Exni!to

Exni!to

Michal "Ježík" Školkazpěv, texty, velení
Míra "Mürüs" Novotnýkytara, zpěv, správa stránek
Míra "Čuki" Prokop - kytara, zpěv
Míra "Losoň" Losos - basskytara, zpěv
Lukáš "Woflus" Wölflbicí, velitel srandy

 

Založena: 1999
Styl: punk
První koncert: konec dubna 2000 v Mladošovicích
Ješte hrajou
Město: České Budějovice
Telefony: 775 271 337
Emaily: jezik1@seznam.cz
WWW: http://www.exnito.com/

 

 KAPITOLA 1. - Začátky

bouda

          To se tak jednou jedna parta mladých lidí, chodících do 9. třídy základní školy a jezdících na punkový koncerty (pokud jim to rodiče dovolili), rozhodla založit kapelu. Lákalo je hrát pro lidi a znepříjemňovat jim tím život. Hlavními postavami byli Pšík (Martin Adamčák) a Ježík (Michal Školka), kteří se spolu již nějakou dobu znali, ale v době, kdy se pomalu schylovalo k velkému třesku, se neměli zrovna moc v lásce. I přesto se spolu v Jílovicích na "Boudě" dali do řeči a zjistli, že mají stejný cíl - založit kapelu.
          Počáteční vzájemná nevraživost byla nakonec zažehnána a kluci na sebe nalepili další spoluhráče. Sestava: Ježík - zpěv; Pšík - kytara; Ondřej M. - kytara; Petr B; - kytara, byla seskupením kluků, kteří na nic nikdy nehráli a prostě se jen tak sešli. Již tenkrát se ukázal jeden problém - nebyly nástroje, nebyl bubeník... nebyly peníze. Začalo se uvažovat o podání inzerátu a uspořádání výběrového řízení na bicmistra. Situace se ovšem - jak už to tak bývá - vyvinula naprosto jinak.
hraní           Školní akademie, konec roku, možnost blýsknout se s "kapelou" před skutečným obecenstvem. Kluci si vyrobili "kytary", sehnali mikrofon, a vyrobili dokonce i bicí. Pšíkovi se nechtělo ukazovat na veřejnosti, a proto se schoval za bicí. Tehdy se rozhodlo, že on bude tím, kdo rytmicky doplní zbytek kapely. Muziku pustili z kazety a první koncert byl na světě. Z toho vystoupení pochází dokonce i první videozáznam! Od vlastnoručně vyrobených bicích už to nebylo daleko ke skutečným a zanedlouho je měla kapela díky půjčce otce Petra B. ve výbavě.
          Uběhl nějaký ten čas a kluci začali chodit na učňáky. Začalo docházet i k prvním personálním změnám. Na místo Ondřeje M. přivedl Pšík Milana "Řežiho" Řežába, jemuž sehnal od spolužáka baskytaru Jolana Iris. Je to zvláštní, ale kapela stále neměla kytaristu s vybavením! Co ovšem získala, to byla zkušebna.
          Zkušebnou se stala část pneuservisu otce Petra B., od něhož získali na zápůjčku i aparaturu. Na podzim se z toho vyklubala první nahrávka ze zkušebny. Sestava: Ježík - zpěv; Řeži - basa; Pšík - bicí.
          Čas opět utíkal a jednoho jarního víkendového večera se kluci potkali v Borovanech s na pohled obyčejným pankáčem ze Suchdola - Víťou Kulišem. Normálně spolu kecali a ani netušili, že se za nějakou dobu budou potkávat docela často. Pšík se s Víťou setkal opět asi za měsíc na koncertě ZNC a tehdy padla řeč i na zakládání kapely. Víťa již dva měsíce na kytaru hrál a měl v plánu založit "orchestr" v Suchdole. Ovšem proti srsti mu nebyl ani nápad hrát v Jílovicích.
          Zase se dlouho nic nedělo, až v září roku 1999 potkal Ježík Víťu na nádraží v Českých Budějovicích. Víťa si nesl čerstvě koupenou, podomácku dělanou elektrickou kytaru. Ježík nemeškal a okamžitě Víťu lanařil do kapely - ten podlehl a od této chvíle se začíná odvíjet příběh skutečné kapely se všemi nástroji a slibnou budoucností.


