Bowden

BowdenRocková skupina Bowden vzniká 9.listopadu 2002, ve Vranici na Humpolecku. Skupina se utváří kolem Rostislava Velety (bicí, zpěv), který přivádí do skupiny Václava Kořínka ml. (baskytara) a Ondřeje Nováka (klávesy. Skupina se v této době jmenuje Byer a využívá velmi jednoduchou nástrojovou aparaturu. Plno energie je vidět ve zkušebně, kapela zkouší v této době pouze převzaté songy (Hrobař, Nonstop aj.).
Byer mění název na N.K.V.D. a vytváří první svojí nahrávku pod názvem Vystupujte zádními dveřmi (název podle nápisu v autobusu). Kazeta obsahuje přepracované songy – Kanagum, Tohle je bój … Jedno z prvních vystoupení byla akce DD Hořicích – dětský den v Hořicích – kde se kapela setkala s příznivou odezvou posluchačů.
V dalším z mnoha úseků přenechává R. Veleta bubny Tomáši Novákovi a přesunuje se na pozici jemu tak blízkých kláves. Byer tak má dvoje klávesy a funguje ve složení R. Veleta – V. Kořínek ml. – O. Novák – T. Novák. V této formaci odehrává svou vůbec první akci v Dálkovicích (Vlašimsko). Ale v této době už s novým a již stálým jménem Bowden.
Bowden opouští T. Novák a kapela se na krátko rozpadá, ale po měsíci opět funguje. R. Veleta se vrací na pozici bubeníka a zpěv mu samozřejmě zůstává. Skupina funguje ve složení R. Veleta – V. Kořínek ml.- O. Novák – a na pár zkouškách se objevil i Jak „Kolin“ Říha.
Kapele stále chybí sólový zpěvák a kytarista. Během hledání se nikdo na post zpěváka neosvědčil a tak zpěv zůstal na R. Veletovi. Kytaru se ovšem podařilo obsadit Pavlem Kepkou.
Zhruba po půl roce prochází Bowden další velkou transformací, skupinu opouští 2 spoluzakladatelé V. Kořínek ml. A O. Novák. Do kapely přichází Petra Šimanová (kytara) a Petr „Šedy“ Šeda (baskytara).
Rok 2005 přináší větší množství vystoupení. P. Šeda odehrává první a zároveň svou poslední akci v Humpolci a kvůli své vytíženosti musí ohlásit odchod a začíná kolotoč příchodů a odchodů baskytaristů. P. Šimanová se přesouvá z kytary na baskytaru. Odehrává dvě akce v Pelhřimov, Senožaty a odchází. Bowden schání na Rockfest s Poutníkem v Pelhřimově basáka – na hostování zaskočí Zdeněk Šitner (13th Planet). Kapela nahrává během Rockfestu své debutové live demo, které nabízí svým posluchačům.
Bowden je po ukončení záskoku zase bez basáka. R. Veleta přivádí do skupiny Romana „Joža“ Pospíšila (Reactor) a nové písně se jen hrnou, Degén, Makej vole!, Holka a mnoho dalších. Toto plodné období vrcholí na Pelhřimovském festivalu Rocksession´05 s mezinárodní účastí. Odkud si kapela přiváží již druhý live záznam, který uvolňuje ke stažení na webu.
Koncem podzimu roku 2005 plánuje skupina nahrát demo. Odjíždí proto do studia PD k Honzovi „Kolinovi“ Říhovi. Ale jelikož bubny byly natáčeny na třikrát kvůli technickým potížím, tak v skupině panují rozpory a R. Pospíšil odchází a navrací se. Promo CD „Makej voe!“ je dokončeno v dubnu 2006 obsahuje multimediální část a týden po dokončení je pokřtěno ve Stříteži (u Dolních Kralovic) v té době s dalším kytaristou Honzou „Kolinem“ Říhou tvůrce CD. Bowden během několika dalších vystoupení natáčí klip k titulní písni Makej vole! Tento klip během několika měsíců dosahuje 500ti stáhnutí. Další akce probíhají a po Vystrkově na začátku prázdnin 2006 odchází Honza „Kolin“ Říha. Roman „Jožo“ Pospíšil zvažuje ukončení a po odehrání vystoupení na Horce nad Sázavou také odchází. Mnoho lidí je zvědavo na nového basáka. Bowden si dává time a o Vánocích 2006 oznamuje jméno nového basáka Ondřeje „Maňase“ Maršíka. Kapela má v plánu další natáčení, nechme se překvapit!

Založena: 2002
Styl: rock-punk
Ješte hrajou
Město: Humpolec
Telefony: Booking: 777227882, ICQ: 363082677
Emaily: arakainista@seznam.cz
WWW: http://www.bowden.wz.cz/

Vydaná alba:

2005 - BOWDEN LIVE 2005 - BOWDEN LIVE
MAKEJ VOE 2006 - MAKEJ VOE


vloženo 28.5.2006   |   Komentářů: 6   |   Doporučit kapelu   |   Vytisknout

Hodnocení
1.     2.     3.     4.     5.    
(1 = absolutní punk, 5 = hnusnej popík):
hodnoceni - 3
normálka 3
 

Diskuse ke kapele - Bowden

Do diskuse smí přispívat jen registrovaní a přihlášení punkeři.
Anonym
Anonym - 2.1.2008 16:27

smajlik - 22smajlik - 22smajlik - 22smajlik - 22smajlik - 22smajlik - 22smajlik - 22

 
Anonym
Anonym - 5.6.2007 12:00

hosi paradasmajlik - 15smajlik - 7smajlik - 7smajlik - 13smajlik - 5carda

 
Anonym
Anonym - 1.2.2007 11:37

jsou fakt good - paacko ´Michal

 
Anonym
Anonym - 1.2.2007 11:34

tato skupiona je fakt good tak se mejte papa

 
Anonym
Anonym - 5.11.2006 13:33

Pokud vim, tak všechno o kapele najdete na www.bowden.wz.cz !smajlik - 5 Jsou tam i nějaký mpétrosky

 
Radovan
Radovan - 10.10.2006 11:55

neznám!