-rock nebo Visual Kei, to díky velkému důrazu kladenému na image jednotlivých členů kapely. Co se týče hudební stránky tak DIR EN GREY působí jako divoké, složité a nepředvídatelné monstrum, pro které je typické časté střídání motivů a stylů, což je koneckonců i poznávacím znamením této těžko přístupné formace. Pokud jste již otráveni monotónním a šablonovitým evropským rockem a metalem, tak DIR EN GREY vám otevřou oči pěkně doširoka! Typické je pestré využití kytar, od těžkých a drtivých rifů až po hardcorové houpačky, do toho si přimyslete rafinované zapojení samplů, rozličných elektro efektů a máte zde řízný nátěr se jménem DIR EN GREY. Pokud chcete opravdovou ALTERNATIVU, tak zde ji máte!!

Ačkoliv se dali dohromady v roce 1997, mají za sebou již více než deset alb, z nichž za zmínku stojí zejména přelomové dílo „Vulgar“ z roku 2003, které znamenalo odklon od totální agresivity k myšlence a díky němuž se na kapelu upřela pozornost široké hudební veřejnosti. Posledním zářezem je pak deska „Uroboros“ z minulého roku.

Koncert DIR EN GREY proběhne 23. června v klubu Palác Akropolis v Praze na Žižkově. Vstupenky lze zakoupit v předprodejních sítích Ticketpro, Ticketstream, Ticketportal a přes e-shop www.obscure.cz.

Související odkazy:

www.direngrey.co.jp

www.myspace.com/officialdirengrey

www.obscure.cz


12.5.2009   Rubrika: Články   |   Komentářů: 0   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení
1.     2.     3.     4.     5.    
(1 = absolutní punk, 5 = hnusnej popík):
hodnoceni - 1
PUNK 1
 

Diskuse ke článku - Pozvánka na koncert: DIR EN GREY (jap) + support

Do diskuse smí přispívat jen registrovaní a přihlášení punkeři.