 KAPITOLA 2. - Rozjezd

pneuservis

          V polovině listopadu se konala první zkouška. Kluci zjistili, že by jim to mohlo spolu jít a první skladba, kterou nacvičili, byl Traktor (Visací zámek). Víťa hrál přes vlastnoručně sestrojený booster, takže zvuk kytary připomínal spíš let čmeláka. Následovaly další zkoušky a přibývaly další písničky - Temelínská (Telex), Anarchy In The UK (Sex Pistols), Kleš (E!E) a dokonce i vlastní rock'n'roll.
booster           Od února nastaly problémy - stížnosti na hluk s odúvodněním, že se lidi nemohou dívat na seriál Cassandra. Na městském úřadě už toho měli dost a proto zakročila starostka. Následovalo postupné omezování délky zkoušek, až došlo k úplnému zákazu. Začátkem jara se kluci přestěhovali do Lipnice k panu Školkovi.
          Přišel první koncert. Uskutečnil se v Mladošovicích na pouti ke konci dubna 2000. Na pódiu hrála skupina Edmont a Pšík se tehdy na chvíli vtělil do role manažera kapely. Došel za zpěvákem a ten svolil. Došlo k uměleckému předvedení písní Traktor, Kleš a Balsen Was A Gas (Sex Pistols). Když začali hrát, parket se okamžitě zaplnil a tento úspěch kapelu ještě více podpořil. A když dohráli, tak se jako rockové hvězdy klasicky ožrali jako krávy... :-)
danger           Týden před koncertem 11. 11. 2000 s kapelou Danger došlo ke změně sestavy - Ježík šel drtit bicí, protože si Pšík zlomil ruku.
          Koncem léta 2000 se kapela opět stěhuje zpět do Jílovic do garáže u Řežábů na dvoře.
          Exni!to postupně cvičili další a další převzaté písně, až jich bylo asi dvacet a dokonce je uměli i zahrát. 21. 1. 2001 byl další koncert v Jílovicích s kapelama Treis, Krleš, a dalšíma. Klukům se všichni posmívali co že to má být za muziku, ale to jen vedlo kapelu k dalšímu zlepšování. Tehdy se začalo pracovat i na vlastní tvorbě. Mezi prvními písněmi byly: Neznámá - o lehké dívce z Jílovic, Vojna - o čem asi, Sranda - o životě, Ze života - směs písniček Exni!to :-) Postupně se skládalo víc vlastních a z repertoáru mizely cover verze.
          Začátkem léta 2001 z kapely odchází Pšík kvůli zapomínání textů a problémům se zpěvem. Sestava se tedy zúžila na tři: Ježík - bicí, Víťa - kytara, Řeži - basa. V této sestavě se hrálo na strakonicku, pelhřimovsku, táborsku, atp. a počet koncertů dosáhl asi třiceti za rok. Ježík chtěl pořád nahrávat CD, aby se mohli víc prosadit, ale klukům se zdála hudba ještě nedokonalá, což vedlo k drobným neshodám.
          Hudba se postupně vlivem Víti začínala ubírat jiným směrem, což se zbytku kapely nezamlouvalo a tak se rozhodli vyměnit kytaristu.


