Paragraf 219

Paragraf 219

 Současná sestava:
Hanz Piss – zpěv, divadelní představení
Milan Péďa – kytara, zpěv
Jirka Marda – kytara
Vláďa Machr – basa
Jirka Cajk - bicí

ROK 2004
Na začátku všeho byl chlast, ten nám otevřel oči a také chuť poznat koncert z druhé strany, ze strany alkopunkového muzikanta. Všechno začalo kolem dubna 2004. Péďa s Pissem trávili jako nezávislí a poměrně bouřlivě žijící klucí ušatý veškerý čas v restauračních zařízeních. Rádi chodili na koncerty kapel E!E, Krucipusk , Alkehol a dalších podobných partiček Péďa tou dobou už značně posedlej začal doma brnkat na kytaru a jelikož uměl totální hovno jako teď, lezlo to obyvatelům tehdy ještě společné domácnosti dost na nervy. Nicméně všichni vytrvali a jednoho krásného dne to vše začalo do sebe zapadat. Pissák v počátcích kapely měl sen hrát na bicí ale když zjistil, že by musel rukama a nohama dělat zároveň úplně něco jinýho, tak jsme usoudili, jako dobrý pijan má slušně vyvinutý hlas a tak bude zpívat. Tou dobou nám kámoš dohodil bubeníka Morouse a basáka Punkyho z učňáku, Morou přived Vojtu modela a hra mohla začít Až neuvěřitelně dva měsíce po založení kapely přišel první koncert a do konce roku ještě CD „Kluk Britskej“, který bylo nahraný a nazpívaný za jediný den. Vše v absolutní euforii a odhodlání hrát co to jde, jsme do toho skočili prostě po hlavě a vyplatilo se. Jako každý začátek je těžký, tak i u nás tomu nebylo jinak.

ROK 2005
Kapela koncertuje poměrně pravidelně hlavně se spřátelenejma kapelka ale za zmínku stojí, že tento rok jsme si již zahráli třeba s E!E a NVU, což bylo pro tuto kapelu zatím největší zážitekJ Tento rok se nás ujal i kámoš Honza Many s agenturou SLP jako manažer a tímto mu děkujeme. Zkraje roku ukončil činnost v kapele Vojta Model a koncem roku také náš první bubeník Morous, který odešel hledat někoho na metál, oběma patří taktéž díky.

ROK 2006
Na škopky přichází hrát objev z hospody „U Rumcajse“ náš Cajk. Hned poznáváme, že tenhle kluk už na bicí hrál a rychle ho provázíme repertoárem. Účastníme se již několika festivalů (Antifest), absolvujeme náš první dvoják a tento rok také natáčíme naše druhé CD „Vopravdu Úroveň“, je to rok, kde jsme odehráli zatím nejvíce koncertů a začali docela i cestovat po naší republice.

ROK 2007
Začal dobře, hodně koncertů ale přišla rána co zná hodně kapel. Upouští nás basák Punky vzhledem k zakládání rodiny. Na post basy přichází zdatná posila v podobě Mardy Marouška. Je to v té době takovej náš dorostenec, co chodil na naše koncerty a vždycky na nás pařil, takže takového chlapce vítáme velice vřele. Ač jako hráč na kytaru hraje s náma na basu, tak jsme mu v té době hodně vděční a zažívá jako svůj první koncert „Fest Pod Parou“. Zbytek roku si na sebe hlavně zvykáme co se týče brnkání, co se týče chlastání tak to je snad základní dovednost co musí člen Paragrafu dokonale ovládat.

ROK 2008
Koncertně určitě nejslabší rok, ale akce co byly tak ty řadím mezi vydařenější. Problémy se zkušebnou nás brzdí, nemůžeme pořádně zkoušet natož něco plodit. Nicméně s vypětím všech sil se nám konečně po třech letech podařilo dát materiál na nahrání nové desky. Super festivaly jako Sezemice a nějaká ta Vopice byly důležitý pro udržení pozitivní nálady. Celej rok se samozřejmě lilo a to je hlavní.

ROK 2009
Hned na začátku roku jsme vlezli do studia Martina Gregora ve V.Mýtě a nahráli pro Vás placku „Vražda lopatou“, kterou jste s náma mohli společně pokřtít v březnu ve Vagonu. Přišly zase problémy se zkušebnou. Byli jsme vyhozeni z Chodova a pak se stala nejúžasnější věc co se může kapele stát. Vlastní zkušebna, která je zároveň barem a hotelem. To vše ve sklepě u hodných a tolerantních rodičů našeho Mardy. Po dlouhých úvahách jsme se rozhodli vrátit se ke kořenům a opět nabrat druhou kytaru. Kdo jiný by na ní mohl hrát než MardaJ, teď jsme ovšem řešili koho přibrat na basu a řešení vyplavalo uplně samo. Post basy obsadil Mardův bratr Machr Vláďa Maroušek a tak jsme z toho udělali rodinný podnik. První koncert v pěti přišel na festu v Poděčelích. Zatím určitě nejsilnější sestava se formuje!

Založena: 2004
Styl: alkopunk
První koncert: květen 2005
Ješte hrajou
Město: Praha
Telefony: 603 955249
Emaily: H.Piss@seznam.cz
WWW: http://www.paragraf219.com

 


vloženo 1.6.2006   |   Komentářů: 9   |   Doporučit kapelu   |   Vytisknout

Hodnocení
1.     2.     3.     4.     5.    
(1 = absolutní punk, 5 = hnusnej popík):
hodnoceni - 1,5
jde to 1,5
 

Diskuse ke kapele - Paragraf 219

Do diskuse smí přispívat jen registrovaní a přihlášení punkeři.
Basakzpletiiva
Basakzpletiiva - 19.1.2009 6:30

smajlik - 22smajlik - 3

 
h0nys
h0nys - 20.12.2007 21:51

Jako tohle je husta kapelka....!preju hodne stesti klucismajlik - 14smajlik - 24

 
Hiro
Hiro - 23.5.2007 20:57

smajlik - 10

 
amaguk
amaguk - 11.4.2007 11:41

tož dobře to znísmajlik - 1

 
Anonym
Anonym - 5.12.2006 10:25

Zdar lidi, jen naše nový stránky http://paragraf219.com čus piss

 
Anonym
Anonym - 4.12.2006 18:29

Zpevakje hustej znam ho od skoly vid honziku

 
Pítrs
Pítrs - 5.10.2006 21:19

Kapela jak má bejt, muzika pěkně od podlahy, sice je to trochu jednodušší ale v tom je krása. A na nic si nehrajou.

 
Radovan
Radovan - 3.10.2006 14:45

či já vím? ale hustotnost

 
luci_je
luci_je - 10.9.2006 12:36

já bych jim nevěřila zpěvák je s vrabcema, ale předstírá, že s kosama smajlik - 1