CO PANKÁČ,TO SORTA...

 

Pro pamětníky: K HOLIČI DO BRATISLAVY

Report strašně starý: K HOLIČI DO BRATISLAVYV pátek 27.září 1987 se zase našim policajtům něco povedlo. V Bratislavě ve vysokoškolským klubu na „HORSKÉM PARKU“ se konala veřejná zkouška, kde mimo jiné měla hrát opět ZÓNA A, TLAK a jiné kapely. Když jsme společně s Petrem, Láďou a Mirkem konečně dojeli do Bratislavy, došli jsme do hospody Funus, kde jsme potkali ještě Dršku a Robina., jinak tady byli už jen místní. Chvíli se chlastalo a my s Robinem jsme měli srandu z toho, jak na nás všichni čuměj. S čerokýzem na hlavě nás měli za pankery z Londýna a taky sme se dověděli proč. Slovenský a především bratislavský punkové nosí s sebou tašku s náhradním oblečením a podle potřeby se převlékají a slušně češou. Prej kvůli policajtům. Měli jsme z toho srandu, ale náš pocit punků  “ z Londýna “ netrval dlouho.

Asi v půl sedmý jsme odešli do klubu, kde začala hrát první kapela. Jméno jsem si nezapamatoval, ale byl to celkem slušnej neopunk. Asi za dvacet minut se v klubu objevili esenbáci, že prej máme opustit klub. Po menší kontraverzi a po tom jak jsme viděli, že místní se radši lakunou, jsme odešli zpátky do hospody. Drška s Robinem odešli na vlak, že pojedou domů, což jsme měli udělat taky, protože to, co se dělo potom, jsem ještě nezažil.

Během deseti minut byla hospoda obklíčená asi 30-ti policajtama v pěti autech a dvou antonech. Surově nás nacpali do aut a odvezli na fízlárnu. Tam jsme museli stát u zdi s rukama nad hlavou a sebemenší pohyb byl odměněn pořádnou ranou pěstí či obuškem. Jeden Bratislavák se zeptal jestli si může zakouřit. Na to mu jeden policajt odpověděl: No samozřejmě, my tady máme pro vás přímo zařízenou kuřárnu, jen pojď“ Za chvíli se kluk vrátil, hubu rozmlácenou do krve a ten policajt povykoval: No? Chce si snad ještě někdo zakouřit?“ To už si nás jednoho po druhým volali do kanceláře, kde nám brali vše co mohli i nemohli. Že nám brali piramiďáky, na to sme byli už jakž takž zvyklí, ale že brali i zlaté řetízky a náušnice, to už byla zlodějina. Když jsem se zeptal jestli dostanu aspoň nějaký lejstro na ty zabavený věci, dostalo se mi odpovědi jestli si náhodou nechci taky zakouřit. Když jsem přišel zpátky na chodbu, počet zkrvavených obličejů vzrostl na tři. Ten mrňavej tam pobíhal a voháněl se pendrekem jak divej. Přišel k jednomu a povídá: „ Teče ti z nosu krev, zasvinil si nám podlahu“ a bum, rána. Kluk si otřel nos a bum. “ Řek sem ruce nahoru“ Vylejval si mindráky prcek. Když se ho Jožo zastal, okamžitě po něm vystartovali další dva a Jožo v tu chvíli asi litoval, že se narodil. Po všech tuhletěch exhibicích, kdy páni policajti dokázali, že to jsou oni, kdo vládnou, a že jenom oni maj pravdu, jsme si trapně mysleli, že nás pustěj. Po „propuštění “ nás okamžitě naházeli do antona a začalo druhé dějství na státní ( nebo kriminálce?) v budově U DVOU LVŮ.

