CO PANKÁČ,TO SORTA...

 

Pozvánka na koncert: HIT THE PIT Part III

Pozvánka na koncert: HIT THE PIT Part III 

AUGUST BURNS RED
(USA, Solid State records)

August Burns Red se u nás v krátké době zastaví už potřetí. Nejeden nás si je pamatuje v jejich setu společně s Misery Signals a hlavně jako headlinera o pár měsíců později, kdy doslova rozstříleli pražskou Sedmičku a bratislavskej Randal. Na jejich pojetí metalcore není z hudebního hlediska zas až tak moc objevného. Obrácenou kartou ale zůstává jejich celkové nasazení a preciznost, s jakou ze sebe dostávají to, co chtějí sdělit. Tím se dostávají do pozice kapely, která bez větších problémů zapadne mezi ikony doby, které projdou zkoušku časem, bez ohledu na kapacitu míst, na kterých hrají. Jako headliner třetího vydání Hit the Pit festu budou zaručeně třešničkou na dortu už takhle nabitého line-upu. V prostotách pražského Futura navíc zabodujou i kandidáti na vítěze headwalk kontestu a nejrychlejšího běžce ve víru circle pitu.

www.myspace.com/augustburnsred
www.solidstaterecords.com

 

COALESCE
(USA, Relapse records)

Pokud existují čtyři kapely, které bychom chtěli za 2 Shovels vidět, ať už opětovně, nebo premiérově, pak to budou Unbroken, Botch, Bloodlet a Coalesce. U prvních tří jmen je situace nejistá, ale u Coalesce se s jejich opožděným - prvním evropským turné, rozbouchala obě srdce, omotaná zkornatělými tepnami. Je až neuvěřitelné, že cesta přes oceán trvala Seanovi a spol. 15 let. Je pravda, že dráhu Coalesce lemuje pár rozpadů a pauz, to ale nemění fakt, že Coalesce úspěšně pokračují v tom, co začali tak dlouhou dobu zpátky. Možná, že i právě díky několika intermezzům nebyli nikdy nuceni dělat kompromisy v tom, co dělají a uchovali si onu auru kapely, která dotáhla šrouby jednoho levelu hard core, který dnes kopírují tisíce následovníků, mezi nimiž byste narazili třeba in a Dillinger Escape Plan s celou scénou, později zahrnutou pod škatulku mathcore. Ve své době kapela, která vnesla do hard core soundu nevídanou brutalitu a otevřenost v textech, které dloubaly do žeber. Coalesce jsou bezesporu kapelou, která zůstala za léta nenapodobená. Za hudebně zpřízněné spolky považuj Neurosis, Dragbody, Breach, Old Man Gloom nebo The Power & The Glory a trpělivě čekej na novou desku na Relapse.

www.myspace.com/coalesce
www.relapse.com

KYLESA
(USA, Prosthetic records)

Která kapela dokonale posbírá jmenovatel, ve kterém se střetne hard core, punk, psychadelickej stoner rock, technickej speed metal a staromódní Black Sabbath sludge štýlo? Kylesa je schopná během jednoho setu navodit atmosféru tažení mohutného impéria, jeho pád, výbuch sopky, člověka na pokraji sil i pilotní kabinu U.F.O. sledující deštněj prales. Mohutnej - drtící sound podporuje sada dvou bicích a naléhavej vokál Laury Pleasants, střídající Phila Copea, který se nadpozemsky doplňujou. Pokud jste Kylesu ještě neviděli, počítejte s tím, že ve vás zanechá hluboký stopy, stejně jako High On Fire, Russian Circles, Isis, Lair Of the Minotaur nebo Melvins.

www.kylesa.com
www.myspace.com/kylesa
www.prostheticrecords.com

 

TORCHE
(USA, Hydra Head)

Bylo otázkou času, kdy se Steve Brooks Juan Montoya, po rozpadu hlinomazů Floor, dají opět dohromady. Torche na sebe nenechali dlouho čekat. Plandající struny, hluboký bahno, atmosférický výlety do jinejch světů, občas až podezřele grunge vokál - to všechno s takovou intenzitou, kde mlátíte hlavou o zeď a necítíte bolest. Torche totiž dovedou spojit bolest s vysvobozením. A to myslím doslova. Většinou jsou tak nahlas, že se vám bubínky spečou se špuntama do uší a po koncertě je vyndáte dohromady. Torche dobudou Evropu už poněkolikátý. Vy budete u toho! Naprostej svátek pro fanoušky Baroness, Helmet, Crowbar a Jesu.

www.myspace.com/torche
www.hydrahead.com

SHOW YOUR TEETH
(A)

Nestává se zas tak často, že po všech těch letech, kdy se točíte okolo muziky, slyšíte mladou kapelu, která by ve vás okamžitě vyvolala vlnu nadšení. Rakušani Show Your Teeth nejsou žádnou ostřílenou partou v porovnání se zbylou čtveřicí a jejich pole působnosti zatim sahá jen po okolních destinacích. Vědí ale, kde je jejich místo a že dostat se do povědomí lidí a udržet si kredit, se nedá ošidit reklamními triky a je podmíněno poctivou prací a respektem. Mají elán a z jejich muziky je cítit zapálení pro věc a radost z každého momentu, který mohou strávit na podiu. Za to mají naši podporu.

www.myspace.com/showyourteethrocks

***************************************************

Předprodej:
Rocksters shop, Karlova 25, Praha 1
Tribo, Lidická 8, Praha 5
www.damagedonerecords.com

Cena: 440/500,- Kč

 

info: myspace.com/twoshovelsevents

2 Shovels Events


5.6.2009   Rubrika: Články   |   Komentářů: 1   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení
1.     2.     3.     4.     5.    
(1 = absolutní punk, 5 = hnusnej popík):
hodnoceni - 3
normálka 3
 

Diskuse ke článku - Pozvánka na koncert: HIT THE PIT Part III

Do diskuse smí přispívat jen registrovaní a přihlášení punkeři.
joHyk
joHyk - 11.6.2009 0:06

jednoznačně jedna z nejlepších akcí dnešního roku...coalesce a kylesa na jednom podiu...to je sváteksmajlik - 10