CO PANKÁČ,TO SORTA...

 

Antifest report: PIVO, PANK A VEDRO…

Medvěd a ChrpaV pátek ráno se k nám do vozu na Černým mostě přidal zcela natěšený Medvěd a hurá do Josefova. Před vchodem se jako první z Medvědem slibovaných starých kámošů válel Namyšlenej. Plzeň drží pozice a tak dorazili již ve čtvrtek. Areál pevnosti se hemžil pořadateli, zaparkovali jsme na bejvalým buzeráku, obdrželi visačky tisk a Méďa, coby zarytý obránce punku nejtvrdšího zrna, visačku host. Obhlídku města jsme ukončili u stánku s Krakonošem, dali kusa, dva a zpět do pevnosti. Již tekl Budvárek, ve stanu se stoly bylo ještě volno a tak při čekání na první kapelu pár kelímků padlo. Insekti měli zpoždění, ale jejich produkce mne okamžitě zvedla ze sedu a nastartovala mi pátek plnej punku.Už jsem si pak nesedl…Rvali do nás hodně drsnej punk jak textově,tak hudebně a pogo začalo hned. Musím podotknout, že většinu kapel jsem slyšel poprvé, můj punk totiž nejdřív začal tou svobodou, muzikálně jsem moc nepátral, nechávám to tak nějak přijít samo. Každopádně RED INSECT mne udrželi ve varu celou svou produkci.

Po nich přišli THUNDERBIRDS, kteří ctí ten starej dobrej rock´n´roll až do morku kostí. Ten můžu taky a tak Pražáci potěšili. Před jejich koncem jsem odešel na pívo, takže jsem zřejmě propásl slibovanou píseň v češtině. Pívu jsem se věnoval i většinu produkce NEŽFALŠE a v rámci jeho popíjení jsem při procházení areálem začínal zjišťovat zaplněnost. Moc nás do Josefova nedorazilo, proto to oslovení na začátku. Kdo byl líná kunda, přišel vo hodně dobrej fesťák. Pak se ještě nabízí strach z těch už tolikrát avizovanejch polskejch a jinejch plešek, co jezděj a mlátěj punkáče. Nic takovýho se nedělo, ochranka měla za celou dobu konání práci pouze v sobotu, ale to byla spíš legrace - ještě se k tomu vrátím.

Polští LENIWIEC rozhopsali kdekoho, i já jsem přiskotačil zpět k bariéře před pódiem a výborně si je užil. Jsou veselí a ta baba, co s nima hraje je moc hezká ženská. Radost poslouchat i počumět, to vám povim. Potom naběhli na jejich místo PLEXIS. To už neseděl nikdo, jen spící je proleželi. Naprali do nás starý fláky, Hošek nějaký to červený taky popil a já si mohl konečně zapět, protože tuhle grupu mám rád už leta letoucí.

TOTÁLNÍ NASAZENÍ jsem znal zatím pouze z média, co teď všichni používáte, z netu. I ty ´Víkendový pankáče´ na závěr dali, a já pogoval a pogoval. Udělal jsem dobře, protože po nich příchozí SPS rozpogovali snad úplně všechny a tak se mi rozcvička hodila. Po jejich produkci nám usnul poprvé Méďa… Prospal tak estrádovou produkci TLESKAČE a v jeden moment i holou prdel frontmana. Nedal jsem je až do konce, přijel nám kámoš a já skáčko, tu skinheadskou dechovku, jak říká Latris, můžu jen některý a TLESKAČ tam nepatří. I když ta pipinka by ty kozy ukázat mohla, když už kolega, co ji provokoval, vystrčil tu řiť. Pouze ho nazvala čurákem a vzala mu mikrofon. Polovinu produkce hvězdy večera, THE BOYS, jsem prokrafal s Milianem a Málkem o tetování a umění. Po návratu před scénu mne čekalo překvapení. Mezi pódiem a bariérou stála neprostupná hradba těl ochranky a za bariérou pankáčů. Tož jsme si s Milianem stoupli k pódiu z boku a profandili zbytek klučičí sekce jejich bubeníkovi, kterej z toho měl očividnou radost. Lidi, ten je vám malinkej, ale na vejšce postavy nezáleží. Mlátil do toho a smál se a smál. Potkal jsem ho ještě potom v šatně, abych mu poděkoval a potřásl pravicí. A von děkoval mně!!! Že prej tam vzadu za bubnama si to taky užívá, ale když vidí pár lidí, co řvou a tleskají speciálně jemu, baví ho to ještě víc. Bubeníci to maj asi dost těžký, furt za kapelou, co si užívá výsluní a vesele si běhá, kdežto oni všechno jistěj a jsou jim vidět jen ruce a hlavy. Ale třeba se pletu…

