CO PANKÁČ,TO SORTA...

 

Pozvánka na koncert: HATEBREED

HATEBREED v Praze (30.6.)HATEBREED jsou opět na evropské šňůře a mezi jejich koncerty nechybí ani zastávky v Praze a Bratislavě, kde se představí 30. června na Chmelnici a o den později v Randal Clubu. Po nedávném koncertu TERROR tak přivítáme dalšího ze zaoceánských velikánů moderní hardcorové scény. Jako support se představí američtí thrasheři WARBRINGER a pouze na Slovensku se exkluzivně připojí také australští PARKWAY DRIVE.

HATEBREED už nějaký ten rok, nadneseně řečeno, kralují světové hardcorové scéně, alespoň co se fanouškovského zázemí týče. Jejich typickým znakem je brutální, přímočarý hardcore, který se bez zbytečných kudrlinek strefuje přímo doprostřed hlavy a doslova svádí k masovému stage divingu nebo divokým circle pitům. HATEBREED tak lze bezesporu brát, ještě společně s TERROR, jako právoplatné nástupce legendárních HC bardů jako jsou AGNOSTIC FRONT, SICK OF IT ALL nebo CRO MAGS.

Družina kolem frontmana Jameyho Jasty si však svůj úspěch tvrdě odpracovala. Stojí za nimi stovky odehraných koncertů po celém světě a život strávený nekonečným cestováním. Těžko říci, jestli si po vydání prvního alba „Satisfaction Is the Death of Desiredokázali představit, kam až dosáhnou. Definitivní zlom nastal s deskami „Perseverance“ (2002) a „The Rise of Brutality“ (2003), po nichž následovala turné se Slayer, Napalm Death nebo Deftones a HATEBREED se tak definitivně dostali do širokého povědomí vyznavačů tvrdé hudby.  

Od jejich posledního tuzemského vystoupení, které vidělo vyprodané Rock Café, uplynuly již dva roky, během nichž stihli vydat nejprve výtečné koncertní DVD „Live Dominance“, které podrobně mapuje poslední „Supremacy Tour“ a v letošním roce pak spatřilo světlo světa tributní CD s názvem „For The Lions“, na kterém HATEBREED vzdávají hold svým vzorům, takže zde nalezneme covery např. od SEPULTURY, AGNOSTIC FRONG, METALLICY, MISFISTS aj.

HATEBREED se na probíhajícím turné představí bez dlouholetého kytaristy Seana Martina, kterého nahradil bývalý člen kapely Wayne Lozinak.

Jako support se na turné představí mladí američtí thrasheři WARBRINGER, pro které jsou koncerty s HATEBREED výbornou příležitostí přiblížit svou hudbu většímu počtu lidí. V letošním roce jim u labelu Century Media vyšla deska „Waking Into Nightmares“, která se tak stala nástupcem debutového „War Without End“.

 Pouze na bratislavském koncertu se speciálně představí také australští PARKWAY DRIVE.

 Vstupenky na oba koncerty ve všech běžných předprodejích. Více informací na webu www.obscure.cz nebo tel. čísle 774 220 183.

 

Související linky:

www.myspace.com/hatebreed

www.myspace.com/warbringer

www.myspace.com/parkwaydrive

www.obscure.cz

www.gnwp.cz

 

Obscure Promotion


19.6.2009   Rubrika: Články   |   Komentářů: 3   |   Vytisknout

Hodnocení
1.     2.     3.     4.     5.    
(1 = absolutní punk, 5 = hnusnej popík):
hodnoceni - 2
jde to 2
 

Diskuse ke článku - Pozvánka na koncert: HATEBREED

Do diskuse smí přispívat jen registrovaní a přihlášení punkeři.
k.a.r.l.o.s
k.a.r.l.o.s - 22.6.2009 23:15

Lístek už je domasmajlik - 1

 
Newman
Newman - 20.6.2009 13:12

Hatebreed jsou brutál

 
Skunx
Skunx - 20.6.2009 2:08

tak tam se asi vydám tohle je nášlap od začátku do konce:-)