BLITZKID (USA)

BLITZKID (USA) Termin: 17.10.2012
Místo: OSTRAVA, BARRÁK MUSIC CLUB

kapely:

EUPHORY PRODUCTION uvádí:

BLITZKID (USA)

Na svém posledním turné i v Ostravě!

STŘEDA 17. ŘÍJNA 2012

BARRÁK MUSIC CLUB

Milovníci horror punku, punku a psychobilly nastražte si uši a otevřete zápisníčky. 17. října se v Music clubu Barrák chystá hororová jízda v podání amerických Blitzkid. Exkluzivní poslední turné! Poslední možnost vidět Blitzkid v ČR na živo! A Poslední možnost užít si horror punk z područí jedné z nejslavnějších kapel tohoto stylu.

Horrorpunk jistě nemusíme nikomu dlouze představovat, tento žánr, mezi jehož nejslavnější kapely patří známí Misfits, si během posledních let našel u všech příznivců punku a jemu podobných tónů velkou oblibu. Bezesporu jeho nejnápadnější kreatura je americký zpěvák a kytarista Argyle Gooslby ze skupiny Blitzkid. Nejen, že si zahrál po boku členů z už zmiňovaných Misfits nebo Wednesday 13, dokonce se na malou chvíli objevil u Doyla v kapele Gorgeous Frankenstein. Ovšem jeho největší sláva patří právě Blitzkid. Tito milovníci béčkových hororů se od roku 1997 prohání jako morová nákaza celými Spojenými Státy i Evropou a nenechávají žádného příchozího v klidu.

Kapela vznikla za chladné vánice roku 1997 kdy se kytarista Argyle Goolsby a zpěvák TB Monstrosity rozhodli strašit veřejně. Netrvalo dlouho a skupina na sebe strhla zraky všech příznivců hororových tónů, punku a psychobilly. Za nějaký čas dobyli Blitzkid nejen USA a Kanadu, ale dostali se i do kobek evropských klubů.

Od jejich zrození v roce 97 spatřilo světlo světa pár LPček, ovšem albem Terryfying Tales (2000) a Let Flowers Die (2001) se dostali lidem pod kůži naplno. Další desky jako Trace of a Stranger (2004), Five Cellars Below (2006) jenom potvrzovaly získaný úspěch. Songy „She Dominates“, „Mary and the Storm“, „Lady in the Lake“ a „Love like Blood“ jsou, stejně jako poslední album Apparitional z roku 2011, protkané černým humorem, hororovými náměty, naléhavými vokály a silnými kytarami. Svou slávu si však nezajistili jen hudbou, ale zvláště svými živými a energickými výstupy, kde kapela doslova splývá s fanoušky.

V roce 2011, po vydání posledního kousku, se však kapela na chvíli odmlčela a několik měsíců poté vyhlásili Blitzkid rozpad. Ačkoli to chvíli vypadalo beznadějně a slzy fanoušků promočily nejeden kapesníček, tak nedávno vyšla z jejich doupěte nová zpráva. Chystáme se jet na naše poslední turné! Return to the living! Takže dámy a pánové, mrtví a nemrtví držte si klobouky, neboť z amerického záhrobí přijíždí jedna z nejznámějších horror punkových kapel dnešní doby – Blitzkid! Na svém posledním turné se zastaví i v České republice. Místo konání této hororové jízdy proběhne 17. Října v Music clubu Barrák.

Blitzkid tento večer doprovodí brněnská kapela Black burley.

Začátek je plánovaný na 20:00

Vstup 200 Kč,- (na místě)

Blitzkid (USA)

http://blitzkid.com

http://www.facebook.com/BlitzkidOfficial

Black burley

http://bandzone.cz/blackburley


6.10.2012   Rubrika: Koncerty & festivaly   |   Komentářů: 0   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení
1.     2.     3.     4.     5.    
(1 = absolutní punk, 5 = hnusnej popík):
hodnoceni - 0
- 0
 

Diskuse ke článku - BLITZKID (USA)

Do diskuse smí přispívat jen registrovaní a přihlášení punkeři.