ZÓNA A mne taky bavila hodně, hlavně Koník, kterej má ze všeho vážně jen tu prdel. I tyhle pardály znám už roky a tak jsem hlasivkám dal zabrat konečně zase textem a ne tupými výkřiky uááá a héééj. Křičel jsem vážně moc, i mutovat jsem z toho zase začal. Ale odpočinul jsem si, to když přišli THE CHANCERS – to víte, to ska…

Nicméně THE DOGSFLESH mi zase dali do těla. Bylo už dost po půlnoci, dav byl prořídlej až běda, ale týhle partě to nevadilo. Pouštěli do nás energie jak sviň a pomohli mi tak překlenout vyčerpání z piva a dvanácti hodin nářezu. Šiklo se to, neb závěrečná skupina PIPES AND PINTS byla opravdovou třešinkou na dortu. Punk okořeněný dudákem a keltskem roztančil a rozkřičel ty poslední zbytky obecenstva. To že jsem je celé protančil i já sám, už snad ani zmiňovat nemusím. Na pár písní vypomáhal i jejich kamarád Davídek, který si co do projevu a potetování celého těla se zpěvákem nezadal. Spát nás pustili kolem půl čtvrté. Odplazil jsem se se svou ženskou naspat pár hodin do auta a noc mi zpestřovaly křeče v nohách. Pogo, pogo a zase to pogo mne provázelo celým pátkem, potažmo začátkem soboty.V devět ráno nám do Tranzita přišel Medvěd odložit spacák – podotýkám, že to bylo jediné jeho zavazadlo, a začal nás vytahovat z pelechu, že už to bude zase začínat a ZÁVIŠE si prej nesmíme nechat ujít. Únava však byla proti, takže první dvě perly soboty, zmiňovaného ZÁVIŠE a MZH jsem ještě proležel. První ranní piva jsem proto pil až při produkci VISION DAYS a probuzení to bylo náramný. Zase ten poctivej punk se vším všudy, no radost postát před pódiem a jen tak si podupávat. Propogovat sobotu mi prostě už nešlo.

KOHOUT PLAŠÍ SMRT jsem prokorzoval opět areálem a ujišťoval se, že lidí bylo vážně míň, než kdekdo očekával. Návrat do davu před bariérou přišel v polovině produkce HEEBIE-JEEBIES, na nichž mě nejvíce upoutal zpěvák. Přihasil si to s půlkou svýho šatníku a převlékal se a převlékal. Je to veselá parta a tak byla i nějaká ta sranda.