Na chodbě jsme opět zaujali polohu s rukama nad hlavou, pár kluků si vzali do kanclů a já se šel fotit. Asi sem se jim líbil, protože si mě fotili i barevně. Pak si vzali otisky, přičemž se pořádně zasrali od barvy a samozřejmě jsem za to moh já. Tak jsem si i já šel „ zakouřit“. Po cigáru, který mi ani trochu nechutnalo, mě nacpali do kanclu, kde to teprve začlo. Mezi dveřmi jsem dostal hned pár facek, aby se mi líp mluvilo, jak mi hned vysvětlili. Chvíly se o něco přeli, jestli jsem kohout, krokodýl nebo ježek, ale nakonec svoji rezoluci shrnuli v to, že jsem zkurvenej Čech, a jako takovej, že bych potřeboval přes hubu. To poslední nebyl pro ně problém dokázat. (Ale pro mě to problém bude, až to budu chtít dokázat). Pak si chvíli četli nápisy na bundě a dospěli k názoru, že jsem asi dostal málo. Ten vtipnější najednou vyběh na chodbu a vrátil se s kazetou v ruce. „ Ty si přijel na koncert z Prahy na koncert a mi jsme ti ho překazili,“ povídá, „ tak to se musí napravit.“ Vytáh kazeťák a pustil kazetu, vstal a otevřel dveře „ Chalani bude koncert“ Chodbou se neslo: Oi! Oi! Criminal Crew od CRIMINAL DEMAGE a v jeho rukou se objevili nůžky. Když jsem se vrátil na chodbu, byla mi poněkud zima na hlavu a chodbou se neslo Hoškovo huhlání: „ To jsem nevěděl že tu máte i skiny, ale toho jsem předtím neviděl“ Mezitím se přenesla pozornost na druhou stranu chodby, kde policajt sebral Jožkovi prachy, ten je chtěl vrátit. Ale dostal akorát přes držku, a to přádně. Nejtrapnější na tom bylo, že ty prachy mu ten policajt potom vrátil. Fotografovi jsem se asi musel moc líbit, protože si mě chtěl mermomocí vyfotit ještě jednou plešatého. Když jsme ráno okolo šestý opouštěli Bratislavu (o zkušenost bohatší, já o vlasy kratší) v autě, které mimo jiné také prohledávali, rýsoval se nám nový nápis na bundu: NEVER AGAIN BRATISLAVA.

Nedávno jsem dostal obsílku na národní výbor. Přijdu tam a v čekárně sedí Láďa. Bylo jasný, že je to kvůli té Bratislavě, ale nebylo mi jasný, co ještě můžou chtít. Oba jsme nevěřili, když nám oznámili, že na nás bylo podáno oznámení a zahájeno trestní řízení. Úřednice, která nás měla na starosti, nám tyto oznámení četla s krajní nedůvěrou a potom nám oznámila, že se stíhání ruší pro nedostatek důkazů! Na závěr se nás zeptala, zda my sami nechceme podat stížnost, a pak se s námi rozloučila.

Paradoxem je, že celý konflikt v Bratislavě vyplíval  z toho, že prý skupina ZÓNA A je zakázaná. Týden po konfliktu však kapela hrála na oficiální akci, a to přímo v Bratislavě.

 VOKNOVINY / Ripcord

Připavil: Kilčo


29.7.2009   Rubrika: Články   |   Komentářů: 4   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení
1.     2.     3.     4.     5.    
(1 = absolutní punk, 5 = hnusnej popík):
hodnoceni - 1,4
PUNK 1,4
 

Diskuse ke článku - Pro pamětníky: K HOLIČI DO BRATISLAVY

Do diskuse smí přispívat jen registrovaní a přihlášení punkeři.
plusminus
plusminus - 1.8.2009 19:26

kurvy komunisticky smajlik - 11

 
Skunx
Skunx - 1.8.2009 11:42

Tu povídku znám myslim že z kytar a řevu.... z tohodle by se asi posrali i bakaláři..... Taky pánové když se podíváte punkáči co byli v tej době tak jich mhoho z nich vydrželo do dnes aspoň jich několik znám ....

 
Radovan
Radovan - 1.8.2009 11:23

OldSkate.Punk: jn škoda že si to dneska ani nechcou uvědomit ti dnešní...mají to v pičismajlik - 2

 
OldSkate.Punk
OldSkate.Punk - 30.7.2009 21:01

jo no dneska bejt tady pankáč je hovno dřív to muselo bejt pěkně vo hubu