CO PANKÁČ,TO SORTA...

 

Funkce Šroubu vydala novou desku "Čert ho vem"

Funkce Šroubu vydala novou desku Jihočeská kapela Funkce Šroubu přichází s novou deskou. Album pojmenované "Čert ho vem" obsahuje 13 nových válů ve stylu originálního hc/punku. Oproti, předchozím nahrávkám je tahle přece jen trochu jiná, předně došlo u kapely k drobným personálním změnám, ale co hlavně, album je daleko vyzrálejší a chtělo by se říct dospělejší. Ale nebojte se, je to stále ta stará dobrá Funkce
Šroubu, pěkně nabroušená a ověnčená originálními texty.
Dojem z desky podtrhuje ještě skvělý zvuk ze studia Hacienda a taky geniální grafika obalu, který vyšel v digipackové úpravě. Funkce Šroubu zkrátka odvedla skvělou práci, kterou Vám nyní nabízí prostřednictvím Papagájova Hlasatele pod jehož hlavičkou deska vyšla.

www.funkcesroubu.cz
www.phr.cz 

PHR


13.6.2009   Rubrika:   |   Komentářů: 10   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení
1.     2.     3.     4.     5.    
(1 = absolutní punk, 5 = hnusnej popík):
hodnoceni - 1
PUNK 1
 

Diskuse ke článku - Funkce Šroubu vydala novou desku "Čert ho vem"

Do diskuse smí přispívat jen registrovaní a přihlášení punkeři.
punx222
punx222 - 16.6.2009 16:56

jedina skupina od ktere se me libi vsechny skladbysmajlik - 5smajlik - 5smajlik - 5

 
Medvěd
Medvěd - 16.6.2009 6:15

mrtvola: To ti neberu.Jen,že kolikrát to vyvíjení vede k tomu,že ta kapele změkne.

 
Adrys
Adrys - 14.6.2009 19:54

ÁÁÁÁ funkce, oblast mého rodiště :) Perfektní hudba, texty, správně vyřvanej zpěvák. Určitě si CD pořídím.

 
mrtvola ©
mrtvola © - 14.6.2009 18:07

Medvěd: jako, mně se líbí, když se kapely vyvíjí, je to podle mne mnohem zajímavější. Si vem třeba takové Beatles a Rolling Stones, první desky byly vlastně takový jednoduchý rokec a kam se až dostali ;-)

Jinak bych byl nerad, aby si to někdo přebral tak, že se mi poslední deska od Šroubů nelíbí, nebo co. Poslechl jsem si jen songy na Bandzone, desku neznám ;-)

 
Medvěd
Medvěd - 14.6.2009 12:19

...slyšet na první poslech :-))) tak to mělo být :-))))

 
Medvěd
Medvěd - 14.6.2009 12:17

mrtvola: No ale od toho prvního alba bych řekl,že to kapánek vyměklo a že už tam není takový nadšení.Klidně se mohu mýlit,ale příjde mi to tak.Prostě se opakuje pořád to samé,že každá první nahrávka,kterou banda vydá,je ta nejlepší.Já jsem zase zastáncem takové té syrovosti v punku,takže mě nevadí když je to "blbě" nahraný a ták,o to víc se mi to líbí.Třeba jako příklad uvedu VZ z 84.roku ze Žofína,tam je to perfektní.Ale taky pravda,že díve punkeři točili na všechno,co jim přišlo pod ruce :-)))) Navíc se tam odrazila vždy ta nasranost z té zasrané doby,což se zákonitě na té nahrávce muselo někdo projevit.

Nebo když veznu třeba prvotní nahrávku kapely N.V.Ú. Tam je to taky perfektně slyšet,či třeba E!E z roku 1988 (tuším Přestavlky) a vůbec ještě jejich předchůdce,kapelu Franta mast ,tam je ta syrovost spojená s nasraností slyšet na první pohled !Si ven jen ten svůj výtvor,cos spáchal se svojí kapelou VZOR 60 a skladba Násilí plodí násilí (mimojiné,má nejoblíbenější),tak tam ses taky málem uřval k smrti :-))))) Prostě to tak tenkrát muselo bejt,bez toho to tenkrát nešlo !Nebo snad ano ? Myslím,že né ! A to je třeba to.co mi u našich novodobých kapel chybí.Víš ta mou zmiňovaná nasranost,která by se v dnešní době v pohodě dala srovnat s nasraností,kterou jste měli vy na Komunistickej režim.Vždyt' dnes je tu taky plno paskvilů,které dokáží člověka dohnat k nepříčetnosti a který se daj v pohodě vyřvávat ve skladbách.Jen na to přijít :-) Ale myslím,že plno kapel co začly tvrdit muziku po revoluci,o tom ví a i to tak dělá,viz třeba právě Funkce Šroubu.Pořád máme dobrou základ a myslím,že ještě dlouho mít budem !!!

 
mrtvola ©
mrtvola © - 13.6.2009 23:13

Souhlas s Medvědem, zpěvák je dobrý. Jinak jsem se mrkl na Bandzone, "Si vodepsanej" se mi líbí, hitovka, ale je škoda, že už v tom není ta hutná metalová kytara jako na první desce. Jako, má to čistější zvuk a lepší dynamiku, ale ta první deska mi připadá mnohem lépe smíchaná.

 
Houda?
Houda? - 13.6.2009 22:09

no teda slysel sem jednu nebo dve pisnicky a musim rict ze ty starsi sou lepsi.

 
Marrrtina
Marrrtina - 13.6.2009 16:23

smajlik - 5

 
Medvěd
Medvěd - 13.6.2009 13:07

Tak to jsem osobně rád !!! Funkce,to je dnes už taky klasika.... Divim se divim :-) ...a desku zakoupím !!! Zpěvák má vynikající hlas,kterej užjsem na naší scéně dloho neslyšel ! Punk's not dead !!!