AUSSITOT MORT, KIDCRASH, BLOOD COMMAND a LA PROSPERITE

AUSSITOT MORT, KIDCRASH, BLOOD COMMAND a LA PROSPERITE Termin: 23.10.2009
Místo: Hradec Králové, La Putika
Start: 21.00hod

kapely:

  • AUSSITOT MORT
  • KIDCRASH
  • BLOOD COMMAND
  • LA PROSPERITE

Francouzská parta AUSSITOT MORT z města Caen vznikla před 4 lety z trosek kapely Apollo Program, Karysun a rytmické sekce Amanda Woodward. A právě tu třetí jmenovanou můžeme brát jako stavební kámen finálního zvuku, tedy jako typický uhrančivý francouzský model emocoru, vystavěný na silných rytmických pasážích a výrazném zvuku basy. První nahrávka 6sti skladbový vinyl vyšel na americkém Level-Plane (Envy, Hot Cross, Coliseum). Rozhodujícím okamžikem ve vývoji kapely byl odchod původního zpěváka, který způsobil výraznou změnu v dalším vývoji. Zpěvné party si rozdělila mezi sebe zbylá čtyřka muzikantů a svoji hudební tvář postavila na hutných kytarových riffech, které se kloubí s psychadelickými gradujícími pasážemi. Tato etapa kapely je zachycena na zatím poslední velké desce nesoucí název „Montuenga“ o jejíž vydání se postarali rovným dílem Level-Plane s evropským vydavatelstvím Purepainsuger (Daitro, Sed Non Satiata, Off Minor).
Po loňském evropském turné se na starý kontinent vrací portlandská úderka KIDCRASH. Ta za svoji více jak devítiletou existenci stačila vydat pěknou řádku desek a split singlů (všechny volně ke stažení na adrese www.denovali.com/kidcrash). Letošní rok je ve znamení nové desky „Snacks“ (Denovali/Init records). Kidcrash ačkoliv můžeme zařadit mezi klasickou screamo kapelu čerpající ze základů tohoto žánru, svojí ohromnou virtuózní dovedností ovládat svoje nástroje proplouvá mezi jednotlivými styly s jazzovým šarmem. A tak svojí živelností a technickými dovednostmi odkazuje na kapely Off Minor, Don Caballero, Daitro či Sed Non Satiata. (Jirza)

Aby toho nebylo málo, sestavu doplněj norové BLOOD COMMAND, při poslechu mě napadaj jména jako At The Drive In, Hot Snakes nebo Lack. Ovšem bécéčka mají zpěvačku a je to hodně hodně intenzivní záležitost.

Celou tuhle povedenou sestavičku odstartují česko-ukrajinští LA PROSPERITE, na osobní žádost bubeníka z Aussistot Mort, kterej byl naprosto unešen jejich vystoupením na Fluffu. A jelikož tahle kapela je moje srdcovka, nebylo co řešit.

O poctivou afterparty do pozdních ranních hodin se postará Jump! jinak řečený Honzík Tomášovic z Thema 11. (m11)

www.myspace.com/aussitotmort
www.myspace.com/thekidcrash
www.myspace.com/bloodcommand


19.10.2009   Rubrika: Koncerty & festivaly   |   Komentářů: 0   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení
1.     2.     3.     4.     5.    
(1 = absolutní punk, 5 = hnusnej popík):
hodnoceni - 0
- 0
 

Diskuse ke článku - AUSSITOT MORT, KIDCRASH, BLOOD COMMAND a LA PROSPERITE

Do diskuse smí přispívat jen registrovaní a přihlášení punkeři.