Punkevní Jesvyně

Punkevní Jesvyně

 

Založena: 2011
Styl: punk rock
Ješte hrajou
Město: Drnovice
Emaily: punkevnijesvyne@gmail.com
WWW: http://bandzone.cz/punkevnijesvyne

Začali jsme hrát na jaře roku 2011 v sestavě Johny - basa, Otisek - kytara (i když chtěl původně hrát na basu), Dala - kytara a Filda - bicí. Rozhodli jsme si prostě zahrát kus rocku. Dalším motivem nám byla akce Drnováci hrají Drnovákům, kde jsme chtěli prezentovat “náš punk”. A tak jsme začali zkoušet.


V květnu 2011 proběhlo první “Drnovický kino”. Zahráli jsme, pobavili se s přáteli. Zahrála ještě kapela Skeleton Creaking. Bylo to hustý setkání, proto ne poslední.


V červnu 2011 proběhli Drnováci hrají Drnovákům, bohužel bez nás.


A tak zase zkušebna, hraní, pilování. Dá se říct, že od zimy 2011 jsme do toho šli kozama. Po čase se k nám přidal Tonda na klapky.


Hráli jsme nějaký převzatý věci, občas jsme si k nějaké známé punk písni napsali vlastní text. Nakonec začaly vznikat i písně vlastní.


Pak se rok s rockem sešel a byli tu další Drnováci hrají Drnovákům. A tentokrát i s Punkevními jesvyněmi. Rozhýbali jsme to. Většina Drnováků nestíhala. Na této akci před námi žádní punkeři nevystoupili. Tak jsme si to užili. V srpnu na hodové zábavě jsme si zahráli jednu sadu. Prostě léto 2012 bylo super.


V říjnu 2012 proběhlo další “Drnovický kino”. Punkevni jesvyně, Skeleton Creaking a Bad Habit z Brna. Tak se nám to nějak rozrůstá i lidí přišlo víc. Těšíme se na pokračování.


Máme tu rok 2013. Připravujeme se na Drnováky hrající Drnovákům (v záloze máme nový pecky) a z “Drnovickýho kina” se začíná klubat “Drnovické asfalt” - nízkorozpočtový festival začínajících rockových kapel. Kde jinde by se mohlo hrát, než v Drnovicích v kine :-) To prostě musíš vidět a slyšet. Jestli máš kapelu a chceš si zahrát, tak jdi na stránky Asfaltu a kontaktuj nás.


Drnovické Asfalt proběhl. Na nějaký fotky se můžeš mrknout zde. Asfalt neproběhnul v kině, ale v kulturáku. Bylo to povedený. Tak za rok na Drnovickým Asfaltu 2014.


V listopadu 2013 jsme organizovali soukromou akci v kulturáku v Želči, kde jsme hráli. Taky se zúčastnil Skeleton Creaking a Bad Habit. A jako host akce vystoupily Tryjo Cunhardts. Ale to už hrajeme bez Fildy a Tondy. Kluci byli hodně mladí a tak je to s náma nebavilo, měli školní povinnosti. Takže v sučasné době jsou Punkevní jesvyně tříčlenné. Ale máme manažera Tondu, kterej po nás šlape, honí nás do zkoušení a domlouvá hraní. Tak toho snad bude v roce 2014 víc.


Na jaře 2014 jsme organizovali koncer naší Velké trojky v rockovým klubu B-29. Akce se povedla, přišlo sposuta lidí a krásně se hrálo. Na pár fotek se můžete mrknout tady. Už se těšíme na Asfalt 2014. To bude nářez.


26.4.2014 proběhl Drnovické Asfalt 2014. Kapely byly výborný a fanoušci vytvořili perfektní kotel a úžasnou atmosféru. Moc jsme si to užili. Nějaký fotky najdete zde.


Na podzim 2014 jsme spoluorganizovali EDEN open air jam session. Krásná rodinná atmosféra podpořená super počasím. Mrknout můžeš tady. Už se těšíme na další ročník.


V zimě 2014 jsme uspořádali naši první tématickou rockovou akci: Rocková mikulášské nadílka. Všechny kapely byly v kostýmech a nějací fanoušci taky. Fotky zde.


V sobotu 11.4.2015 jsme byli ve studiu Shaark na našem prvním nahrávání. Mrknout můžeš tady.


vloženo 31.12.2015   |   Komentářů: 0   |   Doporučit kapelu   |   Vytisknout

Hodnocení
1.     2.     3.     4.     5.    
(1 = absolutní punk, 5 = hnusnej popík):
hodnoceni - 2,6
normálka 2,6
 

Diskuse ke kapele - Punkevní Jesvyně

Do diskuse smí přispívat jen registrovaní a přihlášení punkeři.