Raketkanon

Raketkanon Termin: 18.5.2016
Místo: Brno, Fléda

kapely:

 

Belgický noise-rockový experiment Raketkanon zbourá Flédu

Brno, 6. května 2016

Jak by znělo, kdyby Refused hráli cover verze Melvins a někde v rohu do toho sténal Mike Patton? To se můžete dozvědět už 18. května v brněnském klubu Fléda. Kosmickou rychlostí se sem totiž řítí energií nabitý RAKETKANON! Nástup hlučné partičky z Belgie ohlásí domácí předkapela Nachttante.

 

Raketkanon jsou noise-rocková formace prokládaná elektronikou s náběhem k punku a s kořeny v industrialu, která dokáže vyhnat hlasitý kytarový zvuk až na hranici šílenství. Jejich živá vystoupení kombinují směs hlasitých kytar, hučících synťáků, zvukových experimentů, pódiového divočení a občas i vymyšleného jazyka vyřvávaného agresivním hlasem frontmana Pietera-Paula Devose. „Raketkanon do Brna zavítá v rámci tour k druhému albu RKTKN #2, na němž je proti prvnímu "RKTKN #1" slyšet výrazný posun. Změnu má na svědomí věhlasný producent Steve Albini. Ten ovlivnil hudební podobu desek jako „Surfer Rosa“ od Pixies a „In Utero“ od Nirvany, a produkoval nahrávky The Jesus Lizard, Neurosis nebo Foo Fighters,“ dodává Marie Butula Cichá z klubu Fléda.

Raketkanon pochází z belgického Gentu a hudebně se pohybuje na hranici sludge, noise a psychedelického rocku. Formace si získala pozornost kombinací ostrých kytar s elektronikou a řvavým zpěvem. Kapely si v minulosti všiml například hudební časopis NME nebo britský list The Guardian. Čtveřice z Gentu má zatím na svém kontě dvě alba pojmenovaná RKTKN#1 a RKTKN#2.

 
Nachttante je brněnská crossoverová kapela se smyslem pro experiment a přesnou klasickou instrumentaci. Jejich verze lidové písně „Ej, hora, hora“ z prvního a zatím jediného alba vyvolává vzpomínku na nezapomenutelnou kytarovou verzi lidovky „Ej padá padá rosenka“ z hudební dílny Radima Hladíka a kapely Blue Effect.


Ukázka

Raketkanon – Florent

Raketkanon /BE/ + Nachttante /CZ/, Fléda, 18.5. 2016, 20:00
Vstupné: 200 Kč + poplatky sítě / 250 Kč na místě
Facebook událost

PŘEDPRODEJ
► CAFÉ ELEVEN, Dominikánská 11, otevřeno 8-22h
► INDIES, Poštovská 2
► SMSTICKET.cz ► www.smsticket.cz/vstupenky/6772-raketkanon-be/
► GOOUT.cz ► goout.cz/cs/listky/raketkanon+support-nachttante/hjl/

O klubu Fléda

Novodobá éra Flédy odstartovala po roce 2001, kdy vznikl v domě na Štefánikově ulici v Brně hudební klub. Od roku 2004 provozuje nový tým, který z klubu vytvořil jeden z nejlepších hudebních prostor v České republice. Dramaturgie představuje jak zavedené kapely, tak mladé umělce a rodící se hudební směry. V programu mají své pevné místo větší a produkčně náročnější koncerty zahraničních hvězd i skromnější a autentické přehlídky lokálních hudebníků. Kromě koncertů je Fléda stabilní scénou pro klubové noci (Elektra, Vendeta). Ty jsou vždy zaměřeny na konkrétní hudební žánry a aktuální trendy. Od roku 2001 se na pódiu Flédy vystřídalo více než 1 000 interpretů, jejichž vystoupení zhlédl téměř


10.5.2016   Rubrika: Koncerty & festivaly   |   Komentářů: 0   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení
1.     2.     3.     4.     5.    
(1 = absolutní punk, 5 = hnusnej popík):
hodnoceni - 0
- 0
 

Diskuse ke článku - Raketkanon

Do diskuse smí přispívat jen registrovaní a přihlášení punkeři.