Joy/Disaster (FR) + Cabaret Grey (PL)

Joy/Disaster (FR) + Cabaret Grey (PL) Termin: 18.2.2012
Místo: Praha, klub Necropolis, Vinohradská 63

kapely:

Nová vlna francouzského a polského post-punku míří do Prahy

V sobotu 18. února se po dlouhých pěti letech do Prahy vrátí post-punkeři Joy/Disaster z Francie a premiérově i jejich mladší kolegové Cabaret Grey z polské Lehnice.

Francouzská čtveřice Joy/Disaster, která... inspiraci curtisovským temnopunkem nezapírá již ve svém názvu. Pánové Nico (lead vokál), Simon (kytara), Fred (baskytara) a Julien (bicí) přijíždí v rámci turné k letošní desce „Sickness“. Ta má vyjít právě v únoru tohoto roku na labelu Manic Depression Records. J/D se jako jeho nová akvizice zařadili po bok současné vlny deathrock/post-punkových favoritů jako jsou The Cemetary Girlz, Jacquy Bitch či Bodysnatcher.

Předkapelou jim bude pětice Cabaret Grey, složená z vedoucích postav polské deathrockové scény. Salomea Wrona pravidelně navštěvuje párty v Praze, ovšem poprvé se tu objeví v čele své post-punkové party. Kapela funguje teprve od jara roku 2010, kdy se Salomea obklopila dalšími milovníky temných, osmdesátkových kytarovek a dohromady začali vytvářet současný zvuk. Ten se dá najít někde mezi alkoholem podlitými večírky polských ortodoxních punkerů a kontrastní atmosférou hypnotického coldwavu.

Večírek ve klubovém slezišti pražských „grufties“ odstartuje s 8 hodinou večerní a následovat bude žánrovou afterparty v čele se Sanctuary.cz DJ crew.

JOY/DISASTER + CABARET GREY
kdy: 18.2. 2012
kde: klub Necropolis, Vinohradská 63, Praha
vstup: 150 CZK


30.1.2012   Rubrika: Koncerty & festivaly   |   Komentářů: 0   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení
1.     2.     3.     4.     5.    
(1 = absolutní punk, 5 = hnusnej popík):
hodnoceni - 0
- 0
 

Diskuse ke článku - Joy/Disaster (FR) + Cabaret Grey (PL)

Do diskuse smí přispívat jen registrovaní a přihlášení punkeři.