Slovenské ILEGALITY jsem zase někde proflákal – soráč pankáč, ale něco ze soboty mi uteklo v rámci hledání mozku, to víte, maratón je maratón… Našel jsem jeho zbytky, jen co na pódium přišli ZNC. Nějak prořídli, byli jenom tři, ale na výkonu to opravdu znát nebylo. I si z nás dělali prdel a snažili se nás vzdělat po svém. V pauzách mezi songy povídali různé historky – mám pocit, že to bylo tak půl na půl. Občas pravda, občas smyšlenka. Dav byl zase ve varu a ochranka měla poprvé práci. To když jeden z přítomných punků využíval její nepozornosti a pobíhal v prostoru mezi pódiem a bariérou. Nic jiného nedělal, tož z něj chlapi s vestami ´pořadatel´ měli taky víceméně prdel. Když ho na závěr jeden z nich konečně chytil a řek mu, ať na to sere, poslechl a sral na to. To už hráli BENJAMING BAND. Tahle rodinná parta v kiltech mne bavila taky hodně moc. Táta, co hraje na basu, poskakoval ze všech nejvíc, tož jsme i viděli, že trenky pod skotskou sukni nepatřej. Pauzy mezi písněmi prokládal stejně jako ZNC mluveným slovem, ale prdel si z nás nedělal. Jestli jeho pohled na svět sdílej i jeho tři synové, máme v Česku zas o jednu grupu se zdravejma názorama víc. Na závěr nám táta ukázal prdel, dudák a harmonikář v jedné osobě ptáka a kytarista nám všem popřál, ať žijem.Pak přišla na řadu produkce chlapů ze zahraničí. Nejdříve MOUTHGUARD z Austrálie. Street punk míchaný nácíčkem dostál svému věhlasu, a řvali a řvali. Hezké to bylo, ale tančit mi prostě ještě stále nešlo. To na APPENDIX z Finska už mne nohy začaly aspoň trochu poslouchat a tak jsem byl opět připraven na tanec. Tihle pardálové taky svému řemeslu rozuměj a tak nám přítomné čerokéze drželi ve varu celou svou produkci. No a po nich nastoupili N.V.Ú.Zahráli jak fláky staré tak fláky zcela nové, protože neusínaj na vavřínech a na podzim vydaj novou desku. Zpestřením bylo pokažení jedné písně s hostující saxofonistkou, asi tu minisukni měla opravdu moc krátkou. Jo, a za Málkem přišel dvakrát jeho pes.

GUITAR GANGSTERS jsem zase někde proflákal na jejich konci našel spícího Medvěda. Hodilo se to, protože se těšil na FPB tenhle budíček na něj fungoval – kupodivu, protože probudit Adama z alkokómatu není vůbec lehké. Propařil je celé, já tam jen tak postával a hrozil a poslouchal a měl radost z jejich zmrtvýchvstání. UŽ JSME DOMA hrají FPB, tak to říkal konferenciér, a hrajou je fakt dobře, i ta trubka se mi tam líbila, přestože někteří posluchači, včetně Médi, prudili jako svině. No a pak se začalo schylovat k produkci THE EXPLOITED.První čtvrtinu jsme proseděli s Medvědem na zemi za stanem zvukařů a diskutovali o všem možném. Pak nám to ale nedalo a narvali jsme se do běsnícího davu. Dostal jsem se až k bariéře a ať  si jim někdo říká vidláci či jinak, tahle grupa udělala pro punk takový práce, že jednou budou ve zpěvnících. Však taky vřava tomu odpovídala. Pot lil ze všech, řvali snad i ty kameny, co jsme po nich dupali, a ochranka začínala bejt nervózní. Poté, co skupina naoko odešla a po pár okamžicích navrátivší se bubeník začal provokovat lidi ke vstupu na pódium, abychom si společně zapěli ´Sex and Violence´, přišla další avizovaná legrace. Nevím, zdali kluci nerozuměli či nevnímali bicmana, ale snažili se nás, přeskakující bariéru, vrátit zpátky. Vzdali to po pár sekundách a spokojili se s tím, že udrželi zbytek opozdilců za bariérou. Po společném songu nás opět nahnali zpět a tak nám mohli Skoti poslat do hlav dalších pětačtyřicet minut nářezu. Ani mne moc nemrzí, že celou produkci THE CARBURETORS a FAST FOOD ORCHESTRA jsme prokecali s kytaristou od MOUTHGUARD, basákem od THE EXPLOITED a Štěpánem Málkem. Potřeboval jsem si odfrknout a to studený pívo, no to byl balzám. I nějaká ta brčka shořela a byla s nima fakt sranda.

Vrátil jsem se na E!E, kteří stále drží svou notu, přestože teď nemaj zpěváka. Zase jsme je proseděli s Medvědem za zvukařem, zpívali, pili Budvar a na závěr jejich produkce, světe div se, Adam zase usnul. Prospal tak závěrečné dvě kapely.