 KAPITOLA 3. - Období změn

exni!to           Kluci už se vzdávali naděje na získání nového kytaristy, když se jim nepodařilo i přes spoustu projetých kilometrů po okolí a spoustu podaných inzerátů nikoho sehnat.
          31. 1. 2003 ovšem slavila jedna kamarádka narozeniny a ten večer se objevil mezi hosty i Míra. Kluci měli připravený aparát a jamovali. Ježík neváhal a jakmile viděl Míru v akci, neváhal a během hodiny ho zlanařil. Sestava Ježík - bicí, Řeži - basa, Novot - kytara mohla v pohodě existovat a hrát.
          První společné hraní se uskutečnilo v Mo-du, kde se ukázalo, že je potřeba ještě cvičit. Následovalo další hraní a kapelu čekal 31. 5. 2003 koncert v Jílovicích se skupinou SPS. Tehdy oznamuje Řeži odchod z kapely a tento koncert se stává posledním v této sestavě. Odchodem Řežiho přišli kluci i o zkušebnu a tak se dvoučlenná grupa opět stěhuje do Lipnice k panu Školkovi.
          Opět následovaly inzeráty a vyptávání se po okolí. Nakonec se nečekaně na basu přihlásil Pšík. Ten Pšík, který odešel v létě 2001 se zase vrací. Nikdy na nic nehrál a přesto se přes počáteční nedůvěru chytil. To bylo v květnu a přes léto kapela zkouší jak se dá, aby se mohlo co nejdříve na pódia. Nová sestava Ježík - bicí, Pšík - basa, Novot - kytara.


 KAPITOLA 4. - Nahrávky

lampa           Přišlo konečně nahrávání. 28. 10. 2003 se kapela sešla v Českých Budějovicích v klubu Mo-Do a nahrála během šesti hodin pětipísňové demo. Původně mělo být písniček šest, ale kytarák jednu pohnojil, na což se přišlo až při mixu.
          Po nějaké době se objevily na internetu recenze na Demo a ty nebyly zrovna příznivé. Kapelu to trochu rozladilo, ale na druhou stranu se muzikanti o to více pustili do dalšího zkoušení a pilování. CD se prodalo asi 60 ks a s reedicí se již nepočítá.
          V Lipnici kapela přečkala až do listopadu a opět se stěhovala, tentokrát do kulturáku v Jílovicích. Tam sdílela místnost 6 x 5 metrů spolu s kapelou RedGraun. V červnu RedGraun odcházejí a zkušebna je kompletně naše.
          Skupina na sobě pracovala a aby zkrátila fanouškům čekání na další CD, vydává v dubnu živák LIVE IN MO-DO 2004. Prodalo se přibližně 70 ks.
ježík + reno           Přišel čas na studiové album. Po dlouhém vybírání se kluci rozhodují pro studio LOCO ve Větřní. Nahrávalo se 28. 2. - 3. 3. 2005 a lvím podílem se něm podílel i majitel studia René Paveza, který albu vtiskl tvář a kluky naučil hrát. Na nahrávání byl přizván jako host i bývalý člen skupiny - Řeži. Křest CD byl 16. 4. 2005 a CD pokřtil Karel Bouša (Telex, Lucky 4). Nakonec bylo vylisováno 500 ks nosiče a ohlas i recenze vyznívají kladně.


 KAPITOLA 5.

woflus           Kapela se během koncertování seznámila se spoustou jiných souborů a jedním z nich byli i Odsun raněných. Ti se po nějaké době bohužel rozpadli a Ježík neváhal, sáhnul po Woflusovi. Zbytek Exni!to byl nadšen a tak nic nebránilo tomu, aby začala nová éra kapely. Ježík odchází od bicích a plní si svůj velký sen - je z něj sólový zpěvák.

Vydaná alba:

Proti Vám! Proti vám! (2005)

1.    FUCK OFF ARMY
2.    TO NIKDY!
3.    KAZISVĚT
4.    KRÁSY JIŽNÍCH ČECH
5.    PUNKOVEJ PROVAZ
6.    TAK PROČ??
7.    IDEÁLNÍ SYN
8.    ZRAZEN A PODRAZEN
9.    ŽIVOT JE TAKOVEJ
10.  PIVO & ROCK'N'ROLL
11.  PROTI VÁM!

obrázek Live In Mo-Do (2004) Live In Mo-Do (2004)
1.   FUCK OFF ARMY
2.   ZABIJÁK
3.   O POLICAJTECH
4.   KAZISVĚT
5.   VÁLKA
6.   FUCK THE PEOPLE
7.   TO NIKDY
8.   CO BUDE DÁL
9.   GLOBALIZACE
10. LHÁŘ
11. PUNKOVEJ PROVAZ
12. ŠAMPONI
13. PROTI VÁM!
album Demo (2003) Demo (2003)
1. FUCK OFF ARMY
2. O POLICAJTECH
3. VÁLKA
4. GLOBALIZACE
5. PROTI VÁM!


