METROSCHIFTER (USA) + B SIDE

METROSCHIFTER (USA) + B SIDE Termin: 7.12.2009
Místo: Hradec Králové, La Putika

Dobří holubi se vracejí. Po koncertě v Centrálu napsali, v Čechách chceme jen jeden koncert, v Hradci Králové! No ale pak je nám ty hajzlíci pražský ukecali jakože vorloj, ten most, prachy a podobny blbostě. A já se těšil jak elegantně zdvihnu prostředník ke stověžatej matičce co leží kousek od Berouna. No neva. Ale k věci.

Metroschifter vznikli v dobách, kdy kapely vozily na turné prodávat hlavně svoje desky a ne hadry, kdy se na garance nemusely podepisovat žádný smlouvy, a kdy se lidem z pojmu „emo“ nechtělo blejt. Jen pro představu – první album kapely s názvem „The Metroschifter Capsule“ vyšlo v roce 1994, takže mezi ním a letošním „Carbonistas“ leží dlouhejch patnáct let... Spousta věcí se za tu dobu změnila, Metroschifter ale jen málo. Jejich vzkazy na deskách typu „Please copy this record to all your friends“ jsou pořád trademarkem uvolněnýho přístupu ke scéně i k muzice.

Zvuk kapely nikdy nezůstával stejnej a měnil se podle životních období, kterejma si procházeli jednotliví členové: v bohatý diskografii mají proto místo akustický skladby nebo třeba i split se Shipping News. Základem zvuku Metroschifter ale vždycky byly magnetický kytarový riffy a podivně zauzlovaný melodie, který ve spojení s hlasem Scotta Ritchera vytvářejí neopakovatelnou atmosféru. Vrcholem „hledačskýho“ přístupu Metroschifter byla deska „Encapsulated“ (2000). Skladby, který sice napsali Metroschifter, ale nahrály kapely jako Burning Airlines, Refused, Rye Coalition, Elliott, The Get Up Kids, Ink And Dagger, The Promise Ring, Joan Of Arc a další... hmmm a den po té zahrají v Praze na 007 spolu s Lords.

No a jako předskokani vystoupí východočeská novinka B_side, aneb Refused z Náchoda. Nechme se překvapit.

Metroschifter: www.myspace.com/metroschifter
B_side: bandzone/bsid
www.laputika.cz

kapely:

  • Metroschfter
  • B Side


27.11.2009   Rubrika: Koncerty & festivaly   |   Komentářů: 0   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení
1.     2.     3.     4.     5.    
(1 = absolutní punk, 5 = hnusnej popík):
hodnoceni - 0
- 0
 

Diskuse ke článku - METROSCHIFTER (USA) + B SIDE

Do diskuse smí přispívat jen registrovaní a přihlášení punkeři.