THE DEMOB hráli jeden z posledních koncertů a byla škoda, že většina punků následovala Méďu a šla taky spát. Tak jsem jim tam s pár nadšencema dělal kotel a oddělal si tělo už nadobro, protože hudba jimi produkovaná má vážně šťávu. Vysvobozením bylo VYSOKÉ NAPĚTÍ, neboť opět ska. Vydržel jsem čtyři písně a v půl pátý šel do pelechu taky. Ještě jsem uložil na přední sedačky Miliana, nějak se nepohodl s kamarády a nechtělo se mu spát v autě s nima, ale s náma, a zapůjčil zimou se probudivšímu Medvědovi deku, protože jeho jediné zavazadlo mu zamkli v baru v backstage. Nedošel s ní daleko, spal na asfaltu hned vedle vozu. V devět ráno byl zas čilej jako rybička, tož jsme společně nasbírali do pytle nějakej ten bordel a chystali se k odjezdu. Vzali jsme to přes Hradec, kde již čekali lidi z THE DOGSFLESH a my je vezli na Ruzyň, aby stihli letadlo domů. To bylo to poslední, co se dá spojovat s mou účastí na ANTIFESTU číslo čtrnáct.

Co říci závěrem??? Premiérovou účast na takovémto festivalu jsem si užil ažaž. Tělo mne bolí ještě teď a když si na všechno vzpomenu, mám takový to příjemný mrazení v zádech. Byl to nářez od začátku do konce a vy, kterejm už neřeknu jinak než líný či zbabělý kundy, jste udělali zase jednu z chyb, která vás, doufám, bude mrzet hodně dlouho. Pevně věřím, že jste svou lemplovitostí, pohodlností či připosraností nepřispěli k zániku akce, která má určitě právo na život. Takže děkuju pořadatelům a výčepkům za velmi hezkej víkend. Snad jen to jídlo se dá kritizovat, ale voni pankáči stejně víc pijou, než jedí, a proto se s jeho přípravou nikdo moc nesral. Hlavně ty rybí prsty byly vopravdu nechutný. No a perličku na závěr. Zpěvák Medvědem tolik opěvovaných RED INSECT neprodal Adamovi nášivky jenom proto, že si milý Méďa nebere servítky a pověděl mu pěkně od plic, co si myslí o squaterech z Milady.

Tak zduř a příště zase někde!                                                                                                                     Autor: Chrpa


SPECIAL THANX OD MEDVĚDA

Štěpán Málek – N.V.Ú. za to, že ze mne udělal hosta a vůbec za to, jakej je to super člověk!

Dál – neskutečnej výčet kamarádů!!! Né přátel – kamarádů!!!Míra – Holkovičák (pracant s ortézou), Miges, Špína, Namyšlenej, Bukva, Lachtan, Zevl, Nikola, Zdenda, SPS + Skleník, dál Cecíno, pak Punker s Fialovým Čírem v Security (sral jsem tě a vím o tom, ha ha haL, Golda, Déma, Bakča a vůbec ZNC a E!E a vlastně všichni. Byli jste perfektní!!!Komu bych chtěl spešl poděkovat je Chrpa a Barborka, dva úžasní lidé, kteří mně dokázali zařídit to, že jsem si ANTIFEST užil jako svině!!! – DÍKY MOC!!!!!PUNX ŽATEC, KOBLIH…Heh, těch lidí je a já bych nerad na někoho zapomněl. Ještě mě napadá Ondra a ta jeho (kurva, jméno) přítelkyně a další lidi z Český Lípy. Dál taky Pazour, holky od výčepu – byly jste taky vynikající a rád jsem se u vás opíjel!!!:-))))) – paní s pánem od langošů taky perfekt! Sejdem se na Podparou a já se zase u vás s chutí nacháluju! A mohl bych pokračovat dál, ale je to všechno ještě čerstvý a tak si na vše vzpomenu až jindy (dýl):-)))))

Prostě díky za nádhernou akci a PUNX NOT DEAD!!!


Fotogalerii najdete zde : PÁTEK 31.7.2009

 


5.8.2009   Rubrika: Články   |   Komentářů: 34   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení
1.     2.     3.     4.     5.    
(1 = absolutní punk, 5 = hnusnej popík):
hodnoceni - 1,6
jde to 1,6
 

Diskuse ke článku - Antifest report: PIVO, PANK A VEDRO…

Do diskuse smí přispívat jen registrovaní a přihlášení punkeři.
Zvolte stranu: 1-20 | 21-34
chrpa
chrpa - 15.9.2009 5:34

Lord.Alex: hm hm...

