Pravěkfest IV. (2. - 3. 10. 2015)

Pravěkfest IV. Termin: 3.10.2015
Místo: Praha, Hudební klub Exit-us

kapely:

Čtvrtý ročník festivalu UG sdružení Pravěk je tady! Opět se bude jednat o benefiční akci, kterou můžete podpořit náš společenský aktivismus za svobodný a neautoritářský přístup nejen ke kultuře. Opět se bude jednat o dvoudenní akci plnou extrémní muziky a hluku!


Pravěk je projekt fungující jako nezávislé DIY literární sdružení, které pomáhá mladým autorům vydat jejich díla do světa bez čekání ve frontě a plazení se před komerčními vydavateli. Už svou existencí protestuje proti faktickému omezování možností provozovat nezávisle DIY kulturu.
http://www.pravek.eu/


Vstup 100 kč na den, 150 kč dva dny.


Pátek 2. 10.

od 19 hod.


Victims of Classwar (blackened crust)

Byli loni a budou i letos! Kdo měl čest tuto kapelu vidět naživo, určitě chápe, proč jsme je oslovili i tentokrát. Zvuk jako valivá hmota řezavého temného dehtu okořeněného až Švankmajerovským lidským hnusem rozsekaná palbami bicích, k tomu angažovaný obsah a DIY do morku kostí. Co víc si přát!

http://victimsofclasswar.bandcamp.com/

http://bandzone.cz/victimsofclasswar?at=info


Trutzwall (Pounding black metal)

Hodně drsná a obskurní záležitost, která se k nám valí z Drážďan společně s Victimy. Jste-li milovníky klasičtějšího blacku (a nejste žádnými hnusnými fašouny, samozřejmě), pak vám Trutzwall jistě sednou!

https://trutzwall.bandcamp.com/releases


Klutz (violence)

Pro milovníky ultrarychlých sypaček nemusíme myslím tuhle kapelu představovat. Pro vás ostatní vskutku reklamní varování – dlouhodobý poslech této smečky může způsobit alzheimerovu chorobu! K tomu obligátní: „Možnost si vybrat neznamená svobodu!“

http://kuklutz.noblogs.org/


Black Aspirin (slugde/crust)

Tahle banda složená ze zkušených harcovníků z kapel jako Slavery či Encore si za svou poměrně krátkou aktivní dráhu vydobyla značné renomé. Valivý sludge přecházející do hardcore-punkových pasáží podobných třebas Hellshock je přesně to, co nám v paletě žánrů na Pravěkfestu scházelo!

http://blackaspirin666.bandcamp.com/track/infernal-war


Hrobokop (metal/crustpunk)

Užijte si svůj konec života – je tady Hrobokop! Postrach všech pražských revizorů a věrný obveselovatel mnoha DIY street party. Peklo je na zemi a nebe je hluk!

https://www.youtube.com/watch?v=KcSp2GtyiYk


Mečem Naplocho (fastpunk)

Z demáčů této ultrarychlé bandy se správci z youtube pokakávají. Nutno ještě dodat, že za kytarou poznáte autora knihy „Další zbytečné kecy,“ Vinarda, z věrné Pravěké bluesovky Strýček Zvrhlík.

https://www.youtube.com/watch?v=DF1tjHMyFpY

Noise improvisation – Paregorik + ~ˇ^ˇ~ +Uncle Grasha’s Flying Circus

Kolik přístrojů se dá ještě propojit, aby to publikum přežilo? Na tuto otázku budeme společně s touto likvidační skupinou noiserů hledat odpověď na konci prvního dne festivalu. Legendy se vraždí!

https://žádný odkaz na bandcamp, prostě se nechte překvapit!Sobota 3. 10.

od 17 hod.


Spreading Dread (thrash metal)

Kvalita se prostě nezapře. I poněkud stísněné prostředí loňského Dr. Vojáka nijak neubralo síle této žižkovské smečce, jejíž nové album „Age of Aquarius“ se již blíží vydání. A je kurva na co se těšit! Kapela zdařile kombinuje křehčí progresivní pasáže s brutálními moshovacími nájezdy. Jsme velice rádi, že ji můžeme po roce znovu přivítat na našem festivalu!

http://bandzone.cz/spreadingdread


Amoclen (grindcore)

Tak díky podobným bandám má tuzemský grindcore světovou úroveň! Liberecká sypačka Amoclen se dala po krátké pauze znovu dohromady, aby nás opět zavalila přílivem léčiv s roztodivnými účinky, i když převážně návykovými a způsobujícími psychotické stavy. Rozhodně jeden z tahounů letošního ročníku!

http://bandzone.cz/amoclen


King Keporkak (stoner/sludge hardcore)

Po necelém roce aktivního působení v nové sestavě nejspíš není potřeba tuhle v bahně si libující bestii představovat. Jen dodáme, že na málokterou desku z domácí scény jsme se těšili tak, jako na chystané cédéčko King Keporkak!

http://bandzone.cz/kingkeporkak


Madafaka (deathcore)

Palby jaxviň, valivé riffy a neustálé skočné breakdowny, to je Madafaka. Moderní corovačky sice bohužel nezřídka skrývají prázdné hezounkovské pozérství a ukňourané vokály, tohle ale rozhodně není ten případ! Madafaka vás nakrájí a nahází do vegeguláše, tak se těšte!

http://bandzone.cz/madafaka

Menstrual Soup (grindcore)

Poctivý, syrový a úchylný grindcore na Pravěkfestu již potřetí (letí to, co?:-)! V Menstruační Polévce plavou dva z nejaktivnějších členů Pravěku, kapela drtí své palby navzdory všem protivenstvím. U nás je ale doma, tak jí to dejme kurva najevo!

http://bandzone.cz/menstrualsoup


Dirty Piss Fuckers (grind/death/core)

Mladá kapela, která ale roste každým novým koncertem! Její styl se rozkládá někde na pomezí grindu, death metalu a deathcoru. Dejte si bacha, nebo skončíte na cévkování!

http://bandzone.cz/dirtypissfuckers


S.N.B. (violence noisepunx)

Esenbéčka po pauze znova aktivní (loni nám scházeli:-), ovšem ještě neotřelejší a hlučivější než předtím! A Ty Jando z osy, jestli se Ti zdá, že Ti hoří barák, tak věř, že se Ti to nezdá!

http://bandzone.cz/seremenabudoucnost


Bambulkyne Dobrodružstvá (gore’n’roll)

"Prišla stuhou previazaná škatuľka, a v nej bola, bola bola bola, a v nej bola, bola bola bola, Bambuľka, Bambuľka, Bambuľka, Bambuľka..." Tato večerníčková veselice ve stylu Squirophobic či Rompeprop je novinkou v naší "stáji talentů", vhodná pro všechny roztomilé chlípníky!

http://bandzone.cz/bambulkynedobrodruzstvahttp://www.pravek.eu/

http://praveknoisesection.blogspot.cz/

http://www.exit-us.com/

https://www.facebook.com/events/1456221038005963/

http://bandzone.cz/koncert/370987-praha-exit-us-pravekfest-iv

11.8.2015   Rubrika: Koncerty & festivaly   |   Komentářů: 0   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení
1.     2.     3.     4.     5.    
(1 = absolutní punk, 5 = hnusnej popík):
hodnoceni - 5
propadák 5
 

Diskuse ke článku - Pravěkfest IV. (2. - 3. 10. 2015)

Do diskuse smí přispívat jen registrovaní a přihlášení punkeři.