VETERÁNI PŘÍŠTÍ VÁLKY

VETERÁNI PŘÍŠTÍ VÁLKY

Nazdar vandráci. Co čert nechtěl a moje lemplovitost tomu i tak trochu napomohla, tak mám zase chvilku víc času na to, abych čas od času sem něčím přispěl. Minulej čtvrtek se mi ani nevím jak smekla motorovka v háku, což mělo za následek tři cenťáky hlubokou a cca 15 čísel dlouhou díru ve stehně, tudíž je to zase v prdeli a já se doma válím jako ta kunda.

No a krom toho, že je doma nuda jako v prdeli a já navíc, že to mám vedený jako pracovní úraz, tak zkrátka, abych nepřišel o tu nehoráznou vatu, co mi na pile dávaj, tak jsem tam zavřenej jak píča a jediný, co mi tak nějak zbejvá je to, že pořád čumím do počítače a sjíždím všemožný bandy a jedna, která mě trošku zaujala, se jmenuje VPV z města Bystřice pod Hostýnem, které se válí tajhle kousek pod Přerovem, a já měl tu možnost už se tam kdysi mrknou a je to celkem hezký městečko. Když jsem zmiňoval Přerov, tak taky musím zmínit velmi dobrý jejich pívo Zubr, na který, když tam jedu třeba na autokros, se velice těším, páč je fakt kurva dobrej! Ale k Válečníkům. Vznik týhle bandy se připisuje někdy k roku 2009, takže na scéně celkem mladíci, co do tebe rvou velice slušnej sound v podobě nasranýho punkrocku s texty místy policky zaměřenejma - no převážně. A pak se tu taky najdou vály ze života a vůbec o pohodě jako takové. Když poslouchám na jejich profilu jednotlivé skladby, tak musím říci, že po kvalitě hudební jsou velice dobře nahrané, a pěveckému duu Zdeňa - Bong je taky ve všech skladbách dobře rozumět, což já mám osobně rád, když vím, o čem že ta, či ona grupa huláká. Další jsou pak jednoznačně bicí, co do nich mydlí Šeďa. Inu, dobře se to doplňuje s kytarama a vy to můžete posoudit hned v prvním válu "Bojovat", kterej to celkově všechno v úvodu solidně nakopává. Když slyším text, tak mě hned nakopnou myšlenky všelijakejch chytráků, co tuhle bandu jsou schopni po první písničce z fleku odsoudit, páč tam zní třeba něco á la: "Bojuj proti sytému, bezpráví atd...," a to bude mít dozajista u některých odezvu styl: "To už tady bylo a o tom pěje každá druhá banda a podobně." Já si myslím, že je to jedno a nevidím důvod proč né, když to v týhle zemi opravdu stojí za velkou píču - stačí se porozhlédnou kolem sebe. Já když odbočím, tak jak se mi stal ten úraz, tak mě hned vezli z podniku na chirurgii a ještě než jsme tam vůbec dojeli, byl obvaz celej prochcanej od krve a vůbec to jako solidně teklo, co si budem povídat. Myslíte, že mě s tím hned doktor vzal, aby zastavil to silný krvácení a okamžitě to vyčistil a zašil ? Jo, velkou píču! Ještě mě tam nechal přes tři hodiny v čekárně sedět, páč on přece bere lidi podle pořadníku a né podle toho, jak je to vážné, takže předemnou šlo asi deset babiček a dědečků na všelijaký převazy a já tam přitom teču, jak nějaká roštěnka, který to dobře uděláš - to by ses posral :-))) Ty vole, sem si tak říkal, že kdybych si přeříz nějaký tepny, tak tam za tu dobu, co jsem tam seděl, vykrvácím a jim to bude jedno. Prostě přístup na hovno. Hlavně že chtěj ty mrdky za všechno platit nehorázný peníze. Fuck off!

A stejnej, nebo né - li větší bordel je všude jinde viz skladba druhá "Církevní spása" - to je taky kapitola sama pro sebe - hajzlové! Asi má "nej" je "Deprese z doby" a to jak co do textu, tak i po hudební stránce - přímočará věc, nemám k tomu co dál dodat! Poslechněte. Škoda jen, že nejsou někde k pročtení texty, aby sis je líp "natlouk" do řepy. Ikdyž třeba u válu "Flaška rumová" to nebude nic těžkýho, si říkám :-) Tahle vypalovačka je kurva taky dobrá a vůbec, celé jejich vystoupení může bejt dobrý. Skladby se tu a tam přelejvaj - někdy je to takový "odpočinkový" a někdy zas jistota toho, že se pod kapelou strhne slušný pogo jako třeba na vál "Jeden z nás", nebo "Názor", kde to drtí solidně jak bicí, tak i sólovka a sem tam mi to příjde jako když v některých pasážích slyším trochu inspiraci od legendární příbranské kapely E!E, ale to je jen čistě můj dojem. Jinde mně Veteráni Příští Války připomínaj úplně jiný bandy. No to sere, ale sousedovic Puňťa. Další taková pravdivá je "Společnost" - slušnej united song! "Společnost se dere nahoru, my hledáme vlastní oporu, hledáme jí v sjednocení, žádná jiná možnost není!" - Pohoda,né ?

Já už bych to možná i uťal a pozvolna se pustil do závěrečnýho finiše a co říct závěrem? Zkuste to poslechnou a uvidíte sami, zda se to bude páčit, lebo nie. Po "Společnosti" následujou ještě tři neméně dobré skladby, tak hoďte uši do pozoru a já nevím, co ještě. Jo, už vím. CD se dá sehnat tady:

veteranipristivalky@email.cz

 

P.S: "Hlavně se z toho neposrat a punku zdar!"

 

Stránky kapely:

http://bandzone.cz/veteranipristivalky#!/veteranipristivalky

 

Medvěd!


18.3.2012   Rubrika: Články   |   Komentářů: 1   |   Vytisknout

Hodnocení
1.     2.     3.     4.     5.    
(1 = absolutní punk, 5 = hnusnej popík):
hodnoceni - 1
PUNK 1
 

Diskuse ke článku - VETERÁNI PŘÍŠTÍ VÁLKY

Do diskuse smí přispívat jen registrovaní a přihlášení punkeři.
Šeďa
Šeďa - 7.4.2013 21:30

Díky za recenzi desky!
Škoda jenom, že jsme o ní nevěděli dřív.
Šeďa VPV