OBITS (USA), FETCH! (CZ)

OBITS (USA), FETCH! (CZ) Termin: 23.5.2012
Vstupné: 250,-
Místo: Praha, klub 007 Strahov
start: 20.00

kapely:

Obits? To je důkaz toho, že rokenrol může bejt i v roce 2012 živelnej, nakažlivě energickej a zároveň elegantní. Je sice paradoxní, že v podání Obits pokládají tenhle důkaz čtyřicátníci, ale na druhou stranu to dělají s takovým šarmem, že nelze odolat. Jedna z nejsympatičtějších kapel současnýho Sub Popu se 23. května vrací na 007 – a s aktuálním albem „Moody, Standard and Poor“ za pasem!

S první velkou deskou „I Blame You“ (Sub Pop, 2010) to měli Obits poměrně jednoduchý. Kdo by nebyl zvědavej na kapelu, kde se sešli Rick Froberg (ex – Hot Snakes, Drive Like Jehu, Pitchfork) a Sohrab Habibion (ex – Edsel)? Veteráni těch nejlepších časů nezávislý kytarový scény svým debutem víc než zabodovali, ale druhý album „Moody, Standard and Poor“ (Sub Pop, 2012) je ještě o chlup lepší. A pozor! Koncertní sestavu Obits momentálně doplňuje bubeník Alexis Fleisig (Girls Against Boys, Paramount Styles)!

Obits ale nejsou jen sbírkou slavnejch „ex“. Samozřejmě že vlivy všech uvedenejch kapel v jejich zvuku najdete. Není proč je skrejvat a Froberg je natolik charismatickej a originální frontman, že by bylo hříchem potlačovat hlavní atributy, který dělají z Obits hotovej poklad. Nezaměnitelnej garážovej odér, suverénní skladby s odérem surfový kytary, podzemní arzenál plnej hitovejch zásahů – navrch je tu ovšem nevídaná, až jaksi radostná lehkost, s kterou kapela svoje esa tahá z rukávů. Za Obits skutečně není cejtit žádný úsilí: tenhle úžasně šlapající rock je jejich rodným jazykem. Je skvělý vidět veterány, který si prošli bez nadsázky legendárníma kapelama, jak se místo tučně honorovanejch reunionů vydávají vstříc novýmu muzikantskýmu dobrodružství. U Obits to platí minimálně trojnásob.

Před Obits budou na 007 (kam se mimochodem Obits těší skoro nejvíc ze všech klubů jejich evropskýho turné) hrát Fetch! Trio vydalo loni album „Parfum Et Koteka“ na Silver Rocket.

Obits: http://www.obitsurl.com/

Fetch!: http://fetchcz.bandcamp.com/

Silver Rocket: www.silver-rocket.org

Scrape Sound: http://www.scrapesound.org/


11.5.2012   Rubrika: Koncerty & festivaly   |   Komentářů: 0   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení
1.     2.     3.     4.     5.    
(1 = absolutní punk, 5 = hnusnej popík):
hodnoceni - 0
- 0
 

Diskuse ke článku - OBITS (USA), FETCH! (CZ)

Do diskuse smí přispívat jen registrovaní a přihlášení punkeři.