CULTBURGER PICNIC III (30-31.5.2014)

CULTBURGER PICNIC III Termin: 31.5.2014
Místo: BYSTŘIČKA, Areál letního kina - přehrada

kapely:

CULTBURGER PICNIC III 30-31.5.2014 BYSTŘIČKA (Areál letního kina - přehrada)


PÁTEK

19:00 ZKAŽENÁ MYSL

19:45 ALIUSTERRA

20:30 UŠTKNI

21:15 BOILING POINT

22:00 ZUBY NEHTY

23:00 KUTYA HARAP

23:45 MALIGNANT TUMOUR

0:45 TOMMOROWS HELL

1:15 KAŽDÝ JINAK

SOBOTA

16:00 HOW LONG?

16:45 MORO MORO LAND

17:45 SEE YOU IN HELL

18:30 ZEMĚŽLUČ

19:30 DEZINFEKCE

20:30 SPERMBIRDS

21:45 GRIDE

22:45 ESA Z LESA

Říká se, do třetice všeho dobrého. Anebo do trzech razy sztuka.. První dva ročníky Cultburger picnicu doplatily na nepřízeň počasí (a osudu), ale nedáme si pokoj. Letenky pro Spermbirds jsou už zaplaceny, takže pokud se něco mimořádného nestane, tak to bude jeden z rekordů v délce trvání promotérské nabídky. Jeden z nás je oslovil někdy začátkem devadesátých let (po jejich famózním setu v Berlíně). A teď jsme se dočkali, v desvadesátkách zahráli pouze v Praze (tak jako většina větších kapel na tour) a pak po dočasné změně sestavy je nemělo moc smysl pozývat. Kapela po několikaletém působení, kdy se stala ikonou hardcorepunku a to nejen díky charismatickému zpěvákovi Lee Hollisovi, se do toho před pár lety znovu naplno obula, natočila skvělé album "A Columbus Feeling" a zmovu všechny přesvědčila, že na to má. Spermirds dokáží napsat a zahrát dokonalé hity, v tom dobrém slova smyslu. Kdo zná písně My god rides a skateboard, Nothing is easy, SomethingTo Prove, tak ví. jak se jich těžko zbavuje z mysli. Pořádné záseky do mozku.
Půjdeme-li zpátky do osmdesátých let do Československa, mezi nejzajímavější kapely té doby byla dívčí punkové trio Plyn, které v roce 1981 zakládají Pavla Slabá, Hana Řepová a Marka Míková. V roce 1984 se skupina přejmenovala na Dybbuk a přibrala další členky, Kateřinu Jirčíkovou a Evu Trnkovou. V roce 1987 se Dybbuk rozpadá a Marka Míková s Pavlou Slabou zakládají skupinu Zuby nehty. Současné složení skupiny je otevřené a proměnné podle toho, jak se jednotlivým členkám rodí děti či přeruší své působení ve skupině podle potřeb svého zaměstnání. Kapela balancuje na pomezí nové vlny a punku a hlavně: číší z ní zdravý rockandroll.
Malingnant Tumour válí na všech frontách - u nás, venku, na malých i velkých pódiích. Poslední tři desky zaštiťují labely z různých zemí a tu aktuální "Overdose & Overdrive" vydali kultovní metaláci War Anthem records z Německa. Nabitý rockendrollový metal přímo z železného srdce republiky. To nás převálcuje.
Gride se nedá hovořit jinak, než v superlativech. Jedna z mála českých kapel, která si plně zaslouží být na všech světových pódiích. Dým a zároveň preciznost jihočechů jim přinesly vystoupení na prestižním metalovém festivalu Maryland Death Fest a to dokonce dvakrát (2010, 2013). Jinak definice názvu hovoří za vše: Co to tedy je? Je to odporný vysoký skřípavý zvuk, který jste často slyšeli ve škole, když křída zavrzala po tabuli - "tabulový skřípot". 
Opravdový punk z Brna se jmenuje Zeměžluč. Ano, neskutečná výdrž Šotyho a jeho proměnlivých spolubojovníků přináší nejednomu řadovému fanouškovi kroucení hlavou. Jak to dělá, kde bere tu sílu a vitalitu? Prostě punk is not dead a basta.
Kolem Dezinfekce a jejich nového koncertního programu je už pěkná šeptanda (takové to - nenechte si je ujít, šlape jim to jako hovado) a ani to jejich skalní fanoušky nepřekvapí - oni jsou prostě skvělí a zrají. Přímočarý punk/hardcore, znatelné zrychlení proti rané tvorbě jim jen prospělo.
See You In Hell - hardcore, hardcore! Jihomoravští pardálové (všimněte si, že každý z členů kapely je naprosto jiná osobnoost a přitom spolu vydrželi tak dlouho) podpoří naši sešlost. Jednoznačně nejznámnější česká D.I.Y. kapela v zahraničí začala připravovat nový materiál. Jestli něco z něj zahrají, toť otázka.
Esa z Lesa byli překvapivě jednou z prvních propagovaných kapel letošního ročníku trenčínské Pohody, což nejednoho (mile) překvapilo. Kapela je známá svým intenzivním pojetím koncertů, které aktuálně podporuje vizuály. Všesmyslový zážitek bude zcela jistě na hranicích vnímání, a o to v extrémní muzice má jít především.
Když jsme uvažovali, koho z lokálních band pozvat jako sparingpartnera pro Zuby Nehty, jednou z nejlepších možností se jevili rožnovští Uštkni. A to nejenom kvůli ženskému elementu, ale spíše roli hrály stejné základy, ze kterých obě bandy vycházejí. Uštkni se představí po pauze opět se saxofonem. Rockandroll, punk a bigbít v jednom kotlíku.
Letos bude zahraničních účastníků poněkud méně (proč taky, když je u nás tolik dobrých kapel) z Ruska dorazí Moro Moro Land, kteří mají čersvě upečené split LP s českými Drom. Pohybují se v podobných vodách, čekejte temno, nic než temno. Z blízké, ale už taky zahraniční Žiliny přivítáme Thrash punkové mladíky, kteří si říkají Boiling Point. A to bude hodně, hodně rychlé.
Zbytek kapel už pouze v seznamu: Každý Jinak (rap-punk, Vsetín), How Long? (crust-peklo, CZ/POL), Aliusterra (anarcho-punk, Brno), Tommorows Hell (crust, Otrokovice), Kutya Harap (crust, Francova Lhota), Zkažená Mysl (crust-punk, Karolinka). 


Letos poprvé bude možno koupit lístky v předprodeji, vzhledem k vysokým nákladům jsme vstupné zvýšili a pro ty, kteří mají hluboko do kapsy nabízíme předprodejní cenu 400 Kč na celý festival (cena na místě bude 480, respektive 250 na pátek a 300 na sobotu). Tradičně bude k dispozici veganské a vegetariánské občerstvení, dva bary, mobilní toalety. Areál bude otevřen od pátečního odpoledne.


Pokud chcete a můžete pomoct s propagací ZDE je ke stažení banner na umístění na webové stránky, plakátek a letáky. Díky.

CULTBURGER RECORDS


21.5.2014   Rubrika: Koncerty & festivaly   |   Komentářů: 0   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení
1.     2.     3.     4.     5.    
(1 = absolutní punk, 5 = hnusnej popík):
hodnoceni - 0
- 0
 

Diskuse ke článku - CULTBURGER PICNIC III (30-31.5.2014)

Do diskuse smí přispívat jen registrovaní a přihlášení punkeři.