ADAM BOMB - Crazy Mother Fucker Tour 2010

ADAM BOMB - Crazy Mother Fucker Tour 2010 Termin: 12.11.2010
Místo: Kolín, Na Veltruské

kapely:

V rámci svého aktuálního evropského turné „Crazy Mother Fucker Tour 2010“ se newyorská klubová legenda - zpěvák a kytarista ADAM BOMB zastaví hned na několika zastávkách se svou dynamickou show, plnou ostrých kytarových riffů a pyrotechnických efektů. Po úspěšných jarních koncertech se sem v krátkém časovém období znovu rád vrací a odehraje několik koncertů v období 8.-14. listopadu.

První zmínky o hudební kariéře Adama Bomba se datují do roku 1979, kdy jako čtrnáctiletý zakládá se zpěvákem Geoffem Tatem /Queensryche/ skupinu Tyrant. Opravdu zlomový okamžik nastává však o rok později, kdy se setkává s Eddiem Van Halenem a absolvuje u něho několik kytarových lekcí. V témže roce nastupuje v Seattlu do skupiny TKO, se kterou později nahrává své první album. V roce 1981 se dostává do užšího výběru v konkurzu na uvolněné místo kytaristy ve skupině Kiss a odehraje s nimi 3 skladby.

V roce 1982 se stěhuje do Hollywoodu, kde žije a zkouší ve společném domě s Izzy Stradlinem /ten později stojí u vzniku Guns n´Roses/ a právě se formující skupinou Black´n´Blue. Spřátelí se s jejich kytaristou Tommy Thayerem /dnes Kiss/, který ho přesvědčí, aby se vydal na sólovou dráhu. Zaskakuje za Yngwie Malmsteena ve skupině Steeler, nahrává s baskytaristou Cliffem Williamsem z AC/DC a s bývalými hráči Aerosmith, Riot a Billyho Idola zakládá svou první regulerní kapelu.

Od té doby má na svém kontě 14 alb /2 se svým bočním projektem Get Animal/, spolupráci s mnoha velikány včetně Chucka Berry nebo baskytaristy John Paula Jonese z Led Zeppelin. V posledních letech hodně spolupracuje s kytaristou Billyho Idola Steve Stevensem a zpěvákem Michaelem Monroem /Hanoi Rocks/. Adamova show jsou opravdovým rock´n´rollovým svátkem, včetně výrazných pyrotechnických efektů.

Vystupuje v triu s italským baskytaristou Paulem Del Bello (ex-Motorcity Breaks) a za bicí soupravou sedí jedna z nejlepších současných hard-rockových bubenic – Violet The Cannibal z Velké Británie.

www.myspace.com/adambomb2012


21.10.2010   Rubrika: Koncerty & festivaly   |   Komentářů: 0   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení
1.     2.     3.     4.     5.    
(1 = absolutní punk, 5 = hnusnej popík):
hodnoceni - 0
- 0
 

Diskuse ke článku - ADAM BOMB - Crazy Mother Fucker Tour 2010

Do diskuse smí přispívat jen registrovaní a přihlášení punkeři.