Festival POVALEČ

Festival POVALEČ Termin:
Místo:

kapely:

  • Flaming Cocks
  • Nonsense

Minulý rok se v krásném prostředí zámecké zahrady obce Valeč uskutečnil první ročník nezávislého open-air hudebního festivalu Povaleč. První ročník dopadl (i přes značnou nepřízeň počasí) velice dobře. To motivovalo organizátory k uspořádání dalšího ročníku.

Letošní druhý ročník se uskuteční opět první srpnový víkend (tudíž 3. - 5. 8. 2007) v zámeckém areálu a v blízkém sadu ve Valči na Karlovarsku. Oproti minulému roku festival projde mnoha změnami k lepšímu. Například se bude hrát na dvou stagích a to zároveň.

Hlavní stage bude umístěna do letní jízdárny, vystoupí na ní 27 kapel různých žánrů a stylů. Z těch tvrdších se nám představí například legendární plzenští punkrockeři Znouzectnost, turbo rock'n'rollová smršť Flaming Cocks, crossoveroví Nonsense, vynikající rock'n'rollová dvojice Bikini, trsající showmani alias Jackylovy Slipy, punkoví Punk Floid, Vyčůrat a spát a Špuntkvaně či rebelující mladí punkrockeři Kamdeš. Na tyto kapely pak budou volně navazovat skapunkoví 2v1, či Drunken Boomerang hrající čisté a nefalšované ska. Vystoupí také jim příbuzní, avšak o něco zpěvnější Basta Fidel, anebo do rocku ubíhající mladí Chaotic. K rockovým skupinám bychom pak řadili pražskou skupinu Nahoře pes, či Adrien. Dále vystoupí čistě funky United Heads, vynikající bluesrock'n'rolloví Caktus Showband, či Running Sushi, kteří zaručeně i pobaví a rozesmějou. K alternativnějším stylům bychom pak zařadili například poetický rock Plankton a První hoře, či do folku a ethna zabíhající Malou bílou vránu. A ještě, aby toho nebylo málo, vystoupí i Pohřební kapela, která své pojetí lidových písní označuje jako lidový masakr. Ani folkové písničkářky Sestry Steinovy nebudou chybět na programu letošního Povaleče. A nakonec malá třešnička na závěr: Nuck Chorris Gang – bluesrapoví zabijáci z Brna.

Na druhé, tj. na DJ stagi, která bude umístěna do nedalekého ovocného sadu, vystoupí mnoho DJs a soundsystémů, hrající reggae, ska, ragga, jungle, house, breakbeat, d'n'b, rock a s největší pravděpodobností se můžete těšit i na závěrečnou party otevřenou všem stylům. Na této stagi se bude hrát víceméně non-stop. Z potvrzených jmen můžeme zatím uveřejnit například Peeni Walli, DJ Sayuz, Dread Divizion, Forward March, Pussy Power, Rasta Pasta, Soundproof, DJ Katie a mnoho dalších...

Mimo hudební produkci se můžete těšit i na divadelní představení či sportovní aktivity. Na blízkém fotbalovém hřišti bude možno si zahrát fotbal, softball, či další hry. A ke svlažení v letním horku poslouží blízká hasičská nádrž. Také nebudou chybět klasické stolní fotbálky a snad vytvoříme i malou čajovnu.

Co se piva týče, bude se točit vynikající světoznámá Žatecká 11ー za velice dobrou cenu! Vstup na cel vend bude dobroVOLNン.

CelEakce je zaměřena na všechny, kterým se již zajídá běžný česk letnEfestival se stle se v€e opakuj€i line-upy. Tento festival nabEkvalitnE ale často ne tak znmou muziku, a poskytuje příležitost prožít vynikající letní víkend. Pokud se chcete pobavit a strávit víkend s dobrými lidmi za doprovodu dobré hudby a zažít skvělou a netradičnEakci, přijeďte na Povaleč!

www.povalec.cz


12.6.2007   Rubrika: Koncerty & festivaly   |   Komentářů: 0   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení
1.     2.     3.     4.     5.    
(1 = absolutní punk, 5 = hnusnej popík):
hodnoceni - 0
- 0
 

Diskuse ke článku - Festival POVALEČ

Do diskuse smí přispívat jen registrovaní a přihlášení punkeři.