IGGY POP & THE STOOGES

IGGY POP Termin: 20.9.2008
Vstupné: 770,-
Místo: PRAHA, ARENA HC SPARTA

PUNKOVÝ VEČER ROKU S IGGY POPEM & THE STOOGES

Dvacátého září přívítá pražská Arena HC Sparta Praha jednu z největších punkových ikon všech dob – amerického zpěváka IGGYHO POPA v doprovodu skupiny The Stooges.

Iggy Pop bývá zcela právem považován za zakladatele punku. V roce 1968 založil v Detroitu skupinu The Stooges, která spolu s dalšími místními kapelami (v čele s MC 5) představila světu nezvykle syrový styl, který si vysloužil označení „detroitský punk“.

Po boku s New York Dolls, Ramones či už zmíněnými MC 5 se Iggy & The Stooges stali hlavní inspirací pro britské punkery - Sex Pistols, Clash a The Strangers počínaje a reprezentanty nové vlny - Joy Division nebo Siouxie & The Banshees (ne)konče. Do hudební historie se velmi výrazně zapsala také Popova spolupráce s Davidem Bowiem, Johnem Calem nebo Glenem Matlockem.

Ačkoliv je Iggy, který vloni oslavil své 60.narozeniny, ve výtečné kondici a svoji kariéru se rozhodně ještě ukončovat nechystá, proslýchá se, že jeho letošní turné po Evropě je se skupinou Stooges zřejmě jeho posledním.

 

kapely:

  • THE STOOGES
  • VYPSANÁ FIXA
  • VISACÍ ZÁMEK


8.8.2008   Rubrika: Koncerty & festivaly   |   Komentářů: 0   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení
1.     2.     3.     4.     5.    
(1 = absolutní punk, 5 = hnusnej popík):
hodnoceni - 1,4
PUNK 1,4
 

Diskuse ke článku - IGGY POP & THE STOOGES

Do diskuse smí přispívat jen registrovaní a přihlášení punkeři.