 
Lord.Alex
Lord.Alex - 20.8.2009 0:05

hm

 
chrpa
chrpa - 19.8.2009 20:38

http://www.novinky.cz/krimi/176800-srbsti-chuligani-vyplenili-dve-benzinky-cestou-na-fotbal-v-praze.html
mas se na co tesit,buzno...

 
chrpa
chrpa - 19.8.2009 20:26

Lord.Alex: pa,ty prava ruko dablasmajlik - 10

 
Lord.Alex
Lord.Alex - 19.8.2009 18:42

No tak pozoruju, že sme se zas dostali do fáze "chat" tak zas u nějakýho tématu pic.

 
chrpa
chrpa - 19.8.2009 15:50

Lord.Alex: to tvrdy y tam patri pouze v pripade samejch zenskejch anebo deti...
no a decko ty prece uz nejsi,nebo se pletu???
nic si z toho nedelej a pis treba tak,jak ti zobak narastol,vzdyt v ty praze nezijes tak dlouho a za puvod se snad taky nestydis...
ty cobolesmajlik - 10smajlik - 10smajlik - 10

 
Lord.Alex
Lord.Alex - 19.8.2009 14:00

chrpa:ona nejela za mnou, ale na AGnostic front:-) spojily sme příjemné s příjemnym:-) ale my sme měli i dívky:-) takže tak:-)

 
chrpa
chrpa - 19.8.2009 11:45

Lord.Alex: to je dobre,ze nejela hunterka za alexou zbytecne...
kdyz totiz parej kluci je na konci mekky i,ale to ti coby lingvistovi snad ani povidat nemusimsmajlik - 10

 
Lord.Alex
Lord.Alex - 18.8.2009 23:17

chrpa:no před pankáčema co chodí sem fakt můžu:-) to mi netrhá žíly:-)
Jojo, pořád je na lodi. CHudák málem jel přes půl republiky zbytečně, ale nakonec sme fainy zapařily.

 
chrpa
chrpa - 18.8.2009 12:39

Lord.Alex: co kuba?
je jeste na lodi?
a neshazuj se tusmajlik - 10smajlik - 10smajlik - 10

 
Lord.Alex
Lord.Alex - 17.8.2009 19:28

chrpa:já nevim kdo z nás zrušil poslední dvě schuzky, jetsli já nebo tvůj kámoš. tak radši mlč. U něj se já těžko shodim, nebo u vás:-) jak sme včera s Hunterem se shodli:-)))

 
chrpa
chrpa - 17.8.2009 17:27

Lord.Alex: a koukej padat potkat medveda,kdyz uz si to nasliboval...
i kdyz vono shodit se u socky vlastne taky plati,vidsmajlik - 1

 
chrpa
chrpa - 17.8.2009 17:11

Lord.Alex: hele hrochmane michale,ja nevim co tou carou myslis,tak abych ti ji treba neudelal pres rozpocetsmajlik - 10

 
Lord.Alex
Lord.Alex - 17.8.2009 15:58

chrpo, dej si čáru a neser

 
holka.rohypnolka
holka.rohypnolka - 17.8.2009 11:31

no medwede co to jako je?? "Ještě mě napadá Ondra a ta jeho (kurva, jméno) přítelkyně " ...ted newim jestli se mam urazit neco ne:D

 
chrpa
chrpa - 16.8.2009 15:08

MATY: taky ti preju hezkej den...

 
chrpa
chrpa - 16.8.2009 15:05

Lord.Alex: dej si houbu a neser...

 
Newman
Newman - 9.8.2009 12:02

Mrtvola: ty vole kde si to vyhrabal :DDD JA se snad pochčiju :DD

 
Lord.Alex
Lord.Alex - 8.8.2009 2:44

jj samí spartanský barvy:-) škoda, že mi už neni náct a nejsme hotovej z exploited.-) ale Boys, to je luxus, parádní koncík.

 
mrtvola ©
mrtvola © - 7.8.2009 22:35

Kterou z těch veselých postaviček zosobňuje? Cikánské "S", hnědovlasé "Q", árijskou "U", černovlasé "A", nebo arabské "T"? Vše nenápadně v barvách hnutí bukvic, pardon, chtěl jsem říct gay, - - - - - - jako moderní gender, ty vole, nebo co :-)))))))))))

obrázek - 777px_Gay_flag.jpg


 

Zvolte stranu: 1-20 | 21-34