FROM PLAN TO PROGRESS (uk) + PART TIME KILLER (fin) + REAL LIFE VERSION (slo) + JOSH BEAVAN (uk)

FROM PLAN TO PROGRESS (uk) + PART TIME KILLER (fin) + REAL LIFE VERSION (slo) + JOSH BEAVAN (uk) Termin: 27.2.2011
Místo: Praha, klub 007 Strahov

kapely:

Nedělní večery jsou přímo jako stvořené pro punk rock. Možná vám to tak nepřijde, ale v neděli 27.2 vás o tom míníme přesvědčit. V pupku pražské scény, Klubu 007, zahrají tři špičkové kapely a jeden solitér k dobru. Co vás čeká?

FROM PLAN TO PROGRESS (uk) jsou mladý kluci z Brightonu, co se před lety rozhodli dělat do punk rocku a nejen, že je to nepřestalo po chvíli bavit, ale dokonce po čase přišli jak na to. Už jsem to psal, když tu FPTP hráli předloni v létě na zapocený 007 spolu s Queens of Everything, a vlastně i před třema, když na 7mičku zavítali poprvé: NADŠENÍ, je to klíčový slovo k týhle kapele. Je jim něco málo přes dvacet. Hrajou asi 8 let, mají 3 desky, pár singlů a za poslední tři roky jedou čtvrté evropské turné, plus byli dvakrát v Rusku a objeli i spoustu dalších míst. Proč? Důvody jsou dva a jsou spolu dost výrazně svázaný. Na týhle kapele je znát, že je to, co dělají neuvěřitelně baví a žijou tím. A za druhý, protože to dělaj s tímhle nasazením, tak jim to taky neskutečně dobře hraje. Poslední deska „Ink Stains and Incidents" opět krok dál směrem k vytříbenýmu zvuku, rychlosti, a výrazným melodiím. A vlastně už to není ani o tom přirovnávat, a vzhlížet ke kapelám, co se dostaly do toho panteonu vzorů od kterých ostatní kapely okoukávají řemeslo, tahle kapela totiž už patří, nebo by alespoň měla patřit mezi kapely jako jsou Strike Anywhere, A Wilhelm Scream, This is a Standoff, Good Riddance nebo Lifetime. Proč? Protože jsou stejně zkurveně dobrý. Ve zkratce: VEGAN DIY PUNK ROCK

La Leňa says: 15.4.2008: V tour videu jim (děsně chytře samozřejmě) vysvětluju, jak nebohý tvůrce orloje přišel o oči, aby nemohl postavit další. Čekali jsme tenkrát dvacet minut v příšerné zimě. Když si to apoštolové odbyli, kluci jen tiše utrousili „And THIS is what we have been waiting for? Man, that sucks...“ Ehm. Pak si za rohem s nadšením rozzářenýma očima za poslední koruny nakoupili veganskou bílou čokoládu. Několik tabulek. Člověk občas zjistí, že skvělý věci jsou schovaný za rohem od těch, co by skvělý být měly, ale tak nějak nejsou. Skvělý věci se neplánujou, ty prostě přijdou. Přijedou.
www.myspace.com/fromplantoprogress

http://fromplantoprogress.blogspot.com/

PART TIME KILLER (fin) můžete znát taky pod názvem FLIPPING BEANS. Tahle finská parta je jedna z nejstarších punkrockových kapacit ve Finsku a do českých i moravských luhů a hájů zavítala už několikrát. Ještě pod hlavičkou Flipping Beans vydali několik alb včetně splitka s místní punkrockovou smetánkou Plus Mínus. Part Time Killer jsou špičková řemeslná práce v oboru melodický hardcore, která na Flipping Beans navazuje po všech směrech. Můžete se těšit na slušně energickou záležitost, i přes to, že ty fousatý tatíci mají na kontě už patnáct let hraní. O tom, že se jim v ČR líbí si můžete přečíst něco málo tady

http://www.ipunk.cz/clanek.php?id=8701/2011/02/16/koncerty-v-cesku-jsou-skvely-tvrdi-finsti-part-time-killer
www.myspace.com/parttimekiller

www.parttimekiller.com
REAL LIFE VERSION (slo) jedou turné s Part Time Killer. Je to slovinská parta, která připomene hlavně Hot Water Music nebo Face to Face. Hrubé vokály a převážně střední tempa. Už z nahrávek to vypadá na hodně energickou záležitost, takže bude určitě o co stát. 
www.myspace.com/reallifeversion

http://reallifeversion.net


JOSH BEAVAN (uk) bude koncert začínat. V dnešní době je to už trochu tradice, nebo klišé, chcete-li, že zpěváci/kytaristi punk rockových kapel občas přezbrojí na akustické nástroje. Josh Beavan je jeden z klasických příkladů, jede turné spolu s From Plan to Progress, jako řidič, bedňák, roadie, a kde je možnost přidá svojí trochu do mlýna. Josh původně hrál v Midnight Crazies, (http://www.myspace.com/midnightcrazies)

Akce bude začínat brzo, takže přijďte včas.

18:30 - Klub otevřený pro veřejnost

19:00 - 19:30 Josh Beavan
19:45 - 20:15 Real Life Version
20:30 - 21:05 Part Time Killer
21:20 - 22:00 From Plan to Progress

 


23.2.2011   Rubrika: Koncerty & festivaly   |   Komentářů: 0   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení
1.     2.     3.     4.     5.    
(1 = absolutní punk, 5 = hnusnej popík):
hodnoceni - 0
- 0
 

Diskuse ke článku - FROM PLAN TO PROGRESS (uk) + PART TIME KILLER (fin) + REAL LIFE VERSION (slo) + JOSH BEAVAN (uk)

Do diskuse smí přispívat jen registrovaní a přihlášení punkeři.