DIE TORNADOS (GER), SKAMPARARAS (POL), GREEN SMATROLL (CZ)

DIE TORNADOS (GER), SKAMPARARAS (POL) GREEN SMATROLL (CZ) Termin: 11.3.2011
Místo: Plzeň, Pod Lampou

kapely:

  • DIE TORNADOS (GER)
  • SKAMPARARAS (POL)
  • GREEN SMATROLL (CZ)

DIE TORNADOS (GER)
Vznik kapely Die Tornados z Německého Leipzigu se datuje do roku 1995. Kapela ve své tvorbě kombinuje Ska, Surf a vlivy Rock'n'Rollu z 50. a 60. tých let, to vše okořeněné ženským zpěvem. V roce 1997 vydává kapela svůj první 7" vinyl na kterém se objevuje hit Heartbeat a Moviestar - cover Švédské popové kapely Harpo. V roce 1998 kapela navazuje druhým 7" vinylem aby v roce 2001 vydala první dlouhohrající album pojmenované "Heartbeat". V roce 2003 pak Die Tornados nahrávají EP Heidi, které zároveň vychází jako split s Francouzskou kapelou Skarface. V roce 2006 kapela vydává druhé album "Go Out and Dance" a v roce 2010 ke svému patnáctiletému výročí EP "Gleich knallt´s Django". Kapela za dobu svojí existence odehrála více než 500 koncertů od malých klubů až po velké festivaly celé Evropy. Pódium sdílela s interprety jako Desmond Dekker, Slackers, Hotknives, Mark Foggo, Busters, Skarface a mnoho dalšími. Vystoupení Die Tornados Vás roztancuje od první do poslední písně a udeří Vás silnou dávkou pozitivní energie.

http://www.die-tornados.de
http://www.myspace.com/dietornados

SKAMPARARAS (POL)
Počátky Polské ska-punkové kapely Skampararas se datují do roku 1997, kdy kapela odehrává své první koncerty. V roce 2000 kapela debutuje albem „Jedność i zwycięstwo” kterým se dostává do širšího podvědomí v Polsku a díky němu vyráží na koncerty i do sousedních zemí. V roce 2003 kapela vydává druhé album „Bawcie się/Have Fun” které vychází v Polsku u Jimmy Jazz Records a v Čechách ve spolupráci Bulldog Power Records & Bass Riot Records. Díky tomuto počinu se kapela dostává definitivně mezi Polskou ska špičku a koncertuje po celé Evropě.V roce 2007 kapela nahrává album "Street ska". Hudba kapely se pohybuje na pomezí energického ska-punku který Vás nenechá v klidu a donutí Vás k tanci.

http://www.skampararas.pl
http://www.myspace.com/skampararas

GREEN SMATROLL (CZ)
Pražská kapela Green Smatroll se po pódiích pohybuje od roku 2002. Za dobu své existence za sebou má mnoho vystoupení v klubech po celé České republice i mnoho festivalových zkušeností. Tvorba kapely se pohybuje na rozmezí ska, rocksteady, ska-jazzu a reggae.
V roce 2003 kapely vydává své první album s názvem Green Perception, na které v roce 2006 navazuje druhým albem So This Night. Album je oceněno příznivými recenzemi v hudebním tisku. V roce 2008 pak Green Smatroll v Praze na zimním Subculture festu vystupují jako doprovodná kapela legendárního Mr. Symaripa. V roce 2009 vydává kapela třetí album jménem Rude jazz.V roce 2010 si kapela z vyhlašování hudebních cen Anděl odnesla sošku v žánrové kategorii "Ska & Reggae".

http://www.greensmatroll.cz
http://bandzone.cz/greensmatroll


8.1.2011   Rubrika: Koncerty & festivaly   |   Komentářů: 0   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení
1.     2.     3.     4.     5.    
(1 = absolutní punk, 5 = hnusnej popík):
hodnoceni - 5
propadák 5
 

Diskuse ke článku - DIE TORNADOS (GER), SKAMPARARAS (POL), GREEN SMATROLL (CZ)

Do diskuse smí přispívat jen registrovaní a přihlášení punkeři.