vloženo 1.6.2006   |   Komentářů: 109   |   Doporučit kapelu   |   Vytisknout

Hodnocení
1.     2.     3.     4.     5.    
(1 = absolutní punk, 5 = hnusnej popík):
hodnoceni - 1,5
jde to 1,5
 

Diskuse ke kapele - Exni!to

Do diskuse smí přispívat jen registrovaní a přihlášení punkeři.
Zvolte stranu: 1-20 | 21-40 | 41-60 | 61-80 | 81-100 | 101-109
mattes
mattes - 1.2.2013 12:45

kdy budou hrat v budejkach?smajlik - 1

 
Duko
Duko - 23.4.2009 13:53

vychlastanej festsmajlik - 17smajlik - 5smajlik - 14

 
Duko
Duko - 23.4.2009 13:52

smajlik - 14smajlik - 5smajlik - 7smajlik - 10

 
Radovan
Radovan - 4.3.2009 16:25

Šlukni!To

 
blboun_nejapny
blboun_nejapny - 27.2.2009 8:49

Ježiši, vy jste se úplně zbláznili. Ty stary alba jsou celkem dobry. Ale to novy Plnou parou to je sračka.

 
P4PY
P4PY - 20.2.2009 14:30

Nejvíc kapílka,obednaval jsem si i od nich tricko smajlik - 10

 
PUSINKA
PUSINKA - 7.12.2008 20:20

Ježíku neodcházej ste dobrá kapela!!!víc než dobrá...smajlik - 5

 
MArťAs
MArťAs - 14.9.2008 19:48

libová kapelkasmajlik - 7

 
punker 362
punker 362 - 4.8.2008 15:31

jsou good

 
majikkk
majikkk - 17.7.2008 18:38

prostě sqelá skupinasmajlik - 3

 
Antifa Kuba
Antifa Kuba - 12.3.2008 17:33

CRIPPLE.BITCH: No Fuck Off Army je taky bezva píseň ale teď když sem na nich byl tak ji snad ani nehráli!!!!! smajlik - 2 smajlik - 13

 
Řimny
Řimny - 4.3.2008 18:42

Ukrajina!!! Ideální syn!!! Plnou parou!!! Sou fakt nejlepší!!!smajlik - 3

 
CRIPPLE.BITCH
CRIPPLE.BITCH - 1.3.2008 13:42

Antifa Kuba: Ne, nejlepší je Fuck Off Army a Tak proč smajlik - 5 =)

 
CRIPPLE.BITCH
CRIPPLE.BITCH - 1.3.2008 13:41

smajlik - 5 Proti Vám! Nejlepší!

 
Jaaryyn
Jaaryyn - 20.2.2008 15:54

Ano máte tady všichni pravdu.
Exni!to je jedna z nejlepších kapel......
Fakt super.....
Nové album???? Skvělí..... smajlik - 18

 
Antifa Kuba
Antifa Kuba - 9.2.2008 18:55

Je to úžasná kapela!!!!!!!! Chlouba Jižních Čech!!!! Nejlepší písně sou Punkovej provaz a Ukrajina všem doporučuju. smajlik - 13smajlik - 7

 
drak
drak - 16.1.2008 15:54

Fakt goood kapelka už se nemůžu dočkat na nový CD a další konzíksmajlik - 10

 
jaby
jaby - 12.1.2008 15:01

výbornej koncert 22.12!!!!

 
Runin
Runin - 21.12.2007 19:19

no coment!sou guuuuut!smajlik - 10

 
Anonym
Anonym - 17.12.2007 12:40

Fuck Off Army da BEST!!!!smajlik - 10smajlik - 7

 

Zvolte stranu: 1-20 | 21-40 | 41-60 | 61-80 | 81-100 | 101-109